Natalie Portman Filmleri: En İyi 8 Filmi

Çok genç yaşlarında mesleğe başlayan İsrailli-Amerikalı oyuncu birçok başarılı yapımda rol almıştır. En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülü sahibi yeteneği tescilli oyuncunun ekranlarda güzelliğiyle de göz doyurduğu bir gerçektir. İşte sizin için Portman’ın yer aldığı izlemekten zevk alabileceğiniz 8 yapım.

Léon: The Professional

En iyi Natalie Portman Filmleri - Leon

Yapım Yılı: 1994
IMDB Puanı: 8,6

Natalie Portman, popüler kültürün bir parçası olan ikonik Mathilda karakteriyle 14 yaşında oyunculuğunu konuşturmuştur. Film ise mafya tarafından ailesi öldürülen Mathilda’nın kaçarak tetikçi Léon’un kapısını çalmasıyla başlar. Aralarında büyük bir sevgi bağı gelişen ikili Mathilda’nın ailesinin intikamını almaya karar verirler. Bu sırada Mathilda her geçen gün idolü Léon’a daha çok benzemektedir.

V for Vendetta

En iyi Natalie Portman Filmleri - V For Vendetta

Yapım Yılı: 2005
IMDB Puanı: 8,2

Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan film, 2020 İngiltere’sinde yer alıyor. Faşist ve baskıcı yönetim İngiltere’nin başındadır ve film ünlü maskeli kahramanımız V’nin Evey’i bir gece kurtarmasıyla başlar. Devrim isteyen V, televizyonlardan ulusa seslenir ve devrim için yapacaklarını anlatır. Bu arada Evey ile tekrar karşılaşırlar ve bu sefer Evey ona yardım eder, V başına bir şey gelmemesi için onu yanına alır. Birlikte amaçlarının peşinden koşarlar ve halkı devrime davet ederler. Film, hepimizin tanıdık olduğu maskeyle ve ünlü “Fikirler kurşun geçirmez.” repliğiyle efsaneler arasında yerini almıştır. Portman, filmde Evey rolündedir.

Black Swan

En iyi Natalie Portman Filmleri - Black Swan

Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 8,0

Natalie Portman’a Oscar kazandıran film, hırslı balerin Nina’nın hikayesini anlatıyor. Kendisi de balerin olan annesi, aşırı baskıcı ve tam bir kontrol manyağıdır. Kuğu Gölü dans gösterisinin başrolü için en yetenekli ismin Nina olduğu düşünülmektedir ama küçük bir sorun vardır. Rol iki farklı karakterden oluşur: Beyaz ve Siyah Kuğu. Nina, Beyaz Kuğu için performansı çok etkileyici olsa da Siyah için daha iyi bir adayları vardır. Rekabet, hırsı ve yaşadıkları, Nina’nın akıl sağlığını yavaş yavaş yitirmesine sebep olur.

Garden State

En iyi Natalie Portman Filmleri - Garden State

Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 7,5

Zach Braff’ın yazdığı, yönettiği ve başrolünü oynadığı film, kendi çapındaki bir aktörün eve dönüşünü konu alıyor. Andrew, psikiyatrist babasının baskısı altında kalmakta, onun verdiği ilaçları kullanmaktadır. Hasta annesi öldüğünde babası, annesinin ölümü için Andrew’ün kendini suçlamasına sebep olur. Eve dönen Andrew, Natalie Portman’ın canlandırdığı Sam ile tanışır ve beraber yaşadıklarının üstesinden gelmeye çalışırlar.

Closer

En iyi Natalie Portman Filmleri - Closer

Yapım Yılı: 2004
IMDB Puanı: 7,3

Potman’ın canlandırdığı, New York’tan Londra’ya yeni gelen Alice’in yolu Dan ile kesişir. Bir gazetede ölüm ilanı yazarı olan Dan’ın hayali büyük bir yazar olmaktır. Alice ve Dan birlikte yaşamaya başlarlar. Striptizci olan ve kötü alışkanlıkları bol olan Alice’in hayatını kitap olarak yazan Dan, kapak çekimine gider ve fotoğrafçı Anna’ya aşık olur. Alice ile birlikte olduğunu öğrenen Anna, Dan’i reddeder. Dan ise bir şaka olarak başlattığı yazışmayla Larry ve Anna’yı buluşturur, fakat Larry ve Anna gerçekten birlikte olmaya karar verirler. Film bu aşk dörtgeninin yaşadıklarını konu alır. Filmde kalan üçlüyü Jude Law, Julia Roberts ve Clive Owen oynamakta.

Brothers

En iyi Natalie Portman Filmleri - Brother

Yapım Yılı: 2009
IMDB Puanı: 7,1

Tommy hapisten yeni çıkmıştır ve eve geldiğinde asker kardeşi Sam savaş için yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Sam’in savaşta içinde bulunduğu helikopter vurulur ve içindeki herkesin öldüğü düşünülür. Eve ölüm haberi geldikten sonra Tommy, Sam’in karısı Grace ve çocuklarına göz kulak olur. Tommy ile Grace bir ilişkiye başlarlar fakat Sam ölmemiştir ve yaşadığı travmadan sonra eve geldiğinde acı gerçekle karşılaşır. Tommy’i Jake Gyllenhaal, Sam’i Tobey Maguire, Grace’i ise Natalie Portman oynamakta.

Thor

En iyi Natalie Portman Filmleri - Thor

Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 7,0

Marvel sinematik evreninin en güçlü karakterlerinden gök gürültüsü tanrısı Thor’un orijin hikayesi olan filmde Natalie Portman, dünyalı bilim insanı Jane Foster rolünde. Babası Odin tarafından tanrılığa ve çekicine layık görülmeyerek dünyaya gönderilen Thor’u Jane ve yardımcısı bulur. Dünyaya uyum sağlamaya çalışan Thor’a Jane yardım eder ve aralarında bir ilişki başlar.

Annihilation

En iyi Natalie Portman Filmleri - Annihilation

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 6,9

Uzaydan dünyaya bilinmeyen bir cisim çarpması sonucu çarptığı bölgede evrimleşen ve ne olduğu bir türlü çözülemeyen bir ortam/organizma gelişir. Amerika’daki bu bölgeye devlet bir üs koymuştur ve yıllardır keşif ekipleri göndermektedir. Asker kocası Lena’nın onu aldattığını öğrenir ve kaybedecek bir şeyi kalmadığını düşünerek keşif ekiplerine katılır. Organizmanın bu ekibe etkisi onları klonlaması olmuştur. Kaybettiği sandığı eşinin klonu eve dönünce Lena olan biteni anlamaya çalışır ve bölgenin varlığından haberdar olur. Artık onun da kaybedecek bir şeyi yoktur ve 4 diğer bilim kadınıyla bölgeye girerler. Natalie Portman Lena’ya hayat verir.

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir