Lupin Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Varlıklı bir ailenin şoförlüğünü yapan Babakar Diop, oğlu Assane Diop’la birlikte yaşamatadır ve çocuğunu en iyi şekilde yetiştirmek için çabalayan bir babadır. Herkes Babakar hakkında centilmen, dürüst, sessiz, kendi halinde diye bahsederken çalıştığı ailenin en değerli kolyesi çalınmıştır ve suçu Babakar Diop’un üstüne atarlar. Suçsuz olduğu halde suçlu gösterilip hapse atılan adam bu suçlamayı kaldıramaz ve kendini asarak öldürür. Ancak arkasında çok büyük sırlar ve çözülmesi gereken sırlar bırakır. Assane Diop da babasının ona hediye etmiş olduğu “Arsen Lüpen – Kitap Hırsızı”ndan esinlenerek babasının intikamını almaya ve sırları çözmeye çalışır.

Lupin Dizisi Konusu

Dizi, konu itibariyle çok özgündü. Suç, gerilim ve aksiyon türlerini çok severim ve hemen dikkatimi çeker. Bu nedenle diziye başlamıştım. Beklentimin çok çok üstündeydi. Ayrıca 2021’de 2. sezonun yayınlanacağı duyurusu da beni çok fazlasıyla mutlu etti. İlk sezondan sonda 2. sezonu da merakla bekleğeceğinizi şimdiden hissediyorum . Arsen Lüpen efsanesini bir de Omar SY oyunculuğunda izlemek ayrı bir mutluluk ve heyecan katıyor insana.

Assane Diop karakteri, çok güçlü ve çok becerikli bir karakter. Omar SY ise bu karaktere oldukça uymuştu. Diğer karakterler de oldukça başarılıydı. Dizinin genel olarak kadrosunun güzel olduğunu düşünüyorum.

Diziyi izledikten sonra “Arsen Lüpen” in kitap setini almak isteyeceğinizden eminim. Çünkü dizi harika bir kurgu ve bağlantıya sahip ve ister istemez kitabı da merak ediyorsunuz.

Diziyi izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Çok seveceğinizi düşünüyorum.

Lupin Dizisi Oyuncuları

Diziyi en iyi yapan şeylerin başında oyuncuların o rolü ne kadar iyi oynadığıyla da ilgilidir. Lupin bu konuda da oldukça başarılı bir dizi olmuş. Bu oyuncuları kısaca tanıtmak gerekirse:

Omar Sy (Assane Diop)

Dizimizin ana karakteri ve yetenekleriyle ağızları açık bırakan ve deyim yerindeyse Arsen Lüpen serisinde anıldığı gibi tam bir “Kibar Hırsız” dır. Diziyi izlerken karakterin yeteneklerini , yaptıklarını görünce hayranlıkla izleyecek ve ağzınız açık kalacak.

Ludivine Sagnier (Claire)

Claire, gençliğinde Assane ile tanışmış ve yıllarca Assane ile yaşamış, onu ruh ikizi olduğunu düşünen aynı zaman Assane ile ikisinin oğlu olan Raoul’un annesi. Assane’ın gizli işlerinden ve ondan saklamasından çok yorulmuş ve bu yüzden ciddi sorunlar yaşayan ancak Assane’dan da vazgeçemeyen bir karakterimiz. İzlerken yaşadıkları sizi de etkileyecek.

Etan Simon (Raoul)

Raoul karakterimiz, babasını çok seven ancak babasının bir süre onu aksatması nedeniyle bundan rahatsız olan ancak babasının ona hediye ettiği “Arsen Lüpen- Kitap Hırsızı” kitabından sonra aralarında buzlar eriyor ve güzel bir baba-oğul ilişkisi izliyoruz.

Fargass Assandé (Babakar Diop)

Dizimiz Assane Diop’un babası olan Babakar Diop’u çalıştığı varlıklı ailenin hırsızlıkla suçlamasıyla başlar. Ailenin en önemli varlığı olan kolyenin Babakar tarafından çalındığını polise bildiren Hubert Pellegrini, suçsuz adamın hapise girip bu suçlaya yaşamayıp kendini öldürmesine neden olmuştur. Assane da babasının ona hediye ettiği “Arsen Lüpen- Kibar Hırsız” kitabı sayesinde babasına yapılanların intikamını almak için bu yola çıkmışıtr.

Hervé Pierre (Hubert Pellegrini)

Milyoner olan Pellegrini ailesinin babası olarak rol oynamaktadır. Batma eşiğine gelen Hubert Pellegrini, aile yadigarı olan kolyenin değerini arttırıp bu bataktan kurtulmak için kolyenin çalındığı süsünü verip Babakar Diop’un kendini öldürmesine sebep olan karakter.

Clotilde Hesme (Juliette Pellegrini)

Pellegrini ailesinin tek çocuğu olan ve annesi adına açtığı derneğinin kuruluşunda öncülük eden, aynı zamanda Assane ile yakın bir bağı olan karakterimiz. Tek amacı derneği iyi yönetmek olan karakterimiz babasının çevirdiği oyunlardan habersizdir ve babası ne derse inanan bir karakterimiz.

Nicole Garcia (Anne Pellegrini)

Pellegrini ailesinin annesi. Babakar Diop suçsuz olduğu halde eşine uymak zorunda olan karakterimizi çok sık görmesek de rolünde oldukça başarılı diyebiliriz.

Soufiane Guerrab (Youssef Guedira)

Bir başka Arsen Lüpen hayranı karakterimiz de Youssef polistir. Bu vakanın içinde bulunan karakterimiz bütün olayları çözmesine rağmen kimse ona inanmaz ve tek başına olayların Arsen Lüpen ile bağlantısını araştırır.

Vincent Londez (Kaptan Romain Laugier)

Hırsızlık vakasının başında bulunan Kaptan Romain karakterimiz de bu karmaşık olayın perde arkasını öğrenmek için çok çalışır . Bu karakteri canlandıran Vincent Londez ise oldukça başarıyla bu karakteri canlandırmıştır.

Dizi olarak bahsedeceklerim kısaca bunlar. Ve söylemek istediğim son şey ise mutlaka ama mutlaka izleyin. İlk bölümden sizi saracağına eminim.

Umarım okurken keyif alırsınız çünkü ben anlatırken oldukça keyif aldım. Şimdiden herkese sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum…

Yazar: Cemrenur Önemli

2000, Konya doğumlu. Sakarya Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nde öğrenim görmektedir. Hayatında kitaplar çok önemli yerdedir. Okuduklarını ve izlediklerini kendi Instagram hesabında yayınlamaktan çok büyük keyif alır ve okurlarına sunar.

Buna Da Göz At

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Mini Diziler

Netflix’in orijinal dizi arşivi son yıllarda oldukça genişledi. Bu arşivin içinden, bir oturuşta bitirebileceğiniz en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir