Riverdale Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Son dönemin en sevilen gençlik dizisi Riverdale, 4 sezondur CW ekranlarından izleyiciyle buluşuyor. Dizi, Amerika’nın prestijli çizgi roman yayınevi olan Archie Comics’e ait karakterlerden uyarlandı. Hikayenin uyarlanmasında Roberto Aguirre-Sacasa başrolde. Oyuncu kadrosunda ise K. J. Apa, Camila Mendes, Cole Sprouse, Marisol Nichols ve Madchen Amick gibi genç isimler yer alıyor. Bu yazımızda Riverdale dizisi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Riverdale Dizisi Konusu

Riverdale Dizisi Genel Bilgiler

Yapım Yılı: 2017 – Devam Ediyor

IMDB Puanı: 7.0

Tür: Dram, Gizem, Suç

Yönetmen: Roberto Aguirre – Sacasa

Riverdale Dizisi Konusu

Archie Comics’in çizgi romanlarından uyarlanan hikaye, küçük bir kasabada geçen esrarengiz olayları içeriyor. Başlangıçta son derece normal gözüken kasaba, içinde yaşayan özel gençlerin etkisiyle farklı bir boyuta taşınmaktadır. Lise öğrencisi Jason Blossom’un ölümü, kasaba sakinlerini şaşkına uğratır. Daha sonra kasabaya taşınan Veronica Lodge, Riverdale kasabasında büyük dalgalanmalara yol açar. Burada gözde öğrenci Archie ve Betty ile yakınlaşarak gizemli cinayeti sorgulamaya başlar.

Riverdale Dizisi Oyuncuları

Riverdale Dizisi Oyuncular

K. J. Apa

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Arcihe Andrews

Dizinin başrolünde, Arcihe rolü ile genç oyuncu K. J. Apa yer almaktadır. Archie, okulun göz önündeki öğrencilerinden biridir. Spora ve müziğe büyük ilgi duyar. Tüm bu becerilere rağmen okul, aile ve aşk hayatını dengede tutarak sakin bir hayat sürmeye çalışmaktadır. Ancak Jason Blossom’un ölümü ve Veronica Lodge’un kasabaya gelişi ile hayatı kontrolden çıkmaya başlar.

Lili Reinhart

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Betty Cooper

Betty lakaplı Elizabeth Cooper, dizinin tatlı ve sevecen karakteridir. En yakın arkadaşı Archie’ye uzun zamandır büyük bir aşk beslemektedir. Ancak bir türlü en yakın arkadaşına açılamaz. Her zaman örnek bir öğrenci, sevgi dolu bir evlat olan Betty, kasabaya yeni gelen Veronica’dan tavsiyeler almaya başlar.

Camila Mendes

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Ronnie Lodge

Camila Mendes, New York’tan Riverdale kasabasına gelen Veronica Lodge’a hayat vermektedir. Kasabaya yeni gelen Veronica, akıllı ve ilgi çekici bir kızdır. New York’tan uzaklaşmasının nedeni aile travmalarından uzaklaşmaktır. Yeni okulunda kısa sürede Arcihe ve Betty ile yakınlaşır. Bu kasabada keşfedeceği daha çok şey olduğunun farkındadır. Bu nedenle Archie ve Betty ile birlikte Jason Blossom’un ölümünü aydınlatmaya çalışır.

Cole Sprouse

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Jughead Jones

Jughead lakaplı karaktere, Cole Sprouse hayat verir. Dizinin ana karakteri Archie’nin en yakın arkadaşıdır. Ancak yakın zamanda yaşadıkları bir tartışma nedeniyle ikilinin arası hayli açıktır. Felsefi konuşmaları nedeniyle kızların ilgisi daima Jughead’in üzerindedir.

Marisol Nichols

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Hermione Lodge

Veronica Lodge’un annesi Hermione’yi canlandırır. Kocası Hiram ile boşandıktan sonra kızını da alarak Riverdale’e taşınmıştır. Asıl amacı New York’tan uzaklaşmak değil, burada yaşayan Fred Andrews ile iletişim kurmaktır.

Madelaine Petsch

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Cheryl Blossom

Madelaine Petsch’in canlandırdığı Cheryl, herkesin tanıdığı zengin ve alımlı bir lise öğrencisidir. Çevresindeki çok sayıda insan bulunur. Gizemli bir şekilde ölen Jason Blossom’un ikiz kardeşidir. Bu nedenle travma sonrası stres bozukluğu yaşamaktadır.

Ashleigh Murray

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Josie McCoy

Dizinin renkli karakteri olan Josei McCoy’a, yetenekli oyuncu Ashleigh Murray hayat verir. Josie, okulun sevilen müzik grubu Josie and the Pussycats grubunun baş solistidir. Sürekli göz önünde olmak için çalışan hırslı ve yetenekli bir kızdır.

Madchen Amick

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Alice Cooper

Madchen Amick, Betty’nin annesi Alice Cooper’ı canlandırır. Alice, Riverdale’in yerel gazetesinde editörlük yapmaktadır. Okulda çok iyi bir öğrenci olan Betty’den çok büyük beklentileri vardır. Bu nedenle sürekli kızına baskı yapar. Mükemmelliyetçiliği yüzünden kızı ile arası açılmaktadır.

Luke Perry

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Fred Andrews

Fred Andrews, dizinin ana kahramanı Archie’nin babasıdır. Luke Perry tarafından canlandırılan karakter başarılı bir inşaat firmasının sahibidir. Oğlu Archie’nin bir gün işlerin başına geçeceğini hayal eder.

Mark Consuelos

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Hiram Lodge

Hiram, kasabaya yeni gelen Veronica’nın babasıdır. Karısı Hermione’den yeni boşanmıştır. Yasadışı işlerinden dolayı hapse girip çıkan Hiram, güvenilmez ve tehlikeli biridir.

Casey Cott

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Kevin Keller

İkinci sezonda diziye giren Casey Cott, Betty’nin en yakın arkadaşı Kevin Keller’a hayat verir. Eşcinsel karakter lisenin en popüler öğrencilerinden biridir. Zor zamanlarında Betty’e destek olur.

Skeet Ulrich

Riverdale Dizisi Oyuncuları - Forsythe Jones

F.P Jones, Riverdale kasabasında faaliyet gösteren suç örgütü Southside Serpents’in başındadır. Karizmatik lise öğrencisi Jughead ile gizli bir bağı vardır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir