You Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’te 26 Aralık 2018 itibariyle yerini alan You, psikolojik gerilim janrında kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Ancak bu, You’nun ilk yayımlanma deneyimi değil. Dizi, uluslararası alanda görücüye çıkmadan önce Amerika’da buluna Lifetime kanalında ekranlara geldi. Elde ettiği başarı ile kısa zamanda adını geniş kitlelere duyuran dizi, daha sonra Netflix ile anlaşarak başarısını pekiştirdi. Henüz bir sezonu bulunan dizi, sürükleyici bir hikaye izlemek isteyen izleyicilerden tam not alıyor.

You dizisi konusu

You, ikili ilişkilere olan bakış açınızı gözden geçirmenizi sağlayacak bir tesire sahip. Değindiği konular, duyguların ön planda olduğu diğer dizilerde olmadığı kadar yoğun bir şekilde işleniyor. Bunun yanında merakla takip edilen hikaye, bir yandan sizi büyük finale taşırken bir yandan da tahmin edemeyeceğiniz gelişmelere tanık olmanızı sağlıyor. Blake Neely tarafından kaleme alan dizi, Greg Berlanti ve Sera Gamble tarafından geliştirilerek ekranlara taşındı. Mutlak bir sona ulaşmayan dizinin ikinci sezonu ise yakın zamanda Netflix ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

You Dizisi Konusu

You dizisi Beck ve Joe

You, dizinin başrolü konumunda olan Joe Goldberg’in ansızın hayatının aşkıyla karşılaşmasıyla başlıyor. Ancak bir kitapçıda çalışan Joe için bu raslantısal aşk, olması gerektiği kadar masum değil. Bu yoğun duyguları kısa zamanda saplantı haline getiren Joe, Beck’i kazanmak için her yolu dener. Bunun için Beck’in her adımını takip etmeye başlar. Joe’nun sınır tanımayan hareketleri Beck’le sevgili olmaya başlayana kadar devam eder. Ancak takıntılarının önünü alamayan Joe, istediğini aldıktan sonra da durmaz ve olaylar giderek büyümeye başlar. Beck’in yakın arkadaşı Peach Joe’nun tavırlarından rahatsız olmaya başlar ancak hiç kimse Joe’yu durdurmayı başaramaz. Çünkü saplantılı aşık Joe, önüne çıkan her engeli tek tek kaldırmaya hazırdır.

You, 2014 yılında Caroline Kepnes tarafından yazılan aynı isimli kitaptan uyarlandı. Ancak Penn Badgley’in başarılı performansı ve güçlü hikaye örgüsü sayesinde dizi, kısa zamanda çok daha geniş bir kitleye adını duyurdu. Bunun dışında dizide Penn Badgley’e Zach Ethan, Lou Taylor Pucci, Daniel Cosgrove ve John Stamos eşkil ediyor.

You Dizisi Oyuncuları

You, az sayıda ana kahramana sahip. Karakter odaklı dizide, derinlikli karakterizasyonlara yer verebilmek için kalabalığı azaltarak az sayıda kişiye odaklanmışlar. Bu nedenle hikaye temelde Joe ve Becky etrafında dönüyor. Ancak dizide bu ikiliye eşlik eden yan karakterler de mevcut.

Penn Badgley

You dizisi oyuncuları - ,Joe Goldberg

Bir zamanlar gençlik dizilerinde sıkça gördüğümüz oyuncu Penn Badgley, bu kez gerilim dizisinde sevenleriyle buluşuyor. Oyuncu büyük çıkış yakalayan Gossip Girl’deki karakterinden sonra çok daha ciddi ve derin bir karakter olan Joe Goldberg’e hayat veriyor. Penn Badgley, saplantılı aşık Joe’yu son derece başarılı bir şekilde canlandırarak dizinin başarısında hatırı sayılır bir etkiye sahip oluyor.

Elizabeth Lail

You dizisi oyuncuları - ,Guienevere Beck

Önceleri Once Upon a Time ve Dead of Summer dizilerinde rol alan Elizabeth Lail, You’nun diğer başrolü Guinevere Beck karakterine hayat veriyor. Kendi halinde bir edebiyat öğrencisi olan Beck de, kişisel çatışmalara sahip. Ancak Beck’nin küçük hayatı, Joe ile tanışınca değişiyor ve karakter hayatının gidişatını istemeden de olsa Joe’nun ellerine teslim ediyor.

Slay Mitchell

You dizisi oyuncuları - Peach Salinger

Pretty Little Liars’ın yıldızı Slay Mitchell, hikâyeyi zenginleştiren yan karakterlerden biri. Dizide Beck’in yakın arkadaşı olarak konumlandırılan karakter, yalnızca bununla sınırlı kalmadığını zaman içinde izleyicilere gösteriyor. Karakter, aynı zamanda Joe’nun davranışlarından ilk şüphelenen isimlerden biri. Ancak etki alanının yeterince geniş olmaması nedeniyle Peach, olaylara etki edemiyor. Bunun yanında Joe’nun hedefinde engel teşkil ettiği için tek başına ayrı bir çatışmaya sahip oluyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir