Masum Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yıldız kadrosu ile Blu TV dizisi Masum, günümüzde sayıları giderek artan yaratıcı dijital platform dizilerinin başını çekiyor. Aynı zamanda Blu TV’nin de ilk orijinal içeriği olma özelliğine sahip. Bir suç ve gerilim dizisi olan Masum, Berkun Oya tarafından yazılan incelikli senaryosu ile 8 bölüm boyunca heyecanı yüksek tutmayı başarıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Tülin Özer ve Bartu Çelebioğlu yer alıyor.

Masum Dizisi Konusu

Masum Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Masum, 2017 yılında Seren Yüce yönetmenliğinde izleyiciyle buluştu. Geleneksel televizyon dizilerinin aksine 8 bölümlük kompakt bir hikaye sunan Masum, sürükleyici bir gizem barındırıyor. Dizinin merkezinde, Haluk Bilginer’in başını çektiği bir aile dramı yer alıyor. Bilginer tarafından canlandırılan Komiser Cevdet, hareketli çalışma hayatından sonra ailesi ile birlikte inzivaya çekilmiştir. Cevdet, karısı ve oğlu ile sakin bir hayat sürmektedir. Bir zamanlar beraber çalıştığı genç polis Yusuf’un çıkıp gelmesiyle Cevdet’in hayatı rayından çıkar.

Yusuf, bir zamanlar amiri olan Cevdet ile birlikte gizemli bir olayı çözmeye çalışmaktadır. Ancak bu olay Komiser Cevdet’i, oğlu Tarık’ı ve karısı Nermin’i de etkileyecek, işleri içinden çıkılmaz bir hale getirecektir. Masum, polisiye açmazını aile draması ile ustaca harmanlayarak izleyenlerden iz bırakan yapımlardan biri haline geliyor. Ekran yolculuğu kısa süren dizi, güncel olarak Netflix üzerinden de izlenebiliyor.

Masum Dizisi Oyuncuları

Haluk Bilginer

Masum Dizisi Oyuncuları - Haluk Bilginer

Dizinin başrolü Komiser Cevdet’e, Emmy ödüllü usta aktör Haluk Bilginer hayat veriyor. Cinayet masasından emekli olup sakin bir sahil kasabasına yerleşen Cevdet, burada ailesi ile vakit geçirmektedir. Ancak başarılı ve tanınan bir polis olması nedeniyle sorunlar peşini bırakmaz. Eski iş öğrencisi Yusuf hayatına dahil olduktan sonra olaylar arapsaçına döner.

Ali Atay

Masum Dizisi Oyuncuları - Ali Atay

Yusuf, Cevdet’in akademi yıllarında akıl hocalığı yaptığı, parlak bir öğrencidir. Başarılı ve azimli bir polis olmasına rağmen özel hayatında oldukça başarısızdır. Fevri hareketleri nedeniyle başı dertten kurtulmaz. Kendisine verilen zorlu bir cinayet davasından sonra Komiseri Cevdet’in kapısını çalar. Ancak sorun çözmek için geldiği bu kasabada zamanla başka sorunlarla karşılaşır.

Nur Sürer

Masum Dizisi Oyuncuları - Nur Sürer

Nur Sürer, Cevdet’in karısı Nermin’e hayat vermektedir. Nermin’in tek hayatı ailesidir. Çocukları için her şeyi yapabilen Nermin, bu uğurda pek çok şey feda etmektedir. Cevdet’in makul tavırlarına karşı hep dik başlı olduğu için genellikle iyi anlaşamazlar.

Okan Yalabık

Masum Dizisi Oyuncuları - Okan Yalabık

Tarık, art arda yaşadığı kayıplar nedeniyle psikolojik sorunlarla boğuşmaktadır. Abisini ve canından çok sevdiği karısını kaybetmiştir. Deliren ve kendini alkole veren Tarıka’a, bu süreçte annesi ve babası sahip çıkar. Halüsinasyonlar gören Tarık’ı kontrol altında tutarak sorunlarını aşmasına yardımcı olurlar.

Serkan Keskin

Masum Dizisi Oyuncuları - Serkan Keskin

Serkan Keskin, Tarık’ın ölen abisi Taner’e hayat verir. Kaotik bir kişiliğe sahip olan Taner, sorunlu bir evlilik yaşamaktadır. Bir trafik kazası sonucunda aniden hayatını kaybeder. Bu ölümü aşamayan Tarık’ın zihninde sıklıkla yer tutmaktadır.

Tülin Özer

Masum Dizisi Oyuncuları - Tülin Özer

Tarık’ın ölen karısı Emel, Tülin Özer tarafından canlandırılmaktadır. Başlarda mutlu ve sevgi dolu bir evlilikleri olmasına rağmen, Emel zamanla aradığını bulamayıp Tarık’ı aldatır. İş yerinde tanıştığı Selim, Tarık’ın aksine eğlenceli ve hayat dolu bir adamdır. Ancak bu küçük kaçamak zamanla daha ciddi bir bağlılığa evrilince işler çığırından çıkar.

Bartu Küçükçağlayan

Masum Dizisi Oyuncuları - Bartu Küçükçağlayan

Selim, Emel’in iş yerindeki sevgilisidir. Kendi halinde, eğlenceli bir adam olan Selim’in tek isteği Emel’le birlikte olmaktır. İşlerin karışması ile Selim bir anda kendini olayların göbeğinde bulur.

Mehmet Özgür

Masum Dizisi Oyuncuları - Mehmet Özgür

Karizmatik oyucu Mehmet Özgür, Yusuf’un amiri Selahattin’e hayat verir. Oldukça sert ve disiplinli bir amir olan Selahattin, Yusuf’a cinayet dosyasını verir. Daha sonra da direktifleri ile süreci zorlaştırmaya devam eder.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir