Gelmiş Geçmiş En İyi Zombi Dizileri

Zombi dizileri korku ve aksiyon sevenlere benzersiz bir deneyim sunar. Bu nedenle her dönem revaçta olan zombi dizileri arasından en iyilerini seçip sizler için bir araya getirdik.

The Walking Dead

En İyi Zombi Dizileri - The Walking Dead

Yapım Yılı: 2010-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

The Walking Dead, online platform dizilerinin henüz sektörü domine etmediği yıllarda ekranlara gelen, tüm zamanların en popüler dizilerinden biri. Adından da anlaşılacağı üzere bir zombi korkusunu işleyen dizi, Glen Mazzara, Frank Darabont ve Scott M. Gimple gibi ünlü isimlerin imzasını taşıyor. Zombi istilasından korunmayı başaran bir grup insan, kasabalarında birbirine sığınarak hayatta kalmaya çalışır. Yıllardır komada olan Rick Grimes, uyanınca büyük bir kaosla karşılaşır. Polis Rick Grimes’in artık bu zombilerle dolu hayata adapte olması gerekmektedir.

Kingdom

En İyi Zombi Dizileri - Kingdom

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,4

Ekran hayatına kısa bir zaman önce başlayan Kingdom, bu kısıtlı sürede kült zombi dizilerinden biri haline geldi. Kim Seong-hun’un yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, bir hanedanlığın zombiyle olan mücadelesini konu alıyor. Prens, halkını yerle bir eden bu salgını yok etmek için kolları sıvar. Üstelik başlarına gelen bu felaketle ilgili adını temize çıkarmak zorundadır.

Ash vs Evil Dead

En İyi Zombi Dizileri - Ash vs Evil Dead

Yapım Yılı: 2015

IMDb Puanı: 8,4

The Walking Dead, online platform dizilerinin henüz sektörü domine etmediği yıllarda ekranlara gelen, tüm zamanların en popüler dizilerinden biri. Adından da anlaşılacağı üzere bir zombi korkusunu işleyen dizi, Glen Mazzara, Frank Darabont ve Scott M. Gimple gibi ünlü isimlerin imzasını taşıyor. Zombi istilasından korunmayı başaran bir grup insan, kasabalarında birbirine sığınarak hayatta kalmaya çalışır. Yıllardır komada olan Rick Grimes, uyanınca büyük bir kaosla karşılaşır. Polis Rick Grimes’in artık bu zombilerle dolu hayata adapte olması gerekmektedir.

In the Flesh

En İyi Zombi Dizileri - In the Flesh

Yapım Yılı: 2013-2014

IMDb Puanı: 8,0

In the Flesh, insanoğlunu tehdit eden global bir zombi salgınından 4 sene sonrasını anlatır. Bu sürede salgın kontrol altına alınmıştır. Hayatta kalan az sayıda zombi hapishanelerde kapatılarak tehdit olmaktan çıkmıştır. Tedavi edilerek normale dönen zombiler ise evlerine geri dönmeye hak kazanır. Bu zombilerden biri olan Kieren, eve döndükten sonra hiçbir şeyin bıraktığı gibi olmadığını fark eder. Verdiği zararlardan sonra ailesi ile arasında büyük bir boşluk oluşmuştur. In the Flesh, Kieren’in geçmişiyle olan dramasını konu alır.

iZombie

En İyi Zombi Dizileri - iZombie

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 7,9

DC Comics’in çizgi romanından uyarlanan CW dizisi iZombie, sıra dışı bir tıp öğrencisini konu alır. Liv, adli tıpta görev alan başarılı bir tıp öğrencisidir. Ancak insanların beyinleriyle beslenme gibi gizli bir özelliği bulunur. Liv, zamanla beyinlerini yediği insanların anılarına ve düşüncelerine erişebildiğini fark eder. Bu yeteneğini, çözülemeyen cinayetleri çözmek için kullanacaktır. Dizinin başrolünde Rose Mclver bulunur.

Death Valley

En İyi Zombi Dizileri - Death Valley

Yapım Yılı: 2011

IMDb Puanı: 7,8

Death Valley korku ve fantastik türlerindeki her doğaüstü yaratığa yer verir. Los Angeles’taki Ölümsüz Mücadele Birimi, bu canlılarla mücadele etmektedir. Bu birimdeki cesur polislerin zombiler, vampirle ve kurt adamlar ile olan mücadelesi, komik sahneler doğurur. Parodi türündeki dizi 12 bölümlük kısa ekran hayatının ardından yayından kaldırılmıştır.

Dead Set

En İyi Zombi Dizileri - Dead Set

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 7,7

İngiliz yapımı mini dizide, diğer zombi dizilerinden oldukça farklı bir konsept ele alınır. Big Brothers yarışmasının olağan seyrinde devam ettiği sırada, gerçek dünyada bir zombi salgını başlar. Yarışma evinde her şeyden habersiz hayatını sürdüren bir grup yarışmacı, zombilerin eve giriş yapması ile korku dolu bir sürece girer.

Glitch

En İyi Zombi Dizileri - Glitch

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 7,4

Netflix’te yer alan Avustralya zombi dizisi Glitch, küçük bir kasabada geçer. Bu sakin kasabada farklı zamanlarda ölmüş olan 7 kişi, açıklanamayan bir şekilde hayata döner. Polis ve halk, bu korku dolu dirilişi anlamlandıramadığı için gerçeğin peşine düşer.

Fear the Walking Dead

En İyi Zombi Dizileri - Fear the Walking Dead

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,9

Fear the Walking Dead, The Walking Dead efsanesiyle aynı evrende geçen bir başka korku dizisidir. Dizi, The Walking Dead’le eş zamanlı olarak Los Angeles’ta yaşananları konu alır. Walking Dead’in bu macerasında başrolleri Cliff Curtis, Kim Dickens, Frank Dillane ve Alyccia Debnam Carey canlandırır.

Helix

En İyi Zombi Dizileri - Helix

Yapım Yılı: 2014-2015

IMDb Puanı: 6,8

Bilimkurgu ve korkuyu ustaca harmanlayan dizi, Battlestar Galactica’dan tanıdığımız Ronald Dç Moore’un son projesedir. Kuzey Kutbunda araştırma yapmak üzere görevlendirilen Helix isimli tesiste tehlikeli bir salgın baş gösterir. Tesisteki bilim adamları, bu virüsün insanlığın geri kalanına yayılmasını engellemek için ellerinden gelen her şeyi yapar. Başrolde Billy Campbell, Kyra Zagorsky ve Matt Long yer alır.

Z Nation

En İyi Zombi Dizileri - Z Nation

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,7

Dünya’yı etkisi altına alan zombi salgınına karşı sadece tek bir insanın bağışıklığı bulunmaktadır. Bu insanın, kurtuluş için gereken serumda kullanılmak üzere Kaliforniya’ya gitmesi gerekir. Dönüşmemiş bir grup insan, bağışıklık sahibi kişiyi Kaliforniya’ya sağ salim götürmek için tehlike dolu bir yolculuğa çıkar.

Black Summer

En İyi Zombi Dizileri - Black Summer

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,4

Black Summer’ın perde arkasında, bir başka zombi dizisi Z Nation’ın yaratıcısı Karl Schaefer yer alır. Zombi salgının bütün dünyayı esir aldığı sırada gözü kara bir anne, çocuğunu korumak için güvenli bir yer arar. Bu arayış esnasında yolu bir mülteci grup ile kesişir. Bir araya gelen bu ekip, herkes için tehlikeli sonuçlara yol açacaktır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir