Perfume Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’in Alman yapımı polisiye dizisi Perfume, 6 bölümlük ilk sezonu ile Dünya genelinde büyük ses getirdi. Patrick Suskind’in Das Parfum isimli romanından uyarlanan dizinin senaryosunu Eva Krenenburg kaleme alıyor. Yönetmen koltuğundaki isim ise Phillipp Kadelbach.

Patrick Suskind tarafından yazılan ana hikayenin bir de film uyarlaması bulunuyor. Ancak Perfume: The Story of a Murder isimli bu filmin Netflix dizisiyle veya yapım şirketiyle herhangi bir bağı yok. Dizinin başrolünde, Natalia Belitski, Friederike Becht, August Diehl ve Ken Duken gibi ünlü isimler yer alıyor.

Perfume Dizisi Konusu

Perfume Dizisi Konusu

Perfume, Katharina Läufer isimli genç bir kızın kan donduran cinayeti ile başlıyor. Dizinin sürükleyici teması ise bu cinayetin işleniş şeklindeki gizem ile ortaya çıkıyor. Katharina, vücudundan ter bezleri çıkarılmış bir şekilde bulunur. Olayı araştıran dedektifler, katilin Katharina’nın vücudunda bıraktığı izlerden yola çıkarak bir mesaj vermeye çalıştığını düşünüyor.

Genç kızın ölmeden önce görüştüğü kişilerle soruşturma yürütülürken, cinayetin sanılandan çok daha karmaşık olduğu anlaşılıyor. Perfume, gerilimli atmosferi ve sürükleyici hikayesi ile başarılı bir polisiye dizisi olmayı başarıyor.

Perfume Dizisi

Perfume Dizisi Oyuncuları

Friederike Becht

Perfume Dizisi Oyuncuları - Friederike Becht

Friederike Becht’in canlandırdığı Nadja Simon, Katharina Läufer cinayetinde yer alan uzman dedektiflerden biridir. Katharina’nın parçalanmış bedenine anlam veremeyen Nadja, genç kızın yakın çevresini araştırarak cevap aramaya çalışıyor. Nadja, işinde oldukça başarılı ve kontrolcü bir dedektif. Ancak özel hayatındaki karışıklıklar ve savcı Grünberg ile yaşadığı yasak aşk Nadja’nın işlerini zora sokuyor.

August Diehl

Perfume Dizisi Oyuncuları - August Diehl

Moritz, cinayetten sonra soruşturmaya başlanan şüphelilerden biridir. Gelişmiş koku duyusu sayesinde bu davada kritik bir önem taşır. Aynı zamanda dizide elde edilen bilgileri dış ses olarak izleyiciyle paylaşır. Uzun süre, Nadja Simon ve ekibi tarafından baş şüpheli olarak görülür. Karaktere, August Diehl hayat vermektedir.

Ken Duken

Perfume Dizisi Oyuncuları - Ken Duken

Ken Duken’in canlandırdığı Roman Seliger, öfke problemi bulunan dava şüphelilerinden biri. Liseden beri birlikte olduğu karısı Elena’yı Katharine ile aldatmıştır. Herkes tarafından bilinen bu ihanet, Roman’ı cinayetin baş şüphelilerinden biri yapar. Aynı zamanda Katharina’yı en son gören kişidir. Suçlamalar arttıkça sinirlenerek etrafa saldırmaktadır.

Natalia Belitski

Perfume Dizisi Oyuncuları - Natalia Belitski

Elena Seliger, Roman Seliger’in karısıdır. Uzun zamandır birlikte olan çiftin evliliği parçalanmak üzeredir. Kızı yüzünden Roman’ın kendisini aldatmasına sesini çıkarmaz. Elena’nın sakin ve çekingen tavrı, soruşturma ilerledikçe değişir ve ikilinin evliliğine dair birtakım sırlar ortaya çıkar. Elena Seliger karakterine güzel oyuncu Natalia Belitski hayat verir.

Trystan Pütter

Perfume Dizisi Oyuncuları - Trystan Pütter

Thomas Butsche, Katharina’yı liseden beri tanıyan bir şüphelidir. Günümüzde genelev işleten Thomas, yıllardır Katharina’ya takıntılı bir şekilde aşıktır. Bu takıntısı, Thomas’ı da baş şüphelilerden biri yapar. Ancak hırslarının aksine oldukça sakin ve anlayışlı biridir.

Christian Friedel

Perfume Dizisi Oyuncuları - Christian Friedel

Christian Friedel’in canlandırdığı Daniel Sluiter, arkadaş grubunun çekingen ve sindirilmiş bir üyesidir. Arkadaşları tarafından sürekli dalga geçilen Daniel, bu nedenle çeşitli psikolojik sorunlara sahip olmuştur. Liseden beri içten içe Elena’ya aşıktır. Ancak bundan kimseye bahsedemez.

Franziska Brandmeier

Perfume Dizisi Oyuncuları -Franziska Brandmeier

Dizinin ana karakteri Katharina Läufer’e genç oyuncu Franziska Brandmeier hayat veriyor. Katharina, herkesin hayran olduğu güzel ve popüler bir kızdır. Günümüzde vahşice öldürülen Katharina’nın flashback sahneleri ile çalkantılı lise hayatına şahit oluyoruz. Thomas ve Roman’ın ilgisini fark ederek kullanan Katharina, okul dışında bir barda şarkıcılık da yapmaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir