Hollywood’un Sevilen Yüzü Mark Ruffalo’nun En İyi Filmleri

Hollywood’un 6-7 puan bandındaki filmlerde sıklıkla karşımıza çıkan Mark Ruffalo, uzun meslek hayatında birçok karaktere büründü. Mark Ruffalo’nun renkli filmografisi, izleyenleri devasa “franchise” yapımlardan, düşük bütçeli bağımsız filmlere yolculuğa çıkarıyor. Sevilen aktörün bugüne kadar içinde bulunduğu birbirinden keyifli filmleri sizler için listeledik.

Shutter Island

Mark Ruffalo filmleri - Shutter Island

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 8,1

Bugünlerde The Irishman ile adından sıklıkla söz ettiren usta yönetmen Martin Scorsese, Shutter Island filminde Ashecliffe Akıl Hastanesi’nde geçen esrarengiz olayları beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrolündeki Mark Ruffalo ve Leonardo DiCaprio, bu hastanedeki gizemi çözmek için Shutter Island’a gönderilen iki polis memurunu canlandırıyor.

Spotlight

Mark Ruffalo filmleri - Spotlight

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 8,1

Tom McCarthy tarafından çekilen polisiye dram filmi Spotlight, vizyona girdiği yıl “En İyi Film” Oscar’ının sahibi oldu. Filmde idealist bir gazeteci ekibi, kilisede yaşanan ve üzeri örtülmeye çalışılan bir taciz olayının peşine düşüyor. Filmin kadrosunda Michael Keaton, Mark Ruffalo, Rachel McAdams gibi yıldız isimler yer alıyor.

Avengers

Mark Ruffalo filmleri - Avengers

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 8,0

Marvel Sinematik Evreni’nin ilk büyük birleşmesi olan Avengers, Iron Man, Captain America, Hulk, Thor, Black Widow ve Hawkeye gibi kahramanları bir araya getiriyor. Joss Whedon tarafından çekilen filmde Mark Ruffalo, Hulk karakterine hayat veriyor.

Thor: Ragnarok

Mark Ruffalo filmleri - Thor: Ragnarok

Yapım Yılı: 2017

IMDB Puanı: 7,9

Thor üçlemesinin son filmi Ragnarok, Asgard’a dönmeye çalışan Thor’un macerasını konu alır. Bu sırada evrenin diğer ucunda eski dostu Hulk ile karşılaşan Thor, Asgard’ın kıyameti olarak bilinen Rangarok’u önlemek için Hela’yla da karşı karşıya geliyor. Komedi türündeki filmde yönetmenliği Taika Waititi üstleniyor.

Zodiac

Mark Ruffalo filmleri - Zodiac

Yapım Yılı: 2007

IMDB Puanı: 7,7

Zodiac, gerilim sinemasının deneyimli yönetmeni David Fincher tarafından beyaz perdeye taşınıyor. Bir gazetede karikatür çizen Robert, mesajlarını kodlayarak gazeteye gönderen katille karşılaşır. Ekip, katilin gönderdiği kodları çözerek cinayetleri önlemeye çalışsa da olayların merkezinde Robert yer almaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Robert Downey Jr yer alıyor.

Begin Again

Mark Ruffalo filmleri - Begin Again

Yapım Yılı: 2013

IMDB Puanı: 7,4

Begin Again, Mark Ruffalo’nun başarılı romantik komedi filmlerinin başında gelir. Ruffalo, ünlü bir prodüktöre hayat verdiği filmde Keira Knightley ile başrolü paylaşıyor. Begin Again, Gretta isimli bir müzisyenin New York’taki yalnız ve hayallerle dolu hayatını konu alıyor.

Now You See Me

Mark Ruffalo filmleri - Now You See Me

Yapım Yılı: 2013

IMDB Puanı: 7,3

Now You See Me, bir grup illüzyonistin kendi adaletlerini sağlamak için yaptıkları soygunu konu alır. Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi yıldız isimlerin yer aldığı filmde sihirbazlığın göz alıcı dünyası beyaz perdeye taşınıyor. Mark Ruffalo, sevilen suç filminde ekibimizin peşindeki FBI ajanına hayat veriyor.

Dark Waters

Mark Ruffalo filmleri - Dark Waters

Yapım Yılı: 2019

IMDB Puanı: 7,3

Now You See Me, bir grup illüzyonistin kendi adaletlerini sağlamak için yaptıkları soygunu konu alır. Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi yıldız isimlerin yer aldığı filmde sihirbazlığın göz alıcı dünyası beyaz perdeye taşınıyor. Mark Ruffalo, sevilen suç filminde ekibimizin peşindeki FBI ajanına hayat veriyor.

The Kids Are All Right

Mark Ruffalo filmleri - The Kids Are All Right

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 7,0

Dikkat çekici aile filmlerinden biri olan The Kids Are All Right, iki çocuklu lezbiyen bir çift ve çocukların biyolojik babasından oluşan tuhaf bir aileyi konu alır. Aile içi dinamikleri sorgulayan filmde Mark Ruffalo, çocukların yıllar sonra bulduğu babası Paul’a hayat verir. Filmde Mark Ruffalo’ya Julianne Moore ve Annette Bening eşlik eder.

Infinitely Polar Bear

Mark Ruffalo filmleri - Infinitely Polar Bear

Yapım Yılı: 2014

IMDB Puanı: 7,0

Mark Ruffalo ve Zoe Saldana’nın başrolünde yer aldığı romantik komedi filmi, ailesi dağılmak üzere olan Cameron’un mücadelesini konu alır. Sevilen filmin yönetmenliğini, Maya Forbes üstlenmektedir.

Reservation Road

Mark Ruffalo filmleri - Reservation Road

Yapım Yılı: 2007

IMDB Puanı: 6,7

Reservation Road’ın oyuncu kadrosunda Joker filmi ile adından sıkça söz ettiren Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo ve Jennifer Connelly yer almaktadır. Dram- polisiye türündeki film, Learner ve Arno ailelerinin Reservation Road adlı yolda yaşanan bir kazadan sonra değişen hayatlarını konu alır.

The Brothers Bloom

Mark Ruffalo filmleri - The Brothers Bloom

Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 6,8

Rian Johnson’ın dram-romantik türündeki filmi The Brothers Bloom, dolandırıcılıkla ünlenen kardeşlerin macera dolu yeni işini anlatır. Penelope isimli güzel ve medyatik ismi dolandırmak üzere yola çıkan ekibin planı, beklenmedik bir aşk haberi ile sekteye uğrar. Filmin başrolünde Adrien Brody, Rachel Weisz ve Mark Ruffalo yer alır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir