Marvel Evreninin En Güçlü 10 Kötü Karakteri

Yıllardır Marvel filmlerinde kahramanlarımız kötü karakterlerle savaşıyor, galip gelmek için büyük mücadeleler veriyorlar. İzlerken yerimizde duramadığımız bu mücadelelerde baş düşmanlarımızın hikayelerini de izliyor, hatta bazen onları haklı bile bulabiliyoruz. Marvel evreninin en güçlü düşmanlarını sizler için listeledik.

Uyarı: Marvel filmleri hakkında spoiler içerebilir.

Thanos

En İyi Marvel Villian'ları - Thanos

Yıllardır Avengers filmlerinde kahramanlarımızın başlarına büyük belalar açan Thanos, evrendeki her şeyi büyük bir zevkle yok edebilir. Çoğu karakterden daha güçlü olmasına ve oldukça büyük, güçlü bir orduya sahip olmasına rağmen Sonsuzluk Eldiveni’yle gücünü daha da arttırmayı da seviyor. İlk Avengers filminde Loki’yi Dünya’ya yollayarak büyük bir yıkıma sebep oldu, ancak bu yıkım onun için hiç yeterli değildi. Ardından Infinity War’da bütün sonsuzluk taşlarını topladı ve Sonsuzluk Eldiveni ona evrendeki tüm canlıların yarısını yok etme gücü kazandırdı.

Loki

En İyi Marvel Villian'ları - Loki

Kabul edelim ki Loki’yi birçoğumuz çok seviyoruz. Kurnazlık Tanrısı olarak tanıdığımız Loki, fiziksel olarak çok güçlü olmasa da kandırarak, manipüle ederek yapmak istediklerini başkalarına yaptırmakta oldukça başarılı. Kandırmak konusunda tanrı olduğu bilinirken kahramanlarımızın neden ona güvendiğini bir türlü anlayamıyoruz ancak insanları kendisine güvenmeye de ikna edebiliyor. New York’taki savaşın baş kahramanı olan Loki’nin birçok kez ölümünü izlesek de Infinity War’da gerçekten ölmesi yürekleri dağladı. Öyle ki Endgame’de sürekli onun da dönmesini bekledik ama ne yazık ki bu sefer geri dönmedi.

Red Skull

En İyi Marvel Villian'ları - Red Skull

Red Skull bir süper kahraman gibi özel güçlere sahip olmasa da zekasıyla listede yer almayı hak ediyor. Zekasının yanı sıra üst düzey teknoloji ürünleri, silahlar ve ekipmanlar kullanarak daha da güçlü oluyor. Hitler tarafında ajan olarak yetiştirilen Red Skull’ı Captain America: The First Avenger filminde baş düşman olarak izledik. Daha sonra sürpriz bir şekilde Infinity War’da ruh taşını koruyan isim olarak karşımıza çıktı.

Hela 

En İyi Marvel Villian'ları - Hela

Ölüm Tanrıçası olan Hela’nın ne kadar güçlü olduğunu Thor: Ragnarok’ta Mjolnir’i parçalamasıyla anladık. Hela çizgi romanlarda Loki’nin kızı olmasına rağmen filmde onu Odin’in kızı olarak izledik. Bir dokunuşuyla bir tanrıyı bile öldürecek güce sahip olan Hela insanüstü özellikleri, yaşam bahşetme gücü ve daha fazlası yeteneğiyle Marvel’ın en güçlü kötülerinde ilk sıralara yerleşmeyi hak ediyor.

Ultron

En İyi Marvel Villian'ları - Ultron

Ultron, kendini insanlığı ve babasını yok etmeye adamış bir yapay zeka oluşumu. Çizgi romanlarda Hank Pym’in yarattığı Ultron’u, Avengers: Age of Ultron filminde Tony Stark’ın yarattığını izledik. Vücudunun çekirdeğinin adamantiumdan yapılması onu oldukça güçlü kılıyor. Her ne kadar Marvel evreninin en güçlü kötülerinden olsa da Avengers’ı tam anlamıyla mağlup edebilecek bir tehdit değil.

Vulture

En İyi Marvel Villian'ları - Vulture

Spider-Man’in en eski düşmanlarından biri olan Vulture, elektrik, elektronik ve nano-teknolojik konularda usta. Sahip olduğu kıyafeti ona uçma gibi özellikler kazandırarak süper insan olmasını sağlıyor. Sinemada ise Spider-Man: Homecoming’te, Michael Keaton canlandırmasıyla izledik.

 

Magneto

En İyi Marvel Villian'ları - Magneto

Geçtiğimiz günlerde “Dark Phoenix” filmi ile nihayetine eren X-Men evreni, beyaz perdeye uyarlandığı süre boyunca Magneto’nun gazabına uğradı. Charles Xavier ile olan dostluğu nedeniyle dramatik sahnelere imza atan Magneto, manyetik yeteneklere sahiptir. Bu yeteneklerini uzun bir müddet kötü amaçlar için kullanan karizmatik villian’ımız, zaman zaman Charles Xavier’ın safında da savaşa katılmaktadır.

 

Ajax

En İyi Marvel Villian'ları - Ajax

Mutant evreninin sadık bir kötüsü olan Ajax’ı, beyaz perdede ne çok Deadpool filmlerinde tanıdık. Wade Wilson’ı türlü işkencelerle mutasyona zorlayan, insani duygulardan yoksun karakter, Wolverine’le de birçok kez karşı karşıya geldi. Karakterin, fiziksel dirayetinden çok telapatik güçleri bulunuyor.

 

Apocalypse

En İyi Marvel Villian'ları - Apocalypse

Talihsiz X-Men evreninin en başarısız filmlerinden biri olan Apocalypse, filmin baş kötüsünü hak ettiği ölçüde parlatamasa da Apocalypse büyük emelleri olan acımasız kötüler listesinde olmayı hak ediyor. Uğruna nice kayıplar verilen, evreni yok oluş noktasına getiren bu amansız villian’ımız, Marvel’ın devler ligindeki kötülerinden biri.

 

Mystique

En İyi Marvel Villian'ları - Mystique

Oscar’lı aktris Jennifer Lawrance tarafından canlandırılan karakter, Magneto ile birlikte X-Men evrenini tehdit etti. Mystique, istediği herhangi bir canlının görünüşünü ve güçlerini alabilmesi nedeniyle alt edilmesi oldukça güç bir villian olarak karşımız açıktı. Ancak sinema evreninde Mystique, zamanla vicdanının sesini dinlemeyi ve iyiler tarafına geçmeyi tercih etti.

 

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir