Gossip Girl Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Son dönemlerin en popüler gençlik dizisi Gossip Girl, izleyenlere farklı bir dünyanın kapılarını aralıyor. Entrika dolu bu gençlik dramasında bir grup arkadaşın gösterişli hayatı anlatılır. Dizinin yaratıcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage’tır. Dizi, yayınladığı dönemde The CW ekranlarından izleyiciyle buluşsa da ülkemizde ilk kez CNBC-e’de ekranlara gelmiştir. 6 sezon devam eden dizi 2012 yılında final bölümüyle ekranlara veda etmiştir.

Gossip Girl Dizisi Konusu

Dizide, farklı sosyo ekonomik durumdaki karakterlerin bir araya gelmesiyle oluşan çatışmalar işlenir. Birbiriyle rekabet halinde olan karakterler, diziyi oluşturan çatışmaları meydana getirir. Baş karakterlerden olan Serena van der Woodsen, bir süredir Connecticut’taki bir yatılı okulda kalmaktadır. Sonunda geri dönen Serena, arkadaşı ve en büyük rakibi Blair ile vakit geçirmeye başlar. Blair Waldorf ise Serena gelmeden önce Constance Billard School’un yıldız ismidir. İkili, birbirini etkisiz bırakmaya çalışırken bir yandan arkadaşlığa devam eder.

Hikayenin erkek tarafında ise Chuck Bass başı çekmektedir. Yukarı Doğu yakasında bulunan Chuck, herkesin tanıdığı popüler kötü çocuktur. Chuck, en yakın arkadaşı Nate ile New York’un hızlı gecelerine dahil olmaktadır. İkilinin yakın arkadaşı Dan ise şehre yeni dönen Serena ile çalkantılı bir ilişki yaşar. İkili bir ayrılıp bir barışarak takip edilmesi güç bir ilişkiye sahip olur.

Gossip Girl Dizisi Oyuncuları

Blake Lively

Gossip Girl Oyuncuları - Serena van der Woodsen

Blake Lively tarafından canlandırılan Serena van der Woodsen karakteri, ana karakter olarak diziye başlamıştır. Oldukça zengin ve gösterişli bir hayat süren Serena, Manhattan’daki hayatını kısa bir süre arkasında bırakarak yatılı okula gider. Döndüğünde ise yakın arkadaşı Blair’in üzerindeki ilgileri çaldığı için Blair’in hedefi olmuştur. Lüks içinde yaşayan Serena, dizideki Dan karakteri ile ilişki içerisindedir. Ancak bunun dışında Nate ve Aaron karakterleri ile de yakınlaşmıştır.

Leighton Meester

Gossip Girl Oyuncuları - Blair Waldrof

Dizinin başrollerinden biri olan Blair Waldrof, zor bir hayatı olan mükemmeliyetçi bir kızdır. Oldukça zengin bir aileden gelmiştir ve lüks bir hayat sürer. Ancak en yakın arkadaşı Serena’nın kendisine hiçbir haber vermeden bir yıllığına şehri terk ettiği sırada anne ve babası boşanır. Annesi yeni erkek arkadaşı ile evlenerek kaçar. Babası ile eşcinsel olarak başka bir erkekle hayatını devam ettirmeye başlar. Blair okulda oldukça popüler bir kızdır. Chuck ile uzuz soluklu bir ilişkisi olur.

Ed Westwick

Gossip Girl Oyuncuları - Chuck Bass

Chuck Bass, New York’un en zengin ailelerinden birine mensuptur. Annesi Chuck’ı doğururken ölmüş, kendisine her zaman çok mesafeli olan babasını da ikinci sezonda kaybetmiştir. Sıradan bir çapkın olarak tanınan Chuck, üzgün ve travmatik bir karakterdir. Blair’e aşık olmaya başlamasıyla değişir. İlk sezondan itibaren destansı bir aşk hikayesine sahip olan Blair ve Chuck, 6. sezonun sonunda evlenir. İkilinin, Henry adında bir çocuğu olur.

Penn Badgley

Gossip Girl Oyuncuları - Dan Humphrey

Dan Humphrey, diğer karakterlere göre çok daha sakin bir hayata sahiptir. Ailesi, gittiği Constance Billard School’daki diğer öğrencilerin aileleri kadar zengin değildir. Oldukça zeki bir karakter olan Dan, okulundaki zengin hayatından sıkılmıştır. Serena van der Woodsen’ın okula geri dönmesi ile hayatı hareketlenir. Farklı bir kişiliğe sahip olan Serena ile birlikte olur. Ancak ikilinin aşk hayatı stabil değildir. Dan, Serena ile ayrıldıktan sonra bir süre Blair ile birlikte olmuş, ancak finalde yine Serena’ya geri dönmüştür.

Chace Crawford

Gossip Girl Oyuncuları - Nate Archibald

Nate, okulunda popüler bir lakros oyuncusudur. Ailesi sosyetenin içinde zengin bir hayat sürmektedir. Nate, dizinin başında Blair ile birliktedir. Daha sonra Serena van der Woodsen ile de birlikte olmuştur.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir