True Beauty Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Güzellik nedir? Güzellik genel bir kavram mıdır? Güzel olmamakla itham edilen biri zorbalığa maruz kalabilir mi? İntiharın eşiğine gelebilir mi? Güney Kore yapımı olan True Beauty dizisi tam da bu sorulara cevap vermektedir. Dizi, ülkedeki güzellik algısını ve bu algının gençlere etkilerini işlemektedir.

Aynı isimli bir webtoon uyarlaması olan True Beauty, Aralık 2020 de yayın hayatına başlamış ve 16 bölümlük tek sezon olarak yayınlanmıştır. Başrollerinde ise Hwang In-youp, Moon Ga-young ve Astro müzik grubu üyesi olan Cha Eun-woo yer almaktadır.

True Beauty Dizisi Konusu

Lim Ju-kyung okuduğu lisede çirkin diye dalga geçilen ve çirkin olduğu için zorbalığa uğrayan bir kızdır. Artık bu duruma daha fazla dayanamayacağı bir anda ailesi taşınmaya karar verir. Bu karar neticesinde Lim Ju-kyung’unda okulu değişir. Esas kızımız eski okulunda yaşadıklarını tekrar yaşamamak için makyaj yapar ve bambaşka birine dönüşür. Yeni okuluna gittiğinde güzelliği ile okulun popüler ve havalı kızlarından biri haline gelir. Okulda güzel ve dikkat çekiciyken evde eski çirkin ördek yavrusu haline geri döner. Bu arada okulun iki popüler erkeği Su-ho ve Seo-jun ile tanışır. Bu iki erkek normalde de birbirlerinin karşısında yer alırken şimdide esas kızımız için karşı karşıya geleceklerdir. İşin ilginç yanı bu erkeklerden biri Lim Ju-kyung ile okul dışında da, onun gerçek hali ile de görüşmektedir. Peki ikisinin aynı kişi olduğundan haberdar mıdır?

Dizi bize çirkin olduğu için mutsuz olan ve bu yüzden makyaj yaparak başka biri haline gelen, iki farklı görüntüde, iki farklı hayat yaşayan bir lise öğrencisinin yaşamını anlatmaktadır.

True Beauty Dizisi Oyuncuları

Lim Ju-kyung / Moon Ga-young

Dizinin esas kızı. Çirkin olduğu için mutsuz ve bu yüzden zorbalığa uğrayan biri. Makyaj yaparak bambaşka bir görüntüye kavuşur ve insanlara makyajlı halini doğal haliymiş gibi yansıtır. Yeni okulunda herkese yalan söylerken bir yandan da bu yalanın ortaya çıkamaması için uğraş verir. Tabi bu arada kızımız aşık olmuştur ve bir taraftan da bu kalp işleriyle uğraşmaktadır.

Lee Su-ho / Cha Eun-woo

Su-ho okulun zeki, popüler ve yalnız takılan çocuğudur. Herkesin hayran olduğu kişi olmasına rağmen o, kimseyle konuşmaz. Lim Ju-kyung’un okula gelmesiyle birlikte yavaş yavaş sessizliği de, soğukluğu da kaybolmaya başlar. Esas kızımız ile ortak yönü ise korku çizgi romanlarından hoşlanmalarıdır. Bu ortak zevk onları bir çizgi roman dükkanında okul dışında da bir araya getirecektir.

Han Seo-jun / Hwang In-youp

Okulun popüler ve yakışıklı bir diğer çocuğudur. Yalnız Su-ho’nun aksine olabildiğince konuşkan ve dışa dönüktür. Bir de tabi birazda tembel. Okulla pek alakası olmayan Seo-jun’un Lim Ju-kyung ile tanıştıktan sonra okulla iletişimi daha farklı olacaktır. Öncesinde de problem yaşadığı Su-ho ile esas kızımız için tekrar karşı karşıya gelecektir.

Kang Soo-jın / Park Yoo-na

Dizide Lim Ju-kyung’un yeni okulundaki en yakın arkadaşlarından biridir. Aynı zamanda okulun Su-ho ile en zeki öğrencisidir. Su-ho’nun da Lim Ju-kyung gelene kadar tek tük de olsa muhabbet ettiği tek isimdir. Su-ho’yu hep çok yakın arkadaşı olarak görmüş fakat zaman geçtikçe ona aşık olmaya başlamıştır. Bu noktada arkadaşı Lim Ju-kyung’unda karşısında yer alacaktır.

Lim He-kyung / Lim Se-mi

Esas kızımızın ablasıdır. Güzel, başarılı ve istediğini alan bir karakterdir. Lim Ju-kyung’un sınıf öğretmenine aşık olur ve onu kendisine aşık edebilmek için her şeyi yapar. Aynı zamanda kendisi Su-ho’nun babasının müzik şirketinde çalışmaktadır.

Han Jun-woo / Oh Eui-shik

Başrol kızımızın sınıf öğretmenidir. Lim Ju-kyung’un ablasına aşık olur ve bu durumun okulda yanlış anlaşılmalara neden olabileceği için bu olayı herkesten saklamaya çalışır. Tam bir ideal öğretmen profili çizmektedir. Önceliği öğrencileridir.

Dizinin Diğer Oyuncuları

  • Choi Soo-ah / Kang Min-ah
  • Jung Se-yeon / Kang Chan-hee
  • Baek Kyung / Lee Jae-wook
  • Hong Hyun-sook / Jang Hye-jin
  • Lim Ja-pil / Park Ho-san


Yazar: Burcu Çandır

Buna Da Göz At

Lost Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ekran hayatına 2004 yılında başlayan, bir zamanların fenomen dizisi Lost, günümüzde hala ilgiyle izlenerek mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir