Şahsiyet Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Şahsiyet, son dönemlerde hız kazanan internet dizileri arasından kalitesi ve yıldız oyuncu kadrosu ile kısa sürede sıyrılmayı başardı. Daha önce oyuncu olarak rüştünü ispatlayan Onur Saylak’ın ikinci yönetmenlik deneyimi olan Şahsiyet, izleyenlerden tam not aldı. Çarpıcı bir hikayenin dizi çerçevesinde alışık olmadığımız bir anlatım dili ile izleyicilere sunulması, Şahsiyet’i deneyimlenmesi gereken bir eser niteliğine ulaştırdı.

Güçlü diyaloglarıyla da dikkat çeken dizinin senaryosu, daha önce sinemaya uyarlanan kitaplarıyla da tanıdığımız Hakan Günday’a emanet. Ancak Şahsiyet, Onur Saylak ve Hakan Günday’ın birlikte çalıştığı ilk proje değil. İkili, daha önce “Daha” filminde de beraber yer almıştı.

Şahsiyet dizisi konusu ve oyuncuları

Şahsiyet Dizisi Konusu

Dizi, gerilim ve suç janrına örnek teşkil etmekle beraber, dram öğelerine de bünyesinde sıklıkla yer veriyor. Şahsiyet, emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu ekseninde gerçekleşen olayları konu almaktadır. Uzun zamandır yalnız ve tekdüze bir hayat süren Agah Bey, hiç beklemediği bir anda konulan Alzheimer teşhisi ile hayatı sorgulamaya başlar. Eşi uzun zaman önce ölmüş, kızı kendisine yurt dışında bir hayat kurmuştur. Hastalığı tek başına sırtlanan Agah Bey, bu badireyi bir fırsat olarak görür yıllardır dizginlediği öldürme güdüsünü gün yüzüne çıkarır.

Yaptıklarını kısa bir zaman sonra unutacağı için planladığı cinayetleri gerçekleştirmek için harekete geçen Agah Bey’in yolu, bu macera sırasında idealist cinayet masası polisi Nevra ile kesişir. Büro amirliğindeki tek kadın olan Nevra, uzun zamandır devam eden zorbalıklardan usanmış, istifanın eşiğine gelmiştir. Agah Bey’in esrarengiz durumu ile tüm planları değişen Nevra da, bir anda kendini hiç beklemediği maceraların içinde bulur.

Şahsiyet Dizisi Oyuncuları

Deneyimli oyunculara yer veren dizi, güçlü karakterizasyonlarını ortaya çıkaran oyunculukları sayesinde şölene dönüşüyor. Şahsiyet’te yer alan oyuncular ve karakterleri ise şu şekilde:

Haluk Bilginer

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Agah

Dizinin başrolü Agah Beyoğlu’na hayat veren usta oyuncu Haluk Bilginer, dizinin dramatik çatışmalarını da sırtlanarak doyurucu bir seyir sağlıyor. Agah Bey’le birlikte hasta ve yalnız bir adamın intikam planlarına ortak oluyor, sonunu bilmediğimiz bir maceraya teslim oluyoruz.

Cansu Dere

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Nevra

Dizide idealist ve hırslı polis memuru Nevra karakterini Cansu Dere canlandırıyor. Güzel oyuncu, erkek hegemonyasındaki bir sektörde var olmaya çalışan gözü kara bir kadına başarıyla hayat veriyor. Daha önce Sıla, Ezel, Anne gibi birçok başarılı dizide gördüğümüz Cansu Dere, bu kez internet dizisiyle karşımıza çıkıyor.

Şebnem Bozoklu

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Zuhal

Şebnem Bozoklu, Agah Bey’in kızı Zuhal karakterine hayat veriyor. Komedi dizilerinde sıklıkla gördüğümüz başarılı oyuncu, bu kez sıra dışı bir karakterle ekranlara geliyor. Sorunlu bir evlilikten kaçıp babasının yanına gelen Zuhal, zaman içinde Agah’la yeni yüzleşmeler ve çatışmalar yaşıyor.

Müjde Ar

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Nesrin

Bir diğer usta isim Müjde Ar, dizide Nesrin karakterini canlandırıyor. Nesrin, Nevra Elmas’ın annesi olarak yer bulduğu dizide kızı ile ilgi çekici ikili çatışmalara sahip oluyor.

Metin Akdülger

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Ateş

Medcezir dizisiyle tanıdığımız Metin Akdülger, Şahsiyet dizisinde Ateş Arbay rolüne hayat veriyor. Dizide Nevra Elmas ile hatırı sayılır sahnelere sahip olan Akdülger, hikayeyi zenginleştirerek dramatik kurgudaki romantik öğeleriyle izleyenleri etkilemeyi başarıyor.

Necip Memilli

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Tolga

Ana aksa hizmet eden yan hikayelerde başarılı bir performans ortaya koyan Necip Memilli, Cinayet Büro Amirliğinde Nevra’yı istifanın eşiğine getiren Tolga Yazgan karakterini canlandırıyor.

İbrahim Selim

Şahsiyet dizisi oyuncuları - Sefa

İbrahim Selim, dizinin önemli bir öğesini oluşturan Cinayet Büro Amirliği’nde yer alan Sefa karakterine hayat veriyor. Sefa, bürodaki tek kadın polis olan Nevra’ya bu süreci zor kılan kötü karakterlerden biri.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

Sex Education Dizisi Konusu ve Oyuncuları

2019’un başlarında ilk sezonu yayınlanan Sex Education, kısa sürede yılın en sevilen gençlik dizilerinden biri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir