İzlemeniz Gereken 11 Julia Roberts Performansı 

Hollywood’un Oscar ödüllü yıldızlarından Julia Roberts’ın rol aldığı en güzel 11 filmi listeledik.

Wonder

Julia Roberts Filmleri - Wonder

Yapım Yılı: 2017

IMDb8.0

Jacob Tremblay, Julia Roberts ve Noah Jupe’nin başrolleri paylaştığı Wonder, verdiği mesajlar ve etkileyici atmosferi ile ölmeden önce izlenilmesi gereken filmler listesinde çoktan yerini ayırtıyor. Film, yüzünde ciddi bir deformasyonla doğan Auggie Pullman  adlı çocuğun sosyal hayatındaki zorluklarla mücadelesini anlatırken, Julia Roberts  ise  Auggie’nin  annesi Isabel’e hayat vererek filmde harikalar yaratıyor.

Ocean’s Eleven

Julia Roberts Filmleri - Ocean's Eleven

Yapım Yılı: 2001

IMDb7.8

Ocean’s serisinin ilk filmi olan Ocean’s 11, Danny Ocean ve birbirinden yetenekli 11 elemanının zekice kurgulanmış bir kumarhane soygununu anlatıyor. Keyifle izleyeceğiniz bu filmde George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon gibi yıldızlar boy gösterirken Julia Roberts’in, Danny’nin eski karısı Tess performansı ise gözlerden kaçmıyor.

Erin Brockovich

Julia Roberts Filmleri - Erin Brockovich

Yapım Yılı: 2000

IMDb7.3

Film, dünyadaki haksızlıklarla mücadele edip insanların haklarını arayan, onlara yardım eden, halkın kahramanı rolünde, cesur ve mücadeleci bir kadının hikayesine odaklanıyor. Filme ismini veren Erin Brockovich karakteri Julia Roberts’in enfes  performansıyla buluşup Julia’ya En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandırırken, filmin yönetmenlik koltuğunda ise Steven Soderbergh oturuyor.

Closer

Julia Roberts Filmleri - Closer

Yapım Yılı: 2004

IMDb7.2

Jude Law, Julia Roberts, Clive Owen ve Natalie Portman’ı oyuncu kadrosunda bir araya getiren Closer, dört insanın ilişkileri, kafa karışıklıkları, aşk hayatları ve telafisi olmayan kaçamakları üzerine kurulu bir film olarak karşımıza çıkıyor. Film, Oscar ödüllü yönetmen Mike Nichols tarafından yönetilirken, melodram türünün de oldukça başarılı ve unutulmaz örneklerinden biri oluyor.

August: Osage County

Julia Roberts Filmleri - August: Osage County

Yapım Yılı: 2013

IMDb7.2

Filmde, Weston ailesi babalarının kaybolması üzerine bir araya geliyor ancak her biri kendi sorunlarıyla uğraşarak daha da kaos ve karmaşanın içine düşüyor. Yönetmenliğini John Wells’in yaptığı film oyuncu kadrosunu Meryl Streep, Julia Roberts,  Ewan McGregor ve Chris Cooper gibi isimlerden oluştururken, Julia Roberts ise bu film ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar’ına aday gösteriliyor.

Notting Hill

Julia Roberts Filmleri - Notting Hill

Yapım Yılı: 1999

IMDb7.1

Roger Michell’in yönetmenliğini gerçekleştirdiği Notting Hill, Anna ve William’ın komedi dolu aşk hikayelerine yer veriyor. Julia Roberts ve Hugh Grant başrolleri paylaşırken, eğlenceli kurgusu ve tatlı oyunculuklarıyla film, izleyenlerine keyifli saatler yaşatıyor.

Charlie Wilson’s War

Julia Roberts Filmleri - Charlie Wilson's War

Yapım Yılı: 2007

IMDb7.0

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, Teksas’lı kongre üyesi aynı zamanda subay olan Charlie Wilson’a ve onun hem politik hem askeri mücadelesine yer veriyor. Charlie Wilson’a Tom Hanks hayat verirken, Julia Roberts ise Charlie’nin sevgilisi ve her konuda destekçisi Joanne Herring rolüyle film boyunca göz kamaştırıyor.

Pretty Woman

Julia Roberts Filmleri - Pretty Woman

Yapım Yılı: 1990

IMDb7.0

Yönetmenliğini Garry Marshall’ın üstlendiği Pretty Woman konusunu iş adamı Edward ile rastgele tanıştığı Vivian adlı güzel bir kadının romantik komedi hikayelerinden alıyor. Edward ve Vivian aldıkları bir kararla bir hafta sevgili olup sonra ayrılmayı düşünürlerken, aslında bu hiç de kolay olmuyor. Edward karakteri Richard Gere tarafından canlandırılırken, Julia Roberts ise Vivian performansıyla göz dolduruyor.

Stepmom

Julia Roberts Filmleri - Stepmom

Yapım Yılı: 1998

IMDb6.8

Julia Roberts, Susan Sarandon ve Ed Harris’in başrollerini paylaştığı Stepmom, karısından ayrıldıktan sonra yeni sevgilisiyle yaşamaya başlayan ve çocuklarına sevgilisini sevdirmeye çalışan bir adamın komedi ve dram dolu öyküsüne yer veriyor. Yönetmenliğini Chris Columbus’un gerçekleştirdiği filmde Julia Roberts ise her zamanki gibi izlemeye değer bir performans sergiliyor.

Mona Lisa Smile

Julia Roberts Filmleri - Mona Lisa Smile

Yapım Yılı: 2003

IMDb6.5

Filmde oldukça idealist bir kadın olan sanat tarihi hocası Katherine Watson’un yeni bir kız kolejine atanması ve buradaki genç kızların hiç beklemediği düşünceleriyle karşılaşması anlatılıyor. Sanat tarihi hocasını canlandıran Julia Roberts, yine oyunculuk performansıyla şaşırtmazken filmde Kirsten Dunst, Julia Stiles ve Maggie Gyllenhaal gibi isimler ise ona eşlik ediyor.

My Best Friend’s Wedding

Julia Roberts Filmleri - My Best Friend's Wedding

Yapım Yılı: 1997

IMDb6.3

Film, eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz veren iki arkadaş Michael ve  Julianne’nin  eğlenceli ve romantik öyküsüne yer veriyor. Son derece akıcı ve keyifli olan filmin başrollerini Julia Roberts ve Dermot  Mulroney  canlandırırken yönetmenlik koltuğunda ise P.J. Hogan oturuyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik. İçindekiler SpeedWhile You Were …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir