En İyi 15 Joaquin Phoenix Performansı

Joker filmindeki performansı ile dikkatleri üzerinde toplayan yetenekli oyuncu Joaquin Phoenix’in heyecan verici 15 performansını bir araya getirdik.

Parenthood

Joaquin Phoenix filmleri - Parenthood

Yapım Yılı: 1989

IMDb Puanı: 7,0

Joaquin Phoenix’in Garry Buckman adlı bir çocuğu canlandırdığı film, Buckman ailesinin ebeveynlik yaparken karşılaştıkları zorlukları konu alıyor. Steve Martin’in başrolde yer aldığı filmde Ron Howard yönetmen koltuğunda oturuyor.

 Gladiator

Joaquin Phoenix filmleri - Gladiator

Yapım Yılı: 2000

IMDb Puanı: 8,5

Macera türünün sembolik örneklerinden olan Ridley Scott filmi Gladiator, Roma tahtının varisi Commodus’un, Maximus’la olan mücadelesi anlatılır. Maximus, arenaya çıkarak usta bir gladyatör haline gelir. Oscar’lı filmde Joaquin Phoenix, İmparator’un oğlu Commodus’u canlandırmaktadır.

Signs

Joaquin Phoenix filmleri - Signs

Yapım Yılı: 2002

IMDb Puanı: 6,7

Kadrosunda Mel Gibson, Joaquin Phoenix gibi yıldız isimleri barındıran filmde, çiftliklerinde esrarengiz işaretlerle karşılaşan Graham Hess ve ailesinin gizemi çözme maceraları anlatılır. Gerilimin her dakika arttığı filmin senaristliğini ve yönetmenliğini M. Night Shyamalan yapmaktadır.

The Village

Joaquin Phoenix filmleri - The Village

Yapım Yılı: 2004

IMDb Puanı: 6,5

Sakin bir kasabanın etrafı, gizemli yaratıkların yaşadığı ormanlarla çevrilidir. İnsanlarla irtibat kurmayan bu yaratıklar, bir gün Lucius Hunt isimli meraklı bir gencin ormana girmesi ile hareketlenir. kasaba halkı ile yaratıklar karşı karşıya gelmeye başlar. Gerilim filmleri ile adından söz ettiren M. Night Shyamalan yönetmen koltuğunda oturmaktadır.

Walk the Line

Joaquin Phoenix filmleri - Walk the Line

Yapım Yılı: 2005

IMDb Puanı: 7,8

Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon’un başrolü paylaştığı müzikal dram filminde Johnny Cash’in ilgi çekici hayatı beyaz perdeye taşınır. Country müziğin sevilen ismi olan Cash, June ile dillere destan bir aşk yaşar.

Two Lovers

Joaquin Phoenix filmleri - Two Lovers

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 7,0

James Gray tarafından yazılıp yönetilen filmde başrolü Joaquin Phoenix, Vinessa Shaw ve Gwyneth Paltrow paylaşır. Bir evliliğin kıyısından dönen Leonard, içinde bulunduğu depresyondan çıkmaya çalışır. Bu dönemde görüştüğü Michelle ve Sandra Leonard’ı daha büyük bunalımlara sürüklemektedir.

I’m Still Here

Joaquin Phoenix filmleri - I'm Still Here

Yapım Yılı: 2010

IMDb Puanı: 6,2

Filmde Joaquin Phoenix oyunculuğun yanında senarist sıfatıyla da yer almaktadır. Casey Affleck tarafından çekilen filmde, oyunculuktan emekli olup hip hop sanatçılığına atılan Joaquin Phoenix’in hayatını konu alıyor.

The Master

Joaquin Phoenix filmleri - The Master

Yapım Yılı: 2012

IMDb Puanı: 7,2

İkinci Dünya Savaşı sonrasında Amerika’da geçen film, The Cause isimli dini tarikat ile tanışan Freddie Sutton’ı konu alıyor. Sutton, tarikatın lideri Dodd ile vakit geçirdikçe Amerika’ya yayılan faaliyetlere tanık olmaya başlar. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini Paul Thomas Anderson üstlenmektedir.

Her

Joaquin Phoenix filmleri - Her

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 8,0

Sıradışı konusu ile dramatik bilim kurguların klasikleri arasına giren filmde, eski kafalı bir adam olan Theodore Twombly, bir yapay zeka programı olan Samantha’ya aşık olur. Joaquin Phoenix, Theodore Twombly karakterine hayat vermektedir.

The Immigrant

Joaquin Phoenix filmleri - The Immigrant

Yapım Yılı: 2013

IMDb Puanı: 6,6

Marion Cotillard, Joaquin Phoenix ve Jeremy Renner’ın başrolde yer aldığı James Gray filmi The Immigrant, 1920’lerin başında Polonya’dan Amerika’ya göç eden Ewa’nın kardeşi için yaptıklarını konu alır. Yolculuk sırasında ölümcül hastalığa yakalanan kardeşi için tehlikeli bir yabancıya teslim olan Ewa, zamanla hayatını geri almaya çalışır.

Inherent Vice

Joaquin Phoenix filmleri - Inherent Vice

Yapım Yılı: 2014

IMDb Puanı: 6,7

1980’lerin Amerika’sında dedektiflik yapan Doc Sportello, eski sevgilisinin kaybolduğu bir davayı çözmek için görevlendirilir. Sportello için davanın izini sürmek her zamankinden daha zor olacaktır. Joaquin Phoenix, Josh Brolin ve Reese Witherspoon’un başrolde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Paul Thomas Anderson oturmaktadır.

You Were Never Really Here

Joaquin Phoenix filmleri - You Were Never Really Here

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,8

Gerilim ve dram türündeki filmde, başarılı dedektif Joe’nun, New York Senatörü’nün kızını kurtarmak için çıktığı tehlikeli yolculuğu anlatır. Davanın içine girdikçe başına daha büyük dertler alan Joe, katilleri atlatarak kıza ulaşmaya çalışır. Filmin yönetmenliğini, ödüllü yönetmen Lynne Ramsay üstlenmektedir.

The Sisters Brothers

Joaquin Phoenix filmleri - The Sisters Brothers

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,0

Kiralık katil Eli ve Caharli, Herman Kermitt isimli bir hırsızı alt etmek için yola çıkar. Tek amacı patronlarının altınlarını geri almak olan kardeşler, tehlikeli bir hırsız olan Kermitt’le mücadele etmekte oldukça zorlanır. Filmin oyuncu kadrosunda John C. Reilly, Joaquin Phoenix ve Jake Gyllenhaal yer almaktadır.

Don’t Worry, He Won’t Get Far On Foot

Joaquin Phoenix filmleri - Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,9

Gus Van Sant tarafından beyaz perdeye taşınan biyografik filmde John Callahan’ın kaza sonrası hayatı anlatılır. Kız arkadaşı ve patronunun desteği ile alkol bağımlılığını yenerek yeni bir hayata başlamaya karar veren John Callahan, bu süreçte karikatürler ile tanışır.

Joker

Joaquin Phoenix filmleri - Joker

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 9,1

Yakın zamanda vizyona giren çizgi roman uyarlaması filmde, Batman’in en büyük düşmanı Joker’in ortaya çıkma hikayesi anlatılıyor. Felekten Bir Gece serisi ile ünlenen Todd Phillips, Joker’in yönetmenliğini üstleniyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir