Netflix Dizi Önerileri: 2020 Güncel Liste

Netflix dizi önerileri listemizde 2020 yılında çıkan ve büyük beğeni toplayan Netflix dizilerini listelemeye çalıştık. Listedeki diziler daha çok yeni ve az bilinen dizilerden seçilmiştir. Eğer daha popüler ve klasikleşmiş Netflix dizileri arıyorsanız sizleri Netflix dizileri yazımıza davet ediyoruz. O yazıda birbirinden kaliteli ve dünya çapında ün kazanmış dizileri derledik.

Unorthodox

2020 En İyi Netflix Dizileri - Unorthodox

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8,3

Zorla evlendirilmek üzere olan genç bir kadın, kendisini kısıtlayan ailesinden ve dini topluluktan kaçarak Berlin’e gelir. Burada hayallerini gerçekleştirmek üzere yeni bir hayata başlar. İlk sezonuyla yakın zamanda Netflix’teki yerini alan dizinin başrolünü Shira Haas canlandırmaktadır.

Rise of Empires: Ottoman

2020 En İyi Netflix Dizileri - Rise of Empires: Ottoman

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 8,0

2020’nin en iddialı yapımlarından olan Rise of Empires: Ottoman, Osmanlı padişahlarından Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetme süreci anlatılıyor. Yarı belgesel türündeki dizide Fatih Sultan Mehmet rolüne genç oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu hayat veriyor. Globalde de oldukça ses getiren dizide Üzümoğlu’na Birkan Sokullu, Tuba Büyüküstün, Selim Bayraktar, Damla Sönmez, Ushan Çakır ve Osman Sonant gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

The Pharmacist

2020 En İyi Netflix Dizileri - The Pharmacist

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7,9

4 bölümlük belgesel dizi The Pharmacist, Dan Schneider isimli eczacının yaşadıklarını konu alıyor. Acılı baba, cinayete kurban giden oğlu için büyük bir adalet mücadelesi verir. Mücadelenin sonu, Dan Schneider ile büyük bir ilaç şirketini karşı karşıya getirir. Son anına kadar gerilim dolu bu mücadele, izleyenlerden tam not almayı başarır.

Giri/Haji

2020 En İyi Netflix Dizileri - Giri/Haji

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7,9

Joe Barton yönetmenliğindeki Giri/Haji, sürükleyici bir polisiye ve aksiyon örneği sunmaktadır. Dedektif Kenzo Mori, kardeşinin faili meçhul cinayetini aydınlatmak için kolları sıvar. Ölmeden önce Yakuza’ya bulaşan ve büyük bir suç örgütünün üyesi olan kardeşi, aynı zamanda cinayetten de suçlanmaktadır. Mori, kardeşinin suçlarla dolu dünyasına dalarak bu gizemi aydınlatacak ve her şeyini riske atarak bu suçtan kurtaracaktır.

Messiah

2020 En İyi Netflix Dizileri - Messiah

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7,7

Netflix’e iddialı bir giriş yapan Messiah, Orta Doğu’da Mesih olduğunu iddia eden bir adamın çıkmasıyla başlar. Modern dünya düzeninde bir grup insan bu adamın sahtekar olduğuna inanırken büyük bir grup da müridi olmayı kabul eder. CIA’in başını çektiği ekipler de bu adamın gizemini çözmeye çalışır. Mesih rolünde Fas asıllı oyuncu Mehdi Dehbi yer almaktadır.

Spinning Out

2020 En İyi Netflix Dizileri - Spinning Out

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7,7

Netflix’in sevilen gençlik dizilerinden biri olan Spinning Out, izleyenleri buz pateninin acımasız dünyasında yolculuğa çıkarıyor. Eski bir buz patencisi olan Carol, kızlarını da kendisi kadar başarılı bir buz pateni sporcusu olması konusunda takıntılıdır. Büyük kızı Kat, mükemmeliyetçiliği yüzünden kendine zararlar veren, en az annesi kadar takıntılı bir sporcudur. Kariyerinin en önemli performansında geçirdiği kaza nedeniyle kendini suçlamaktadır. Dizi, Kat’in psikolojik sorunları içerisinde buz pateni kariyerini kurtarmaya çalışmasını konu alır. Kat Baker rolünde Emma Roberts yer almaktadır.

Self Made

2020 En İyi Netflix Dizileri - Self Made

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7,5

4 bölümden oluşan Netflix dizisi Self Made, Amerika’nın ilk Afro-Amerikan kadın milyoneri C. J. Walker’ın hayatını konu alıyor. Walker, Amerika’nın en ırkçı ve cinsiyetçi döneminde kendi şirketini kurarak büyük bir servet elde etmeyi başarmıştır. Mücadelelerle geçen hayatının sonucunda da Amerika’nın en önemli idollerinden biri haline gelmeyi başarmıştır. İlham verici başarı öyküsüne sahip olan Self Made, kısa sürede Netflix’in en sevilen dizilerinden biri oldu.

Ragnarok

2020 En İyi Netflix Dizileri - Ragnarok

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7,5

Filmlere ve dizilere birçok kez konu olan İskandinav mitolojisi, bu kez Ragnarok’a konu oluyor. Norveç’in küçük bir kasabası olan Edda, tedirgin edici mevsim değişiklikleri yaşamaktadır. Burada yaşayan halk, kısa sürede çözüm üretmezse kıyametin gerçekleşeceğini düşünür.

The Stranger

2020 En İyi Netflix Dizileri - The Stranger

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7,4

Danny Brocklehurst ve Harlan Coben’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, hayatı bir anda alt üst olan Adam Price’ın hayatını konu alır. Adam, karısı ve iki çocuğu ile huzurlu bir hayat sürmektedir. Bir gün ansızın kapısını çalan bir yabancı, karısı hakkında büyük sırlar verir. Adam, hem karısı hem de bu gizemli yabancı hakkındaki gerçekleri öğrenmek için inanması güç bir araştırma içine girer.

Locke & Key

2020 En İyi Netflix Dizileri - Locke & Key

Yapım Yılı: 2020
IMDb Puanı: 7,4

Babalarını kaybeden 3 kardeş, yıllar sonra Maine’deki evlerine geri döner. Babalarının öldürülmesinden sonra evi keşfetmeye başlayan kardeşler, burada kendilerine özel güçler veren bir anahtar olduğunu öğrenir. Ancak anahtarın peşinde olan kötü niyetli insanların olduğunu öğrenmeleri de uzun sürmez.

Dracula

2020 En İyi Netflix Dizileri - Dracula

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 6,8

Bugüne kadar Sherlock, Doctor Who gibi birçok fenomen dizide imzası bulunan Steven Moffat, bu kez ünlü Dracula hikayesini yeniden yorumluyor. BBC ortaklığında yapılan dizi, Bram Stoker’ı aynı adlı eserinden uyarlandı. Başrolde, The Square filminden tanıdığımız Claes Bang yer alıyor.

Freud

2020 En İyi Netflix Dizileri - Freud

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 6,7

Avusturya yapımı dizi Freud, Netflix’e geldiği andan itibaren herkesin ilgisini çekti. Psikanalitiğin yaratıcısı olan Sigmund Freud, bahsi geçen dizide genç bir doktor olarak yer alıyor. Hipnoz çalışmalarına yeni başlayan ve bu yöntemi diğer hekimlere kabul ettirmeye çalışan Freud, bu sırada gerçekleşen gizemli cinayetlerin de peşine düşüyor. Daha çok polisiye ve gerilim tonunda ilerleyen dizide, Robert Finster Freud’u canlandırıyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir