Netflix’te İzleyebileceğiniz 16 Anime Önerisi

Netflix, son zamanlarda zenginleşen içerikleri ile anime tutkunlarının da yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan platform, aynı zamanda dönemin efsaneleşen anime serilerini de izleyicilerine sunmaya başladı. Ancak Netflix’ten erişebileceğiniz animeler bunlarla sınırlı değil. Yaratıcı işlere de sıklıkla imza atan Netflix’te, son zamanlarda pek çok orijinal yapım animeler yer alıyor. Her animeseverin hayran kalacağı, birbirinden kaliteli anime serilerini sizler için bir araya getirdik. Netflix sayesinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu animeler iki boyutlu dünyada benzersiz bir yolculuğa çıkmanıza neden olacak.

Death Note

Death Note anime incelemesi

Yapım Yılı: 2006-2007

IMDb Puanı: 9,0

Anime dünyasının en köklü eseri olan Death Note, Netflix’in anime arşivinde de baş köşeye yerleşiyor. Meraklısının muhakkak izlemesi gereken dizi, 2003 yılında Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata tarafından üretilen fenomen manga serilerinden biridir. Kısa zamanda popüler olan Death Note, fantastik ve korku öğelerini 37 bölümde başarılı bir şekilde ekranlara getiriyor.

Death Note, bir lise öğrencisi olan Light Yagami’nin, aniden eline geçen esrarengiz bir defter ile doğaüstü olaylara dahil olmasını konu ediniyor. Adını ve yüzünü bildiği kişileri öldürebilme yetisine sahip olan 17 yaşındaki Light, zaman içinde bu güçle ne yapacağını da keşfediyor. Animelerin büyülü dünyasına çıkılan yolculukta ilk durak olan Death Note, Netflix’te izleyiciyle buluşmaya hazır.

Blame!

Blame anime incelemesi

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,7

Blame!, yaratıcı bir Netflix orijinal ürünü olarak 2017 yılında yayınlanan anime filmlerinden biri. Hiroyuki Seshita tarafından çekilen bilim kurgu filminde, bugüne kadar birçok kez işlenen insanlığı kurtarma teması etkileyici bir şekilde izleyiciye sunuluyor. Blame, kendi üzerindeki yaşamı yok eden bir şehirde, kalan az sayıdaki kişiye rehberlik eden gizemli bir adamı konu alıyor. Zaman içinde derinleşen hikayeyle birlikte karakterin insanlığı kurtarma konusundaki özverilerine tanık oluyor, şehri yerle bir eden esrarengiz felakete merak duyuyorsunuz. Oldukça sürükleyici bir anlatıma sahip olan filmin başrolünde ise Takahiro Sakurai, Sora Amamiya ve Kana Hanazawa yer alıyor.

Castlevania

Castlevania - Netflix animeleri

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

Castlevania, korku animelerini sevenleri oldukça memnun edecek Netflix orijinal yapımlarının başında geliyor. Yayınlanan iki sezonu ile geniş bir hayran kitlesi kazanan Castlevania, vampir temasını hikayesinin içerisine ustaca yerleştirmeyi başarıyor. Dizide vampir avcısı, Dracula’nın kontrolü altında bulunan şehri geri almak için tüm gücüyle savaşır. Dizi, Castlevania III: Dracula’s Curse video oyunu temel alınarak ekranlara taşındığı için aksiyon dozu diğer animelere kıyasla oldukça yüksektir. Konami’nin oyunundan esinlenilen dizinin senaryosunda Warren Ellis, yönetmenliğinde ise Sam Deats, Adam Deats ve Spencer Wan gibi isimler bulunmaktadır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood - Netflix Animeleri

Yapım Yılı: 2009-2012

IMDb Puanı: 9,1

2010 yılında yayınlanmaya başlayan 5 sezonluk anime dizisi Fullmetal Alchemist: Brotherhood, fantastik bir evrende yeni vücutlarına kavuşmak için savaşan kardeşleri konu alıyor. Bedenleri ağır hasar gören Edward ve Alphonso, bu hasarın telafisi için karanlık güçlerle karşı karşıya gelmek zorundadır. Yüksek tempolu bu fantastik/bilim kurgu eseri, her animeseverden tam not alarak en iyiler listesinin ilk sıralarında yer almayı başarıyor.

One Punch Man

one punch man - anime önerisi

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,8

One Punch Man, uyarlandığı manganın Japonya’da kısa zamanda ün kazanıp Eisner ödülüne layık görülmesiyle birlikte anime dizisine uyarlandı. Anime dünyasının en başarılı süper kahraman dizilerinden biri olan One Punch Man, One mahlaslı manga çizeri tarafından yaratılmıştır. Esasında bir parodi amacı güden dizi, hobi olarak kahramanlık yapan Saitama isimli bir gencin başından geçenleri konu alır. Saitama, olağan dışı bir güce sahiptir. Bu gücünü kötü adamları alt etmek için kullanan Saitama, ruhsal olarak aynı ölçüde güçlü değildir. Sürükleyici hikayesi ile izleyiciyi kısa sürede içine alan One Puch Man, aynı zamanda bugüne kadar izlediğiniz süper kahraman hikayelerine keyifli bir alternatif sunuyor.

Devilman: Crybaby

Devilman Crybaby anime incelemesi

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,6

Devilman: Crybaby, Git Nagai tarafından yazılan mangadan uyarlanan bir Netflix orijinal yapımı olarak anime külliyatındaki yerini aldı. İblislerin yer aldığı dizide, korku öğeleri sıklıkla kullanılıyor. Devilman, iblislerle insanlar arasındaki ilişkinin ilgi çekici bir yönünü gözler önüne sererek izleyicilere sürükleyici bir seyir sunuyor. Dizi, insanlık büyük bir kaosun içindeyken uyanan iblislerden birinin, Ryo isimli arkadaşı tarafından görevlendirilmesini konu alıyor. Oldukça çekişmeli geçen bu savaşta iblislerle insanların mücadelelerini ilgiyle takip edeceksiniz.

B: The Beginning

the beginning anime incelemesi

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,2

The Beginning, yakın zamanda izleyiciyle buluşan Netflix’in orijinal animelerinden biri. Başrolünde Yuki Kaji, Hiroaki Hirata ve Asami Seto gibi isimlerin yer aldığı dizi, suç dünyasının karanlık sırlarına ışık tutuyor. “B” adıyla cinayet işlemeye başlayan bir katil, görevine geri dönen dahi dedektif Keith Flick ile karşı karşıya gelir. Akıl oyunları ile dolu bu mücadele zamanla kahramanlarımızın hem kendisini hem de karşısındakini sorgulamasına neden olacaktır. En başarılı polisiye animelerden biri olan The Beginning, oldukça ilgi gören ilk sezonunun ardından, ikinci sezonuyla kaldığı yerden devam edecek.

Aggretsuko

Aggretsuko anime incelemesi

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

Listedeki tek anime komedisi olan Aggretsuko, iş hayatının acımasız hiyerarşisini gözler önüne seriyor. Gerçek konulara değinerek iki boyutluluktan sıyrılan dizi, akıllıca konumlandırdığı mizahı sayesinde izleyicilerden tam not almayı başarıyor. Aggretsuko, 25 yaşında ve özgüvensiz bir çalışan olan Retsuko’nun, iş yerindeki cinsiyetçi patronu ve bencil arkadaşları ile yaşadığı çatışmaları konu alıyor. Bu boğucu hava, Retsuko’nun deşarj olma metodunu görmemizle kısa sürede dağılıyor. Çünkü kızıl panda Retsuko, hayatta karşısına çıkan zorluklarla death metal söyleyerek başa çıkıyor. Oldukça keyifli bir hikayeyi anlatan Aggretsuko, 14 Haziran’da yeni sezonuyla Netflix’te olacak.

Fate Stay Night: Unlimited Blade Works

Fate Stay Night: Unlimited Blade Works anime incelemesi

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

Fate Stay Night: Unlimited Blade Works, animelerde büyü dünyasının kapılarını aralayan başarılı yapımlardan biridir. Japonya’da magus adı verilen büyücü toplulukların da yaşadığı bir şehirde geçen ve beşinci Kutsal Kase savaşının anlatıldığı dizide karşımıza birçok efsane kahraman çıkıyor. Dizide, henüz bir lise öğrencisi olan Rin ve Shiro, Kutsal Kase’yi elde etmek için birlikte hareket etmeye karar verir. Aksiyonun hız kesmediği bu sürükleyici yapımda, bir animeden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

Rurouni Kenshin

Rurouni Kenshin anime incelemesi

Yapım Yılı: 1996-1999

IMDb Puanı: 8,5

Nobuhiro Watsuki tarafından 1994 yılında yayınlanmaya başlayan manga, geniş hayran kitlesi nedeniyle Netflix arşivindeki yerini aldı. Rurouni Kenshin, meczup bir hayat yaşayan ünlü kılıç ustasının, bir dövüş sanatları okulundaki çatışmasını konu edinir. Ancak zaman içinde, bu dövüş sanatları okulunun farklı amaçlarla kullanıldığı anlaşılır. Göçebe kılıç ustası bu çatışmanın ortasında kabiliyetini ortaya koyarak izleyenlere unutulmaz aksiyonlar yaşatır.

Bu anime ülkemizde 2003 yılında Kanal D’de yayınlanmıştır.

One Piece

Netflix Animeleri - One Piece

Yapım Yılı: 1999-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,7

One Piece, ölmek üzere olan Kral Gold Roger’ın destansı hazinesini anlatır. Monkey D. Luffy, bu hazinenin peşinden Grand Line’a gidenlerden biridir. Ancak bilmediği bir şey vardır ki, Grand Line’a ulaşıp hazineyi bulmak neredeyse imkânsızdır. Tüm hayatı boyunca bunun hayalini kuran Luffy, kendisine özel güçler veren gizemli bir meyve yedikten sonra yollara düşer.

Neon Genesis Evangelion

Netflix Animeleri - Neon Genesis Evangelion

Yapım Yılı: 1995-1996

IMDb Puanı: 8,5

Neon Genesis Evangelion, en ikonik anime serilerinden biridir. Post apokaliptik, fantastik bir evrende geçen bu macerada NERV isimli bir organizasyon, Dünya’yı korumak için Evangelion isimli robotları kullanır. Bu robotların içinde ise çocuklar bulunmaktadır. Kahramanlar, Dünya’yı “Angel” adı verilen tehlikeli yaratıklardan korumaya çalışır.

Little Witch Academia

Netflix Animeleri - Little Witch Academia

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 7,9

Yakın zamanda izleyiciyle buluşan filmin merkezinde, küçük bir çocuk olan Akko yer alıyor. Akko, ünlü cadı Shiny Chariot’u izledikten sonra cadı olmaya karar veriyor. Bunun için de, birçok cadı yetiştiren Luna Nova Akademisi’ne gitmesi gerekiyor. Okula kayıt olan Akko, bu yeni hayatında birçok maceranın da içine düşüyor.

Violet Evergarden

Netflix Animeleri - Violet Evergarden

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 8,4

Telesis kıtası, büyük kayıplar verdiği savaşın sonucunda ikiye ayrılmıştır. 4 yıllık felaketten sonra Telesis nihayet kendini toparlamaya ve güzelleşmeye başlar. Asker olarak yetişen Violet, bu savaş sırasında yaralanır. İyileştikten sonra ise insanların anılarını şekillendirebildiği yepyeni bir işe girer.

Bleach

Netflix Animeleri - Bleach

Yapım Yılı: 2004-2012

IMDb Puanı: 8,1

Dünya’nın en ünlü mangalarından olan Bleach, 2004 yılında diziye uyarlandı. Serinin ana karakteri olan Ichigo Kurosaki, özel yetenekleri olan bir lise öğrencisidir. Yaşadığı talihsiz bir kaza sonucunda hayaletleri görebilmeye başlamıştır. Bu kazadan sonra Ichigo kötü ruhları aramaya ve düzeni sağlamaya çalışır.

Baki

Netflix Animeleri - Baki

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,7

Seriye ismini veren Hanma Baki, insanlara korku veren gözü kara bir gençtir. Ancak gücü ve cesareti Baki’ye bir türlü yeterli gelmez. Gittiği spor salonunda boks şampiyonu Yuri Chakovsky ile karşılaşır ve maç teklif eder.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir