Puhu Tv’de İzleyebileceğiniz En İyi 9 Dizi

Sevilen dijital platformlardan biri olan Puhu Tv, bugüne dek televizyonda yer bulamayan birçok iddialı yapıma ev sahipliği yaptı. Bunun yanında, Şahsiyet gibi başarısını uluslararası alanda kanıtlayan orijinal içeriklere imza attı. Puhu Tv’nin öne çıkan dizilerini bir araya getirdik.

Şahsiyet

En İyi Puhu tv Dizileri - Şahsiyet

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 9,2

Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın üstlendiği ve Haluk Bilginer’in başrolünü üstlendiği Şahsiyet, her şeyiyle bir ustalık eseri. Dizide Agah Beyoğlu isimli Alzheimer hastası bir adamın kendi adaletini sağlamak için işlediği cinayetler anlatılıyor. Stilize bir atmosfere ve güçlü oyunculuklara sahip olan dizi, Haluk Bilginer’e “International” alanında “En İyi Erkek Oyuncu” Emmy Ödülü’nü getirmeye vesile oldu. Bilginer’e başrolde eşlik eden isimler ise Cansu Dere ve Metin Akdülger.

İşler Güçler

En İyi Puhu tv Dizileri - İşler Güçler

Yapım Yılı: 2012-2013

IMDb Puanı: 8,6

Selçuk Aydemir’in ilk televizyon işlerinden olan İşler Güçler’de Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz gerçek adları ile yer alıyor. Ana akım televizyon dizilerinden hayli farklı bir noktada konumlanan dizi, sektörde tutunmaya çalışan üç oyuncunun yaşadıklarını gerçekçi bir mizahla ekrana taşıyor.

Fi

En İyi Puhu tv Dizileri - Fi

Yapım Yılı: 2017-2018

IMDb Puanı: 8,0

Puhu Tv’nin sevilen orijinal içeriklerinden biri olan Fi, Azra Kohen’in aynı adlı kitabından uyarlandı. Kadrosuyla göz kamaştıran dizide Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Osman Sonant ve Berrak Tüzünataç başrolü paylaşıyor. Ünlü bir psikiyatr Can Manay’ın, Deniz ve Duru çiftinin karşısındaki eve taşınmasıyla dizi başlar. Can Manay, zarif bir dansçı olan Duru’ya aşık olur ve elde etmek için her şeyi yapar. Gerilim dolu ikili ilişkilere sahip olan dizi, 2. sezonun sonunda kitaptan uzaklaşıldığı gerekçesiyle sona ermiştir.

Kuzgun

En İyi Puhu tv Dizileri - Kuzgun

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 7,9

Kiralık Aşk dizisiyle yıldızı parlayan Barış Arduç, bu kez iddialı bir dram dizisiyle ekranlara dönüyor. Başrolünü başarılı oyuncu Burcu Biricik ile paylaştığı dizide Arduç, Kuzgun isimle intikam peşinde bir adama hayat veriyor. İntikam uğruna gözünü karartan Kuzgun yolu, Dila ile kesişince işler karışıyor.

Çarpışma

En İyi Puhu tv Dizileri - Çarpışma

Yapım Yılı: 2018-2019

IMDb Puanı: 7,7

Ay Yapım imzalı dizi, Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk ve Onur Saylak gibi yıldız isimleri bir araya getiriyor. Ekran ömrü çok uzun olmayan dizide Kıvanç Tatlıtuğ, Başkomiser Yusuf’a hayat verir. Dizide bir araba kazasında, başrollerin hayatı kesişir. Bu kez oyuncu olarak karşımıza çıkan Onur Saylak ise Başkomiser Yusuf’un karşısındadır.

Çukur

En İyi Puhu tv Dizileri - Çukur

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,5

Son dönemlerin en popüler dizisi Çukur, Yamaç Koçovalı’yı merkeze alarak aksiyonlu bir sokak hikayesini konu alır. Kendine ayrı bir hayat kuran Yamaç Koçovalı, ani bir ölüm haberiyle yıllar sonra evine döner. Bu dönüş, sonu olmayan bir maceranın başlangıcı olacaktır. Aras Bulut İynemli’nin Yamaç Koçovalı’ya hayat verdiği dizide Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Necip Memilli gibi oyuncular yer almaktadır.

Ufak Tefek Cinayetler

En İyi Puhu tv Dizileri - Ufak Tefek Cinayetler

Yapım Yılı: 2017-2018

IMDb Puanı: 7,5

Ufak Tefek Cinayetler, Big Little Lies dizisiyle paralel olarak, faili meçhul bir cinayetin hikayesini konu alıyor. Liseden arkadaş olan dört kadın, yıllar sonra aynı yerde yaşamaya başlar. Geçmişi yalanlarla dolu olan bu dört arkadaş, bir arada yaşamaya başladıkça gerilim artar ve hikaye bir cinayet ile noktalanır. Başrolde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen yer almaktadır.

Dip

En İyi Puhu tv Dizileri - Dip

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,2

Puhu Tv’nin, ilki kadar ses getirmeyen ikinci orijinal içeriği Dip, başrollerinde İlker Kaleli ve Neslihan Atagül’ün yer aldığı bir polisiye aksiyon dizisi. 8 bölümlük dizide İlker Kaleli, ,intihar eğilimli hastaları vazgeçirmeye çalışan bir Emniyet görevlisidir. Kendisine gelen gizemli mesajların kaynağını öğrenmek için bilgisayar bilimcisi Bilge’yle çalışmaya başlar. İkili, birlikte sırları açığa çıkarara olayları çözmeye başlar.

Jet Sosyete

En İyi Puhu tv Dizileri - Jet Sosyete

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,7

Başarılı sitcom yazarı Gülse Birsel, üçüncü dizisi Jet Sosyete ile Star ekranlarına geri döndü. Dizi, bir anda büyük bir tekstil şirketinin başına geçen orta sınıf bir ailenin sosyetedeki tezatlığını konu alır. Geniş bir kadroya sahip olan dizi, televizyonda umduğunu bulamayınca dijitale taşınarak yeni bölümlerine Puhu Tv üzerinden devam etmektedir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir