Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Gençlik Dizisi

Kitlesini giderek genişleten Netflix, son dönemlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği birçok yapıma imza attı. Günceli yakalama konusunda oldukça başarılı olan bu gençlik dizilerinden en iyilerini sizler için bir araya getirdik. Hızlı ve heyecanlı günlere kısa bir yolculuk yapmak için bu listeye kulak vermeniz yeterli.

Stranger Things

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Stranger Things
Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,9

80’li yıllarda küçük bir kasabada, bir çocuğun ortadan kaybolmasını ve ardından yaşanan gizemli olayları akıcı bir şekilde anlatan dizi, nostaljik havasıyla izleyenleri kendisine bağlıyor. Oyuncu kadrosunda Winona Ryder gibi tanınan isimleri barındırmasının yanı sıra çocuk oyuncuların sergilediği performanslar diziyi daha etkileyici hale getiriyor.

13 Reasons Why

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - 13 Reasons Why
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8

Bir roman uyarlaması olan dizi, genç bir kızın intihar etmesinin ardından intiharına sebep olan olayları anlattığı kasetlerin ortaya çıkmasıyla başlıyor. İzlerken kendinizi Amerikan lisesinde hissedeceğiniz tarzda bir ergen dizisi olmasına rağmen intihar gibi bir konuyu anlattığı için psikolojik olarak da yoğun bir dizi. Merakınız bölümlerini art arda izlemenize sebep olacak.

 The End Of The F***ing World

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - The End of the F***ing World
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Ailesiyle problemleri olan James ve Alyssa isimli iki gencin tesadüf sonucu bir araya gelip hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak için bir yolculuğa başlamaları ve bu yolculukta beklenmeyen olaylar yaşamaları anlatılır. Dizide karakterlerin iç dünyasının da gösterilmesi kara izleyiciyi bağlayan en önemli unsurlardan biri. Kara mizah seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

Riverdale

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Rivardale
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 7,3

Dizi Archie Comics karakterlerinden uyarlamadır. Oldukça sakin ve sıradan görünmesine rağmen Riverdale kasabasında bir lise öğrencisinin nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması gibi karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Dizide 4 gencin bir araya gelerek kasabadaki gizemli olayları araştırması anlatılmaktadır.

Anne with an E

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Anne With an A
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,4

Lucy Maud Montgomery’nin “Anne of Green Gables” romanından uyarlanan dizide, anne ve babasını kaybeden Anne isimli genç kız yetimhanede yaşadığı bir karışıklık sonucunda ilk gördüğü andan itibaren çok seveceği bir kasabada, bir ailenin yanına yerleşir. Bu genç kızın içinizi ısıtacak büyüme hikayesinin anlatıldığı dizideki kasaba görüntülerini çok seveceksiniz.

Sex Education

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Sex Education

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,4

Annesinin seks terapisti olması nedeniyle cinsel hayat konusunda bilgili olan Otis’e okuldan arkadaşı Maeve bir iş teklifinde bulunur. Maeve okulda cinsel hayat konusunda problem yaşayan kişiler bulup Otis’e getirir Otis ise bu müşterilere tavsiyelerde bulunur. Dizi Otis ve Maeve’nin bu macerasını anlatıyor.

The Umbrella Academy

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - The Umbrella Academy
Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Zengin ve girişimci bir adam aynı gün doğan ve süper güçlere sahip olan 43 çocuktan 7 tanesini evlat edinerek dünyayı kurtarmak için The Umbrella Academy’yi kurar. Süper güçleri izlemeyi seviyorsanız, zamanda yolculuk yapabilme, ölülerle konuşabilme gibi süper güçlere sahip olan bu çocukların hikayesinin anlatıldığı diziyi bir çırpıda izleyeceksiniz.

Famous in Love

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Famous in Love

Yapım Yılı: 2017-2018
IMDB Puanı: 7

Bir üniversite öğrencisi Paige, ev arkadaşının da desteğiyle bir Hollywood filminin seçmelerine katılır ve seçilir. Dizide, filmin kadrosuna dahil olmasının ardından Paige’nin yoğun iş hayatına ayak uydurmaya çalışması ve bir yandan da arkadaşlarıyla ilişkilerini eskisi gibi tutma çabasını izlemekteyiz.

 A Series of Unfortunate Events

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Famous in Love

Yapım Yılı: 2017-2019
IMDB Puanı: 7,8

Yapımcılığını ve başrolünü Tony Ödüllü aktör Neil Patrick Harris’in üstlendiği dizi, aynı isimli kitap serisini ekranlara taşıyor. Yayınlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi elde eden kitap, daha önce Jim Carrey’nin başrolü olduğu bir filmle 2004 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Anne ve babasını kaybeden 3 çocuğun talihsizliklerle dolu öyküsünü konu alan dizi, Netflix macerasını 3. sezonu ile noktaladı.

Big Mouth

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Big Mouth
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Bir arkadaş grubunun çocukluktan ergenliğe geçişini anlatan bir animasyon dizisi. Ergenliği cesur bir şekilde anlatan bu dizi tam bir absürt komedi niteliği taşıyor. Karakterlerin hissettikleri duyguların, yaşadıkları korkuların, sevinçlerin aslında hepimizin ergenlik döneminde yaşadığı şeyler olması dizinin izleyicileri kendine çekmesinde önemli bir etken.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

True Detective Dizisi Konusu ve Oyuncuları

True Detective, yönetmenliğini Cary Fukunaga’nın yaptığı sıra dışı bir suç dizisi. Neo-noir türünün de başarılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir