Jason Statham Filmleri: En Efsane 10 Jason Statham Filmi

Aksiyon filmlerinin aranan adamı, kendine has karizmasıyla İngiliz aktör Jason Statham’dan ve en iyi Jason Statham filmlerinden bahsedeceğiz bugün. Aksiyon ve dövüş filmleri diyince akla ilk gelen isimlerden birisi olduğundan hiçbirimizin şüphesi yok kesinlikle. Attığı uçan tekmeler, stratejik planları, düşmanlarının üstüne uçması, dakikada yüzden fazla yumruk atması onda sık sık gördüğümüz şeyler.

Aksiyon filmleri şüphesiz Jason Statham’ın içinde olduğu ve olmadığı filmler olmak üzere iki dala ayrılıyor. Özellikle aksiyon serilerine sonradan Jason Statham giriyorsa o filmin izlenirliği bir anda iki katına çıkıyor hiç şüphesiz. Tıpkı Hızlı ve Öfkeli’de olduğu gibi. Gelin öyleyse sizlerle Jason Statham’ın en iyi filmlerine beraber göz atalım.

En İyi Jason Statham Filmleri

1.Taşıyıcı

jason statham filmleri - taşıyıcı
Yapım Yılı: 2002
IMDB Puanı: 6,8

Öncelikle listedeki filmlerin IMDB puanlarının sizleri yanıltmamasını istiyoruz. Çünkü aksiyon, komedi gibi dallar IMDB üzerinde hak ettiği puanları hiçbir zaman alamamıştır. Taşıyıcı da bu filmlerden biri hiç şüphesiz.

Eski bir özel operasyon çalışanı olan ve zaman içerisinde işinden uzaklaşan Frank paralı askerliğe geçiş yapar ve hayatının bundan sonrasında para için özel işler yapmaya başlar. Fakat Frank’ın bu işleri yaparken dikkat edilmesini istediği üç kuralı vardır. Bunlardan birincisi anlaşmanın hiçbir şekilde bozulmamasıdır. Yapılan anlaşmanın asla bozulmamasını istiyor Frank. İkinci kuralı ise kim için çalıştığını hiç kimsenin sormaması ve kendisine asla sorulmaması. Kural üç ise bir yerden bir yere özel görevlerle taşıdığı paketin içerisinde ne olduğunu asla öğrenmek istememesidir. Eğer ona bir iş yaptırıyorsanız asla paketin içeriğini söylememelisiniz.

Hal böyleyken çok iyi bir konu etrafına döşenmiş Taşıyıcı filminde diğer paketlerden farklı bir paketi alması ve bu paketin başına getireceklerini bilmemesiyle filmde doruk noktasına ulaşırız. Frank’in heyecan dolu macerası için Taşıyıcı kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden birisi.

2.Hızlı ve Öfkeli 6

jason statham filmleri - hızlı ve öfkeli 6
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 7,1

Serinin en sevilen filmi olan Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu’ndan sonra yeni filmi bekleyenlere harika bir sürpriz yapıldı ve yeni filmde Jason Statham’ın da olacağı duyruldu. Seyirciyi şaşkına çevirircesine mutlu eden bu haberden sonra herkes acaba filmde Jason Statham hangi karakteri canlandıracak diye heyecanla beklemeye başladı.

İzleyici sinema salonuna gidip heyecanla filmi takip ederken bir türlü Statham’ı görmeyip heyecanla beklemeye devam etti. Ve filmin son sahnesinde kendisini bizlere gösteren Statham yıllar önce çekilen Hızlı Ve Öfkeli Tokyo Yarışı filmine yapılan bir bağlamayla serinin aşıklarını çılgına çevirdi. Şüphesiz Hızlı ve Öfkeli 5 Rio Soygunu’ndan sonra seyirciyi ancak böyle bir film tatmin edebilirdi. Ve etti.

3.Ölüm Hattı

en iyi jason statham filmleri - ölüm hattı
Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 6,5

Hepimizin bildiği ve tanıklık ettiği film çeşitlerden birisi hiç şüphesiz bir telefonun çalmasıyla başlar. Bu da öyle bir film işte. İsminin de nereden geldiğini şimdi anlamışsınızdır büyük ihtimalle. Ölüm hattı Statham’ın hem gerilim dolu hem aksiyonlu hem de hüzünlü filmlerinden birisi. Telefonunun çalması ve tanımadığı biriyle konuşmasının ardından yardıma ihtiyacı olan Jessica Martin’e yardım etmek için kolları sıvayan Ryan karakterini canlandıran Jason Statham’ın işleri hiç de yolunda gitmeyecektir. Bakalım işin içinden çıkmayı başarabilecek mi?

4.İtalyan İşi

en iyi jason statham filmleri - italyan işi
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 7,0

1969 senesinde aslı çekilen ve başrolünde Michael Caine’in oynadığı İtalyan işinin 2003 yılında çekilen yeni uyarlamasında kadrosu adeta göz dolduruyordu. Edward Norton, Charlize Theron, Mark Wahlberg gibi usta isimlerin yanı sıra Jason Statham’ın da kadroda olması sizi şu anda çok heyecanlandırmış olmalı. Bir soygun filmi olan İtalyan İşi’nde amaç Los Angeles trafiğine tarihindeki en büyük yoğunluğu yaşatıp o sürede de planladıkları soygunu yapmaktır. Aksiyon ve heyecan dolu filmin sizleri esir alacağına ve bir anda başlayıp biteceğine emin olabilirsiniz.

5.Tetikçi

tetikçi film incelemesi
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 7,0
Jason Statham denildiğinde herkesin aklına gelen filmlerden birinde sıra. Daha önce duyduğunuza hatta televizyonda denk gelip birkaç dakikasını izlediğinize eminiz. Tetikçi o filmlerden birisi işte.

Chev karakterini canlandırdığı bu filmde Chev eskisi kadar aksiyonun içinde olmak istemeyen ve hayatını yavaşlatma gereği duyan bir tetikçidir. Fakat kendisine enjekte edilen zehir sebebiyle hayatının devamında panzehir bulunana kadar sürekli olarak adrenalin seviyesini yüksek tutmak zorundadır. Her ne kadar aksiyonlu hayatına ara vermek istese de adrenalini sürekli yüksek tutmak için aksiyon hayatından bir türlü çıkmaz.

6.Ölüm Yarışı

Jason Statham filmleri - ölüm yarışı
Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 6,4

Jason Statham’ın yine bol aksiyonlu filmerinden birinde sıra. Bir film düşünün insanlığın çok kötü bir gelecekte hayatlarının çöpe dönmesi ve dünyanın kalitesinin git gide düştüğü. İşte Ölüm Yarışı böyle bir dönemde hayatta kalmak için yarışmak zorunda kalan ve her yarışında ölüme yaklaşan Jensen Ames’ın hayatını sunuyor bize. Arzu, ihtişam, aksiyon, gerilim dolu bu filmi izlerken arkanıza yaslanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü heyecandan yere düşebilirsiniz…

7.Cehennem Melekleri

en iyi jason statham filmleri - cehennem melekleri
Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 6,5

Geldik listenin en iyi filmlerinden birine. Aksiyon filmi denildiğinde akla ilk gelen isimler kimlerdir dediğimizde en çok alacağımız cevaplar Jason Statham, Sylvester Stallone, Jet Li gibi isimlerdir şüphesiz. İşte bu yıldızları kadrosunda bulunduran ve 2 ve 3. filmleri de olan Cehennem Melekleri filmindeyiz şimdi.

Cehennem Melekleri filminde bu gördüğümüz tüm yıldızlar bir görev timi içerisinde yer alıyor. Amaç ise Güney Amerika’nın içerisinde bulunan diktatöriyel rejimi sonlandırmak. Cehennem Melekleri koca bir ülkeye karşı yani anlayacağınız. Size tavsiyemiz bir an önce izleyerek hemen ardından 2. ve 3. filmini de izlemeniz.

8.Suikastçi

Yapım Yılı: 2007
IMDB Puanı: 6,3

Yine bir aksiyon filmi ve yine Jason Statham ve Jet Li’nin yan yana olması. Cehennem Melekleri’ni izlediğinizde içinizde bir ukte kalacak ve bu ikiliyi bir kez daha kamera karşısında beraber görmek isteyeceksiniz. İşte Suikastçı’da bu isteğinizi giderecek emin olabilirsiniz. Jack Crawford’un intikam dolu hikayesini anlatan filmde daha önce izini kaybettiği düşmanlarını peşinden yıllarca süre gelen araştırması sonucunda bulması ve ardından intikamını almaya çalışmasını görürüz. Bakalım bu yıldızları bir arada bulunduran film sizleri de bizim kadar tatmin edecek mi?

9.Banka İşi

jason statham filmi - banka işi
Yapım Yılı:2008
IMDB Puanı:7,2

Banka İşi filmini güzel yapan etkenlerden en önemlisi şüphesiz filmin gerçek hayattan uyarlanması ve yıllarca süre gelen bir yolsuzluğu anlatması. Bir banka soygunu filmi düşünün ve bu filmdeki en suçsuz insanların hırsızlar olduğunu düşünün. İşte hırsızlarla hükümetin iş yapmasına şahitlik ettiğimiz bu filmde hükümetin aslında ne kadar büyük hatalar yaptığına şahitlik ederiz.

10.Parker

en iyi jason statham filmleri - parker
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 6,2

Jason Statham’ın canlandırdığı karakter Parker’ın adını alan filmde Statham’ı hırsız rolünde görürüz. Fakat diğerlerine göre çok farklı bir hırsız. Adam öldürmekten olabildiğince kaçmaya çalışan ve elinden geldiğince temiz işler yapmaya çalışan iyi kalpli bir hırsız. Fakat işinde de gayet başarılı bir hırsız. Şu ana kadar duyduklarınız şaka gibi gelmiş olabilir ama filmde bu hırsız Parker’ın intikam hikayesi gözler önüne seriliyor.

Bu yazımızda sizlerle en iyi Jason Statham filmleri listesi paylaştık. Listeyi düzenli olarak güncellenmeye devam edeceğiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Yazar: Ulaş Akça

1994 yılında doğdu. 2018'de Adnan Menderes Üniversitesi - Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünden mezun oldu. Yazılım işlerinin yanı sıra hobi olarak içerik editörlüğü yapıyor.

Buna Da Göz At

Stanley Kubrick’in Tüm Filmleri

Otoriteler tarafından tüm zamanların en iyi yönetmeni sayılan Stanley Kubrick, kariyeri boyunca birçok kült esere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir