Renkli Karakterleriyle Helena Bonham Carter’ın En İyi Filmleri

Marla Singer, Bayan Lovett, Kate Croy gibi performanslarıyla kendine kocaman bir hayran kitlesi yaratan İngiliz aktris Helena Bonham Carter’in en iyi 10 filmini listeledik.

The Wings Of The Dove

Helena Bonham Carter Filmleri - The Wings of the Dove

Yapım Yılı: 1997

IMDb: 7.1

Helena Bonham Carter’in buradaki performansı ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösterildiği The Wings Of The Dove, zengin kız fakir oğlan edebiyatına bambaşka bir soluk getiriyor. Zengin teyzesiyle yaşayan Kate ve gazeteci Merton’ın gizli saklı ilişkisi, bu ilişkinin yol açtığı sonuçlar ve devreye giren üçüncü kişinin dramı beyazperdeye başarılı bir şekilde yansıtılıyor. Yönetmenliğini Iain Softley üstlenirken, Linus Roache ve Alison Elliott gibi isimler de filmde Helena’ya eşlik ediyor.

Fight Club

Helena Bonham Carter Filmleri - Fight Club

Yapım Yılı: 1999

IMDb: 8.8

Kadrosunda Brad Pitt, Helena Bonham Carter ve Edward Norton’u bir araya getiren kült yapım Fight Club, uykusuzluk hastalığı çeken Jack‘in, önce Marla adlı bir kadınla tanışmasını daha sonra da Tyler Durden’le tanışıp Dövüş Kulübüne katılmasıyla değişen hayatını anlatıyor.

David Fincer yönetmenliğindeki film, sinema tarihinin efsane yapımlarından biri haline gelirken Helena Bonham Carter‘ın başarılı performansıyla buluşan Marla Singer karakteri ise replikleriyle akıllarda oldukça kalıcı bir yer ediniyor.

The Heart Of Me

Helena Bonham Carter Filmleri - The Heart of Me

Yapım Yılı: 2002

IMDb: 6.6

1900’lü yılların Londra’sında geçen film konusunu, kız kardeşinin kocasına aşık olduğu bir kadının hikayesinden alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Thaddeus O’Sullivan otururken başrollerini ise Helena Bonham Carter, Paul Bettany ve Olivia Williams paylaşıyor.

Conservations With Other Women

Helena Bonham Carter Filmleri - Conservations with Other Women

Yapım Yılı: 2005

IMDb: 7.0

Başrollerini Helena Bonham Carter ve Aaron Eckhart’ın paylaştığı Conservations With Other Woman, bir düğünde karşılaşıp tuhaf bir şekilde samimiyeti yakalayan, bir müddet sonra ise anormal bir ilişkiye kapı aralayan bir kadın ile bir erkeği konu ediniyor. Romantik aynı zamanda dramatik komediye güzel bir örnek olan bu filmin yönetmenliği ise Hans Canosa tarafından gerçekleştiriliyor.

Sweeney Todd

Helena Bonham Carter Filmleri - Sweeney Todd

Yapım Yılı: 2007

IMDb: 7.3

Tim Burton’un müzikal türdeki başarılı eseri Sweeney Todd, haksız bir suçlamayla hayatı darmadağın olan berber Sweeney ile ona geri döndüğünde intikam almasında yardımcı olan Bayan Lovett’in gerilim ve dram dolu hikayesini anlatıyor. Bu ikili, acımasız birer cellada dönüşürken Helana Bonham Carter ve Johnny Depp‘in filmdeki performansları ise bir hayli göz kamaştırıyor.

The King’s Speech

Helena Bonham Carter Filmleri - The King's Speech

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 8.0

The King’s Speech, İngiliz Kraliyet ailesinden gelip tahta oturan ancak kekemelik gibi bir engele sahip VI.George’u konu alıyor. VI.George halka hitabetinde büyük bir sorun yaratan kekemeliğini yenmeye çalışırken ona bu yolda terapisti Lionel büyük destek oluyor. Yönetmenliğini Tom Hooper’ın gerçekleştirdiği biyografik dram filminin başrollerini Colin Firth ve Geoffrey Rush paylaşırken Helena Bonham Carter ise filmde Kraliçe Elizabeth’e hayat veriyor.

Alice In Wonderland

Helena Bonham Carter Filmleri - Alice in Wonderland

Yapım Yılı: 2010

IMDb: 6.4

Tim Burton’un bir başka efsanesi Alice In Wonderland, Helena Bonham Carter ile Johnny Depp’i bir kez daha kadrosunda bir araya getiriyor. Çocuk kitabından uyarlanma film, beyaz tavşanı takip edip ağaç deliğinden Harikalar Diyarına düşen Alice’in maceralarını konu alırken, Helena Bonham Carter ise poftirik suratlı acımasız Kırmızı Kraliçe’yi canlandırıyor.

The Young And Prodigious T.S. Spivet

Helena Bonham Carter Filmleri - Young and Prodigious T.S. Spivet

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 7.1

Film, harita yapımı ve keşifler konusunda gün geçtikçe ustalaşan 12 yaşındaki T.V. Spivet ile ailesinin macelarını konu ediniyor. Helena Bonham Carter, böcek morfolojisine kafayı takmış doktor bir anneyi canlandırırken filmin başrol koltuğunda ise Kyle Catlett oturuyor.

Suffragette

Helena Bonham Carter Filmleri - Suffragette

Yapım Yılı: 2015

IMDb: 6.9

Helena Bonham Carter, Carey Mulligan ve Meryl Streep’i bünyesinde barındıran Sufragette, İngiltere’nin 1910’lu yıllarında geçiyor. Film konusunu kadınların oy hakkı ve kadın direnişinden alırken yönetmenliği ise Sarah Gavron tarafından gerçekleştiriliyor.

55 Steps

Helena Bonham Carter Filmleri - 55 Steps

Yapım Yılı: 2017

IMDb: 6.9

Gerçek bir hayat hikayesine dayanan 55 Steps, tedavi gördüğü akıl hastanesinde, diğer akıl hastalarının tedavi süreçlerinde söz hakkı olabilmeleri adına savaşan Eleanor Riese’yi anlatıyor. Billie August filmin yönetmenliğini üstlenirken, Helena Bonham Carter ise Eleanor rolüyle harikalar yaratıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir