Bates Motel Dizisi Konusu ve Oyuncuları

1960 yılında vizyona giren Hitchcock klasiği Psycho, kısa sürede gerilim sinemasının kültlerinden biri haline geldi. Filme konu olan Bates Motel’in gizemi, tek seferde ziyan edilemeyecek kadar ilgi çekici olduğundan Bates ailesi 5 sezonluk Netflix dizisi olarak geri döndü. Dizi, büyük bir gizeme ev sahipliği yapan Bates ailesinin farklı bir dönemini konu alıyor. Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından geliştirilen Bates Motel, Mark Wolper tarafından yönetildi. Sevilen dizinin başrolünde Vera Farmiga, Freddie Highmore, Max Thieriot, Olivia Cooke, Nicola Peltz ve Nestor Carbonell yer alıyor.

Bates Motel Dizisi Konusu

Bates Motel Dizisi Konusu

Bates Motel, sinemanın ünlü ailesi Norman ve Norma Bates’in meşhur olaydan önceki hayatını konu alıyor. Norma Bates, dizinin başında eşinin kaybının ardından Oregon’dan bir otel almaya karar veriyor. Gizemli olaylara ev sahipliği yapan Bates Motel’in kuruluşuyla birlikte, bu anne oğulun ilişkisine ve Norman’ın büyüyüşüne tanık oluyoruz. Gerilim ve dram türündeki dizide, Psycho filminde kısıtlı bir sürede tanımaya çalıştığımız Bates ailesi, çok daha detaylı bir şekilde ele alınıyor.

Bates Motel Dizisi Oyuncuları

Vera Farmiga

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Norma Louise Bates

Norma Bates hakkında Psycho filmine dair spoiler vermeden konuşmak oldukça zor. Ancak dizide Vera Farmiga tarafından hayat verilen Norma eşini kaybetmiş, oğluna çok düşkün bir anne. Bir otel almaya karar veren Norma, artan yalnızlığıyla birlikte oğlunu hastalıklı bir biçimde sahiplenerek zehirli bir anne oğul ilişkisi yaratıyor. Başarıyla canlandırılan karakterin derinlikli dünyası, dizinin sürükleyiciliğinde büyük pay sahibi.

Freddie Highmore

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Norman Bates

Genç oyuncu Freddie Highmore, ikonik psikopat karakterimiz Norman Bates’i canlandırıyor. Dizide Norman’ı Psycho filmindeki ruh haline getiren olayları aşama aşama izliyoruz. Sessiz ve içine kapanık bir çocuk olan Norman, babasının kaybından sonra annesi ile Oregon’a yerleşmek zorunda kalıyor. Zaten annesine düşkün olan Norman, bu kayıptan sonra tamamen annesine bağlanarak kişiliğinde büyük eksikliklere neden oluyor.

Max Thieriot

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Dylan Massett

Max Thieriot tarafından canlandırılan Dylan Messett, dizide Norman Bates’in üvey abisi. Norma’nın önceki evliliğinden olan Dylan, annesi ile Norman’ın ilişkisini kıskanıyor. Annesi tarafından sevilmeyen karakter bu nedenle dizinin trajik kolunu oluşturuyor.

Olivia Cooke

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Emma Decody

Emma Decody, pek de sosyal bir çocuk olmayan Norman Bates’in en yakın arkadaşı. Olivia Cooke tarafından canlandırılan Emma, geçirdiği bir kaza nedeniyle hayatına oksijen tüpüne bağlı bir şekilde geçiriyor. Sıradan bir arkadaşlık olarak başlayan ilişkileri, Emma’nın Norman’a romantik hisler beslemesi sonucunda karmaşıklaşmaya başlıyor.

Nicola Peltz

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Bradley Martin

Güzel oyuncu Nicola Peltz’in canlandırdığı Bradley Martin, Bates ailesinin taşındığı kasabada yaşayan güzel bir genç kız. Kasabaya geldikten kısa bir süre sonra Norman ile tanışarak arkadaşlık kurmaya başlıyor. Norman’ın da Bradley’e ilgi duymasıyla birlikte ikili arasında duygusal bir yakınlaşma başlıyor.

Nester Carbonell

Bates Motel Dizisi Oyuncuları - Alex Romero

Nestor Carbonell’in canlandırdığı karakter, dizinin geçtiği kasabanın Şerifi Alex Romero. Kasabadaki esrarengiz olayları araştıran Şerif Romero’nun, Zack Shelby adında genç ve yakışıklı bir de yardımcısı bulunuyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir