The Office Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bu yazıda Amerikan versiyonunu ele alacağımız, gelmiş geçmiş en iyi sitcomlardan olan The Office, aynı isimli İngiliz sitcomdan uyarlanmıştır. Kendine yakın hissettiren oyuncuları ve kült haline gelmiş esprileriyle İngiliz versiyonunu sollayıp geçmiştir. Orijinalinin sahip olduğu sert ve sarkastik, yani kısaca İngiliz bir mizahı biraz da olsa yumuşatılmıştır fakat gülme efekti gibi sitcom klişelerinden kaçınılmıştır. Bu nedenle seyirciye gerçek bir aileyi en komik haliyle sunar. Yayındayken büyük bir fan kitlesi kazanmıştır ve bitişinden bu yana bu kitle katlanarak büyümeye devam etmektedir. Dizi 2005-2013 yılları arasında yayınlanmıştır ve 9 sezon sonunda ekranlara veda etmiştir.

The Office dizisi konusu ve oyuncuları

The Office Dizisi Konusu

Dizi, Dunder-Mifflin Kağıt Şirketi’nin Scranton şubesinin çalışanlarını konu alır. Ofis çalışanları her gün ilginç kişilikli patronlarına katlanmaya devam ederler. Çalışanların da çok normal olduğu tam olarak söylenemez. Her bölümde şirkettekilerin her sene rutin yaptıklarını veya başlarına gelen enteresan olayları izleriz. Dizi kısa kısa anekdotlar şeklinde ilerlese de ofiste ilişkilerin nasıl geliştiği ve bazı önemli olaylar sezonlar boyu işlenir. Tüm bunlar ofistekilerin de haberdar olduğu kameralar tarafından çekilir ve küçük röportajlar şeklinde herkesin fikirleri izleyiciye sunulur. Diziyi diğer sitcomlardan ayıran bu aktarım şekli izlemeyi daha da keyifli hale getirir.

The Office Dizisi Oyuncuları

Steve Carell

The Office dizisi oyuncuları - Michael Scott

Televizyon tarihinin en ikonik karakterlerinden Michael Scott, Dunder-Mifflin’in kaçık patronudur. Elinde “dünyanın en iyi patronu” yazan kupasıyla ofistekileri hayattan bezdirir. Katıldığı her diyalogda seyirciyi kendi yerine utandırmayı başarır, her olayda en önemli olanın kendisi olduğuna inancı tamdır. El attığı her şey sarpa sarar ve ofansif şakaları, bölüm aralarında anlattığı kendince ders veren hikayeleriyle diziyi bu kadar ünlü yapan en önemli faktörlerdendir. Tüm bunlara rağmen, dizi bize kendisinin işinde ne kadar iyi olabileceğini ve aslında çok da kötü bir insan olmadığını ara sıra hatırlatır.

Rainn Wilson

The Office dizisi oyuncuları - Dwight

Ekstralıkta Michael’ı bile sollayan karakter, işinde çok hırslıdır ve patronunun gözüne girmek için her şeyi yapar. Sürekli toprak tonları giyer, Alman ailesi tarım ve hayvancılıkla uğraşır. Çocuksu bir seviyede söylenen her şeyi aşırı ciddiye alır ve akla gelmeyecek birçok konuda uzman seviyede bilgiye sahiptir. En büyük düşmanı yanında oturan iş arkadaşı Jim’dir. Psikopatça çözüm önerileri ve anlattığı ilginç anekdotlarla dizinin en komik karakteri olmaya adaydır.

John Krasinski

The Office dizisi oyuncuları - Jim

Ofisin daha normal insanlarındandır ve en büyük eğlencesi Dwight’a yaptığı şakalardır. Dizinin başından beri Pam’e aşıktır ve mesaisinin çoğunu resepsiyonda geçirir. Pam’le beraber ofiste olan ilginç olaylarla eğlenirler ve ikilinin ilişkisi seyirciyi diziye bağlayan en önemli olaylardandır.

Jenna Fischer

The Office dizisi oyuncuları - Pam

Ofisin güzeli diyebileceğimiz resepsiyonist Pam, Michael’a en çok mağdur kalan karakterdir. Aslında grafik tasarım ve sanata ilgisi olan Pam, para kazanmak için mecburen burada çalışır. Ayrıca onu burada tutan diğer bir faktör de en yakın arkadaşı Jim’dir. Aslında gayet tatlı ve sevecen diye tanıtabileceğimiz karakteri ofis hayatı biraz yormuştur.

B. J. Novak

The Office dizisi oyuncuları - Ryan

Dizinin yapımcısı ve yazarlarından da olan Novak, Ryan karakterine hayat vermektedir. Diziye geçici eleman olarak alınan Ryan, işini birçok kez değiştirmesine rağmen her seferinde kendini geçici eleman olarak tekrar bu ofiste bulur. Diğerlerine göre genç ve materyalisttir ve yarınını çok düşünerek hareket ettiği söylenemez.

Ed Helms

The Office dizisi oyuncuları - Andy

Diziye 3. sezonda giren Andy karakteri; kendini fazla önemseyen, heyecanlı ve çocuksu bir karakterdir. Genelde Michael’la aynı kafada olan Andy, Dwight’la hep bir yarış halindedir ayrıca öfke sorunları da vardır.

Angela Kinsey

The Office dizisi oyuncuları - Angela

Dinine aşırı düşkün olan Angela ofisin ahlak bekçisidir. İnsanları sürekli yargılar ve asla hayattan zevk almaz. 9 sezon boyu parmakla sayılacak kadar tebessüm eden Angela’nın Dwight’la ilişkisi vardır ve dizi ilerledikçe bu ilişki beklenmeyen durumlara girer.

Mindy Kaling

The Office dizisi oyuncuları - Kelly

Hala tam bir genç kız olan Kelly, asla susmak bilmez. Magazin ve erkekler en büyük ilgi alanlarındandır ve Ryan’la inişli çıkışlı bir ilişkileri vardır. Ayrıca Mindy Kaling de dizinin yazar ve yapımcılarındandır.

 

Yazar: İrem Arslan

1999 doğumlu. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyor. Uzun süredir dizi, film izleyicisi ve izledikleri hakkında yazıp çizmek hobilerinden.

Buna Da Göz At

Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bir kitap uyarlaması olan 6 bölümlük bir mini dizi Gözlerinin Ardında. Sarah Pinborough’nun 2017 yılında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir