Anasayfa / Sinema / Film / Keanu Reeves Filmleri

Keanu Reeves Filmleri

Keanu Charles Reeves hem yüksek gişeli filmleri, hem de harika oyunculuğuyla birçoğunuza adını çoktan duyurmuştur. Şüphesiz dünya tarihinin gördüğü en iyi oyunculardan biri olan Keanu Reeves, yaşamında başına gelen zorluklara rağmen halâ dimdik ayakta olması bakımından tam anlamıyla imrenilecek bir karaktere sahiptir.
Dünyanın en ünlü oyuncularından biri olmasına rağmen parayı önemsemeyişiyle de herkesin takdirini kazanan oyuncu, aynı zamanda “Para umrumda bile değil. Önümüzdeki birkaç yüzyıl boyunca yetecek kadar param var.” diyerek kazandığı paranın çoğunu bağışlamıştır. Matrix serisi esnasında kazandığı 114 milyon doların yaklaşık 80 milyon dolarını da, “Bu filmi yaratan asıl kişi onlar.” diyerek özel efekt ve makyaj ekibine dağıtmıştır. Gelin öyleyse bu harika karakterin harika işler yaptığı filmleri beraber inceleyelim.

Matrix Serisi

Keanu Reeves Filmleri - Matrix

Yapım Yılı: 1999
IMDB Puanı: 8,7
Sadece Keanu Reeves filmografisinin değil, dünya sinema tarihinin en iyi serilerinden biri, hatta birçok kişi için de en iyi serisi olan Matrix, çıktığı dönemde adeta dünyayı sarsmıştır desek yanlış olmaz. Her şey Neo’nun önüne gelen iki haptan kırmızıyı seçmesiyle başlar ve devam eder. Matrix isimli evrenin detaylarına indikçe seyirciyi daha fazla hayrete düşüren seri tam bir başyapıttır. Neo, Trinity ve Morpheus’un başından geçenleri izlediğimiz filmi halâ izlemediyseniz başlamak için tam sırası.

John Wick Serisi

Keanu Reeves Filmleri - John Wick

Yapım Yılı: 2014
Aslında Hollywood’da çok fazla filmi olan bir tür olan aksiyon filmlerinin arasında, birçok kişiye göre en iyilerinden biri John Wick’tir. Bunun sebebiyse Keanu Reeves’ın bu karakter için aylarca çalışması ve her sahnenin aksiyon dolu olmasıdır. John Wick serisinde de eski bir kiralık katil olan ve işleri çoktan bırakmış bir şekilde hayatına devam eden John Wick’in karısının öldürülmesi ve ardından geriye kalan tek varlığı köpeğinin de öldürülmesiyle John Wick’in intikam peşine düşmesini izliyoruz. 3 filmi olan serinin 4. filmi ise 2021 senesinde izleyiciyle buluşacak.

The Devil’s Advocate

Keanu Reeves Filmleri - The Devil's Advocate
Yapım Yılı: 1997
IMDB Puanı: 7,5
Al Pacino ve Keanu Reeves’ı aynı projede buluşturma özelliği olan filmde Keanu Reeves’ı kaybetmek nedir bilmeyen bir savunma avukatı olan Kevin Lomax karakterine hayat verirken izleriz. Dava ne kadar zor olursa olsun bir şekilde davayı kazanan ve başarısıyla etrafa nam salmış Lomax’ın New York’taki en büyük hukuk şirketinden teklif aldıktan sonra değişen hayatını izliyoruz.

Constantine

Keanu Reeves Filmleri - Constantine

Yapım Yılı: 2005
IMDB Puanı: 7
Francis Lawrence tarafından yönetilen 2005 filminde Keanu Reeves’ı özel dedektif John Constantine rolünde izleriz. Filmde ikiz kardeşinin intihar etmesiyle hayatı sarsılan Angela Dodson’ın ikiz kardeşinin intihar etmediğini düşünerek özel dedektif John Constantine’i bulmasıyla olaylar gelişir. Fantastik özellikleri de olan film izlemenizi önerdiğimiz filmlerden biridir.

Point Break

Keanu Reeves Filmleri - Point Break

Yapım Yılı: 1991
IMDB Puanı: 7,2
Keanu Reeves’ın FBI Ajanı John Utah’ı canlandırdığı filmde, bir suç şebekesinden şüphelenen FBI bu suç şebekesinin sporcular olduğunu fark eder. İşte bu kısımda devreye John Utah’ı sokan FBI John’un da sporcuların arasına karışmasını ister. Fakat John sporcuların arasına karışıp onları deşifre etme çabasındayken, dostluk da kurar. Bundan sonrası John’un seçimleri olacaktır.

Speed

Keanu Reeves Filmleri - Speed

Yapım Yılı: 1994
IMDB Puanı: 7,2
Filmde kötülüklerin efendisi olan Howard’a karşı savaşan Jack karakterini canlandıran Reeves filmle büyük başarıya imza atmıştır. Kendine kurban seçip kurbanlarıyla ölümcül oyunlar oynayan Howard’ın tüm kurbanlarını kurtaran Jack tam rahatlayacakken, Howard’ın çok daha büyük kötülükler peşinde olduğunu öğrenir. Artık Howard’la mücadele hiç olmadığı kadar ciddidir.

The Lake House

Keanu Reeves Filmleri - The Lake House

Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 6,8
Şimdi sıra, Keanu Reeves ve Sandra Bullock’ı bir araya getiren romantik bir dram filmi olan Göl Evi’nde. Filmde bir göl evinde yaşayan Kate’in yeni bir iş teklifi almasından sonra evi bırakacak olması sebebiyle hüznünü görürüz. Eve yeni gelen kiracı Alex’le bir anlaşma yaparak eve gelen mektupları kendine göndermesini isteyen Kate’le Alex arasında bundan itibaren bir yakınlaşma olacaktır. Alejandro Agresti tarafından yönetilen film döneminde büyük beğeni toplamıştır.

Street Kings

Keanu Reeves Filmleri - Street Kings

Yapım Yılı: 2008
IMDB Puanı: 6,8
Karısının ölümünden sonra hayatını yoluna sokmayı isteyen fakat bunu bir türlü başaramayan emekli polis Tom Ludlow’u canlandırdığı filmde Keanu olumlu eleştiriler almıştır. Filmde polislerin yaptığı yolsuzluk, rüşvet, vahşiliklere baş kaldıran Tom’un mücadelesi seyirci tarafından alkışla karşılanmıştır. Artık yapması gereken şey, mücadelesinde başarıya ulaşmak için elinden geleni ardına koymamaktır.

River’s Edge

Keanu Reeves Filmleri - River's Edge

Yapım Yılı: 1986
IMDB Puanı: 7,1
Keanu Reeves’ın gençken oynadığı filmlerden biri olan River’s Edge kendisini sevenler için bir başyapıttır. Bir grup lise öğrencisinin yer aldığı filmde bir lise öğrencisini canlandıran Keanu Reeves’ın arkadaş ortamında bir cinayet gerçekleşmiştir. Fakat cinayeti kimin işlediği henüz bulunmamıştır. Bu lise öğrencisi grubun cinayeti işleyen arkadaşlarını bulma çabası filmin konusudur.

Bill & Ted’s Excellent Adventure

Keanu Reeves Filmleri - Bill and Ted's Excellent Adventures

Yapım Yılı: 1989
IMDB Puanı: 6,9
Keanu Reeves’ın genç ve güzel yüzüne doyduğumuz bir diğer filmle karşınızdayız. Bill & Ted’s Excellent Adventure’da müzisyen olmak isteyen iki gencin, bu uğurda çıktıkları yolda yaşadıkları eğlenceli mi eğlenceli macera gözler önüne seriliyor. Filmde dersleri iyi gitmeyen ikiliden Ted’in babası, tarih dersini geçememeleri durumunda Ted’i askeri okula göndereceğini söyler. İkili mecbur ders çalışmak zorunda kalır ve tarih sayfalarını gezerken geçmişe doğru eğlenceli bir maceraya yelken açar.

Hard Ball

Keanu Reeves Filmleri - Hard Ball

Yapım Yılı: 2001
IMDB Puanı: 6,4
Her rolün hakkını fazlasıyla veren Keanu Reeves’ı futbol koçu olarak görmesek yakışmazdı tabi ki. Filmde kumarbaz Conor karakterini canlandıran Keanu Reeves, yine harika bir performansa imza atmıştır. Artık kimseden borç alamayan Conor’ın çalışmak zorunda kalması ve bir Amerikan Futbolu takımında koçluk yapması filmin asıl konusudur. Konusu her ne kadar klişe olsa da Keanu Reeves için izlenebilecek bir film.

The Replacements

Keanu Reeves Filmleri - The Replacement

IMDB Puanı: 6,5
Yapım Yılı: 2000
Keanu Reeves’ın futbol takımı koçu olduğu bir başka filmle karşınızdayız. Hard Ball’dan alacağınız keyiften sonra Keanu’yu bu rolde bir daha görmek isteyeceğinize eminiz. Yine bir futbol koçu olarak gördüğümüz filmde bu sefer greve başlayan bir futbol takımının rengarenk yeni oyuncularını eğitmeye çalışan Shane Falco karakteriyle izleriz Keanu Reeves’ı. Film çıktığı dönem epey olumlu eleştiri almıştır.

Dracula

Keanu Reeves Filmleri - Dracula

Yapım Yılı: 1992
IMDB Puanı: 7,2
Ford Coppolo gibi usta bir yönetmenin Keanu Reeves, Anthony Hopkins, Garry Oldman gibi yıldızları bir araya toplayarak çektiği 1992 yapımı film Dracula’yı bir de Coppola’nın perspektifinden görmemizi sağlıyor. Dracula sevenler olarak fazlasıyla keyif alacağınız filmde Keanu Reeves’ın canlandırdığı Jonathan Harker karakteri de büyük beğeni toplamıştır

Yazar: Mandalinyo

2019 yılında İstanbul'da doğdu. Kendisine verilen komutları yerine getirerek mandalinyo.com için doyurucu içerikler üretmeye çalışıyor.

Buna Da Göz At

En İyi Yerli Komedi Filmleri

Ülkemizde en çok izlenen film türü komedi demek pek de yanlış olmaz. Öyle ki, çoğu yerli komedi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir