How I Met Your Mother | En İyi 15 Bölüm

Tarihin en başarılı sitcomlarından biri olan How I Met Your, yayınlandığı 9 yıl boyunca hem güldürüp hem ağlatarak gönüllerde taht kurdu. Öyle ki final yapalı 5 sene olmasına rağmen hala açıp açıp izlemeye devam ediyoruz. Özellikle bu yıl Netflix Türkiye’ye gelmesiyle daha da çok izler olduk. Sizler için efsane dizinin canınız sıkıldıkça izleyebileceğiniz hem kahkahalar attıran hem de gözlerinizi dolduran bölümlerini yazdık. Keyifli okumalar!

Uyarı: Bu yazı spoiler içermektedir.

The Pineapple Incident (1.Sezon 10.Bölüm)

How i met your mother The Pineapple Incident bölümü

Robin zengin bir iş adamıyla randevuya çıkarken ekip her zamanki gibi barda takılmaktadır. Ted gece sarhoş olur. Sabah başucunda bir ananasla uyanır ve yaşadıklarını hatırlamamaktadır. Arkadaşları Ted’e gece neler yaşadığını anlatır ancak ananasın nerden geldiğini kimse bilmemektedir.

Come On (1.Sezon 22.Bölüm)

How i met your mother Come On bölümü

Ted, Robin için şansını bir kez daha denemek ister ve Robin’e büyük bir sürpriz hazırlar. Robin Ted’i yine reddeder ve Sandy Rivers ile birlikte işyeri kampına gitmeye karar verir. Ted, Robin’in kampa gitmemesi için yağmur dansı yaparak yağmur yağdırmayı başarır ve Ted-Robin ilişkisi başlar. Bu sırada Marshall Lily’nin kendisine haber vermeden San Francisco’da bir sanat okuluna başvurduğunu öğrenir ve büyük bir kavga ederler. Ted, Robin’le nihayet biraraya gelmenin mutluluğu içinde eve döndüğünde Marshall’ı dairenin önünde ağlarken bulur.

Swarley (2.Sezon 7.Bölüm)

how i met your mother - swarley bölümü
Gittikleri kahve dükkanında Barney’in isminin Swarley olarak yazılması üzerine ekip Barney’e sürekli Swarley diyerek dalga geçer. Ted ve Barney, Marshall’ı çıktığı kızın deli olduğu konusunda ikna etmeye çalışırlar. Lily ise Marshall’ın başkalarıyla görüşmesine üzüldüğünden saçma hareketler yapar. Ancak yaptığı bu saçma hareketler Marshall ile barışmalarına sebep olacaktır.

Slap Bet (2.Sezon 9.Bölüm)

How i met your mother Slap Bet bölümü

Robin alışveriş merkezlerine olan nefretinin sebebini söylemek istemez. Barney ve Marshall bunun üzerine iddiaya girerler. Barney, Robin’in sırrını öğrenmeye çalışırken bir kaset bulur. Kasetle birlikte Robin’in bir zamanlar Kanada’da bir pop yıldızı olduğu ve “Let’s Go to the Mall” adında bir şarkı yaptığı ortaya çıkar. Barney iddiayı kaybeder ve Marshall, istediği herhangi bir zaman Barney’e 5 tokat atma hakkı kazanır.

Something Borrowed (2.Sezon 21.Bölüm)

How i met your mother Something Borrowed

Düğün günü yaşadıkları talihsizlikler sonucunda Marshall ve Lily’nin hayalleri suya düşer. Ted, Robin ve Barney’in günü kurtarma çabaları üzerine Marshall ve Lily, hayatları boyunca unutamayacakları bir şekilde evlenirler.

Slapsgiving (3.Sezon 9.Bölüm)

How i met your mother Slapsgiving bölümü

Marshall ve Lily evli bir çift olarak ilk kez Şükran Günü yemeği vereceklerdir. Lily her şeyin mükemmel olması için çok uğraşır ancak babasının yıllar sonra gelmesi üzerine her şey mahvolur. Öte yandan Marshall aylar önce Barney’e tokatagerisayim.com diye bir link yollamıştır ve geri sayım Şükran Günü’nde bitmektedir. Marshall tokadı için “You Just Got Slapped” isminde bir şarkı bile yazmıştır.

Bad News (6.Sezon 13.Bölüm)

How i met your mother Bad News bölümü

Marshall ve Lily çocuk yapmalarına yardımcı olmak için bir doktora başvururlar. Doktor Barney’in görsel ikizidir ve Lily ile Marshall onun Barney olmadığına ikna olmakta zorluk çekerler. Yapılan testler sonucu çocuk sahibi olmalarına engel bir durum olmadığını öğrenirler. Marshall bu sevincini Lily ile paylaşmak üzereyken Lily’nin verdiği haber dizinin en üzücü sahnelerinden birinin yaşanmasına yol açar.

Ducky Tie (7.Sezon 3.Bölüm)

How i met your mother Ducky Tie bölümü

Ted bir davette Victoria ile karşılaşır. Victoria evlenmek üzere olduğu için aralarında bir şeyler olmasına müsaade etmez ve Ted’e bütün ilişkilerinin yürümemesinin sebebinin Robin olduğunu söyler. Diğer yandan Barney, Marshall’ın ördekli kravatıyla dalga geçer ancak girdikleri bir iddiayı kaybettiği için kravatı 1 yıl boyunca takmak zorunda kalır.

Tick Tick Tick.. (7.Sezon 10.Bölüm)

How i met your mother Tick Tick Tick bölümü

Robin ve Barney birlikte olduktan sonra birlikte oldukları kişilerden ayrılıp ilişkileri üzerine konuşmak için anlaşırlar. Barney, Nora’ya onu aldattığını söyleyerek ayrılır ancak Robin Kevin’den ayrılamaz. Barney barda heyecanla Robin’i beklerken Robin Kevin ile birlikte bara gelir. O sırada Robin’in Barney’e bakışı dizinin en unutulmaz sahnelerinden biri oldu.

Symphony of Illumination (7.Sezon 12.Bölüm)

How i met your mother Symphony of Illumination bölümü

Robin Barney ile birlikte olmasının ardından hamile olduğundan şüphelenir ve doktora gider. Doktorda çocuk sahibi olamayacağını öğrenir. Robin’i her ne kadar çocuk istememesiyle tanısak da bu olay onu derinden etkiler ve bunu ekipten saklar. Bölümde Robin’in hayali çocuklarına bunu anlatması ise daha da üzülmemize sebep oluyor.

The Magician’s Code Part 1 (7.Sezon 23.Bölüm)

how i met your mother The Magician’s Code bölümü

Marshall ve Barney Atlantic City’de zilzurna sarhoşken Lily doğuma girer. Lily bir yandan doğum sancısı içerisindeyken diğer yandan Marshall yanında olmadığı için üzgündür. Ted ve Robin Lily’e hikayeler anlatarak onu sakinleştirmeye çalışır. Marshall, zorlu bir yolculuğun ardından doğuma yetişmeyi başarır.

The Final Page Part 1 ve Part 2 (8.Sezon 11. ve 12.Bölüm)

how i met your mother Final Page bölümü

Barney Robin’in nefret ettiği iş arkadaşı Patrice’e evlenme teklifi edeceğini Ted’e söyler ve kimseye söylememesi için yemin ettirir. Ted Robin’e söyleyip söylememekte kararsız kalır ancak Robin’in Barney’in peşinden gitmesi gerektiğini düşündüğü için Robin’e söyler. Robin Barney’in evlenme teklifi edeceği yere gittiğinde her şeyi Barney’in kendisine evlenme teklifi etmek için planladığını öğrenir. Sonunda Barney ve Robin nişanlanırlar.

The Time Travelers (8.Sezon 20.Bölüm)

how i met your mother Time Travelers bölümü

Barney ve Ted’in gelecekteki versiyonları Ted’i Robotlar Güreşçilere Karşı’ya götürmek için ikna etmeye çalışırlar. Robin ve Marshall bir konuda tartışırlar ve dans yarışı yaparlar. Bölüm sonunda ise Robin ve Marshall’ın tartışmalarının yıllar önce yaşandığını, sadece bir anı olduğunu, geri kalanın ise Ted’in hayali olduğunu dramatik bir şekilde öğreniyoruz.

The Rehearsal Dinner (9.Sezon 12.Bölüm)

How i met your mother The Rehearsal Dinner bölümü

Barney Robin’in kendisine prova yemeği sürprizi hazırladığını takıntı haline getirerek Robin’in her şeyin mahvolduğunu düşünmesini sağlar. Aslında Barney, Robin’e her şeyiyle mükemmel bir sürpriz hazırlamıştır.

How Your Mother Met Me (9.Sezon 16.Bölüm)

How i met your mother how your mother met me bölümü

Annenin son 8 yılda yaşadıklarının anlatıldığı bölümde Ted ile birçok kez yollarının kesiştiğini ancak hiçbir zaman tanışmadıklarını görüyoruz. Anne, Ted’in Robinle tanıştığı gece sevgilisini kaybetmiştir ve o günden sonra kimseyle duygusal ilişki yaşayamamıştır. Bölüm sonunda annenin otel odasının balkonunda La Vie En Rose şarkısını söylediğini duyan Ted, çok etkilenmiştir.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir