Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Gençlik Dizileri

Kitlesini giderek genişleten Netflix, son dönemlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği birçok yapıma imza attı. Günceli yakalama konusunda oldukça başarılı olan bu gençlik dizilerinden en iyilerini sizler için bir araya getirdik. Hızlı ve heyecanlı günlere kısa bir yolculuk yapmak için bu listeye kulak vermeniz yeterli.

Stranger Things

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Stranger Things
Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,9

80’li yıllarda küçük bir kasabada, bir çocuğun ortadan kaybolmasını ve ardından yaşanan gizemli olayları akıcı bir şekilde anlatan dizi, nostaljik havasıyla izleyenleri kendisine bağlıyor. Oyuncu kadrosunda Winona Ryder gibi tanınan isimleri barındırmasının yanı sıra çocuk oyuncuların sergilediği performanslar diziyi daha etkileyici hale getiriyor.

13 Reasons Why

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - 13 Reasons Why
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8

Bir roman uyarlaması olan dizi, genç bir kızın intihar etmesinin ardından intiharına sebep olan olayları anlattığı kasetlerin ortaya çıkmasıyla başlıyor. İzlerken kendinizi Amerikan lisesinde hissedeceğiniz tarzda bir ergen dizisi olmasına rağmen intihar gibi bir konuyu anlattığı için psikolojik olarak da yoğun bir dizi. Merakınız bölümlerini art arda izlemenize sebep olacak.

 The End Of The F***ing World

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - The End of the F***ing World
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Ailesiyle problemleri olan James ve Alyssa isimli iki gencin tesadüf sonucu bir araya gelip hayatlarında yeni bir başlangıç yapmak için bir yolculuğa başlamaları ve bu yolculukta beklenmeyen olaylar yaşamaları anlatılır. Dizide karakterlerin iç dünyasının da gösterilmesi kara izleyiciyi bağlayan en önemli unsurlardan biri. Kara mizah seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

Riverdale

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Rivardale
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 7,3

Dizi Archie Comics karakterlerinden uyarlamadır. Oldukça sakin ve sıradan görünmesine rağmen Riverdale kasabasında bir lise öğrencisinin nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması gibi karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Dizide 4 gencin bir araya gelerek kasabadaki gizemli olayları araştırması anlatılmaktadır.

Anne with an E

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Anne With an A
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,4

Lucy Maud Montgomery’nin “Anne of Green Gables” romanından uyarlanan dizide, anne ve babasını kaybeden Anne isimli genç kız yetimhanede yaşadığı bir karışıklık sonucunda ilk gördüğü andan itibaren çok seveceği bir kasabada, bir ailenin yanına yerleşir. Bu genç kızın içinizi ısıtacak büyüme hikayesinin anlatıldığı dizideki kasaba görüntülerini çok seveceksiniz.

Sex Education

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Sex Education

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,4

Annesinin seks terapisti olması nedeniyle cinsel hayat konusunda bilgili olan Otis’e okuldan arkadaşı Maeve bir iş teklifinde bulunur. Maeve okulda cinsel hayat konusunda problem yaşayan kişiler bulup Otis’e getirir Otis ise bu müşterilere tavsiyelerde bulunur. Dizi Otis ve Maeve’nin bu macerasını anlatıyor.

The Umbrella Academy

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - The Umbrella Academy
Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Zengin ve girişimci bir adam aynı gün doğan ve süper güçlere sahip olan 43 çocuktan 7 tanesini evlat edinerek dünyayı kurtarmak için The Umbrella Academy’yi kurar. Süper güçleri izlemeyi seviyorsanız, zamanda yolculuk yapabilme, ölülerle konuşabilme gibi süper güçlere sahip olan bu çocukların hikayesinin anlatıldığı diziyi bir çırpıda izleyeceksiniz.

Famous in Love

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Famous in Love

Yapım Yılı: 2017-2018
IMDB Puanı: 7

Bir üniversite öğrencisi Paige, ev arkadaşının da desteğiyle bir Hollywood filminin seçmelerine katılır ve seçilir. Dizide, filmin kadrosuna dahil olmasının ardından Paige’nin yoğun iş hayatına ayak uydurmaya çalışması ve bir yandan da arkadaşlarıyla ilişkilerini eskisi gibi tutma çabasını izlemekteyiz.

 A Series of Unfortunate Events

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Famous in Love

Yapım Yılı: 2017-2019
IMDB Puanı: 7,8

Yapımcılığını ve başrolünü Tony Ödüllü aktör Neil Patrick Harris’in üstlendiği dizi, aynı isimli kitap serisini ekranlara taşıyor. Yayınlandığı dönemde büyük bir hayran kitlesi elde eden kitap, daha önce Jim Carrey’nin başrolü olduğu bir filmle 2004 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Anne ve babasını kaybeden 3 çocuğun talihsizliklerle dolu öyküsünü konu alan dizi, Netflix macerasını 3. sezonu ile noktaladı.

Big Mouth

Netflix'in En İyi Gençlik Dizileri - Big Mouth
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDB Puanı: 8,1

Bir arkadaş grubunun çocukluktan ergenliğe geçişini anlatan bir animasyon dizisi. Ergenliği cesur bir şekilde anlatan bu dizi tam bir absürt komedi niteliği taşıyor. Karakterlerin hissettikleri duyguların, yaşadıkları korkuların, sevinçlerin aslında hepimizin ergenlik döneminde yaşadığı şeyler olması dizinin izleyicileri kendine çekmesinde önemli bir etken.

Chilling Adventures of Sabrina

Netflix Gençlik Dizileri - Chilling Adventures of Sabrina

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,6

Teenage Witch Sabrina hikayesini yeniden uyarlayan dizi, Sabrina’nın karanlık dünyası ile normal dünyası arasındaki çatışmayı konu alır. Arkadaşları ve ailesi ile normal bir hayat sürmeye çalışan Sabrina, bu sırada karanlık dürtülerle de başa çıkmak zorundadır. Yönetmenliğini Roberto Aguirre-Sacasa’nın yaptığı dizide Sabrina karakterine Kiernan Shipka hayat verir.

Atypical

Netflix Gençlik Dizileri - Atypical

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,3

Atypical, otizm hastası Sam’in hayatını konu alır. 18 yaşındaki Sam, sosyal becerileri zayıf olması nedeniyle çok fazla arkadaşa sahip değildir. Ancak terapistinin de desteğiyle dünyaya açılmaya ve bir kız arkadaş edinmeye karar verir. Bu süreçte en büyük engeli ise Sam’in hazır olmadığını düşünen annesidir. Başrolü, Kanadalı oyuncu Keir Gilchrist üstlenmektedir.

Élite

Netflix Gençlik Dizileri - Elite

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,6

Netflix’in sevilen İspanyol dizisi Elite, ülkenin en zengin okuluna transfer olan 3 alt sınıf öğrencinin burada yaşadığı olayları konu alır. Gençliğin getirdiği tüm acımasızlığı ve heyecanı ekrana yansıtan dizinin oyuncu kadrosunda Maria Pedraza, Miguel Herran, Jamie Lorente, Itzan Escamilla ve Aron Piper yer alır.

Derry Girls

Netflix Gençlik Dizileri - Derry Girls

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,4

Lisa McGee tarafından kaleme alınan gençlik dizisi Derry Girls, yayınlandığı yıl olan 2018’de “En İyi Senaryo” ödülüne sahip oldu. 6 bölümlük dizi, 90’ların İrlanda’sında geçiyor. Londonderry şehrinde lise okuyan 5 genç, dini, politik, siyasş ve toplumsal faktörlerin etkisiyle hareketli bir hayat yaşıyor. Başrollerde Saoirse Monica Jackson, Louisa Harland, Jamie-Lee O’Donnel, Dylan Llewellyn ve Nicola Coughlan hayat veriyor.

Glee

Netflix Gençlik Dizileri - Glee

Yapım Yılı: 2009-2015

IMDb Puanı: 6,7

William McKinley Lisesi’nde müzik klubüne koçluk yapan Will Schuester, müziğe tutkuyla bağlı olan 5 öğrenciyi bir araya getirerek yarışmalara hazırlamaya başlar. Ancak okulun “cheerios” kulübünü yöneten Sue, Glee kulübünü batırmak için elinden geleni yapar. Will Schuester ve öğrencileri, Glee kulübü’nde hayallerinin peşinden koşarken dostluğu ve sevgiyi de keşfeder. Ryan Murphy’nin yaratıcı olduğu dizide Lea Michelle, Matthew Morrison, Darren Criss, Cory Monteith ve Chris Colfer başrolü paylaşır.

On My Block

En İyi Gençlik Dizileri - On My Block

Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,1

Bir grup lise öğrencisinin hayatını konu alan dizide Eddie Gonzalez, Lauren Iungerich ve Jeremy Haft yönetmen koltuğunda oturur. Bu bir grup arkadaş, Los Angeles’taki lise hayatları boyunca birbirleriyle ve dış dünya ile sınanarak kendilerini keşfetmeye çalışır. Dizi, 8.1 IMDb Puanı ile Netflix’in en sevilen gençlik dizilerinden biridir.

The Society

En İyi Gençlik Dizileri - The Society

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,0

The Society’i hikayesini “Sineklerin Tanrısı” gibi güçlü bir romandan alan gençlik dizisidir. Başroldeki bir grup genç, yaşadıkları yerin tıpatıp aynısı olan ancak tanıdıkları kimsenin olmadığı bir yere gönderilir. Bu yabancı yerde hayatta kalmak ve ailelerini bulmak zorundadırlar. Christopher Keyser’in yönettiği dizide Kathryn Newton, Gideon Adlon ve Sean Berdy başrolü paylaşır.

I Am Not Okay With This

En İyi Gençlik Dizileri - I Am Not Okay With This

Yapım Yılı: 2020-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,6

The End Of The F***ing World’ün yaratıcıları Jonathan Entwistle ve Christy Hall, bu kez fantastik bir gençlik dizisine imza atıyor. 15 yaşındaki Sydney, telekinetik güçleri olduğunu keşfeder. Ancak bu güçleri kontrol edemeyen Sydney’nin özel hayatında da işler yolunda gitmemektedir. Sydney karakterine genç oyuncu Sophia Lillis hayat verir.

Skins

En İyi Gençlik Dizileri - Skins

Yapım Yılı: 2007-2013

IMDb Puanı: 8,2

Ekranların fenomen gençlik dizisi Skins, yakın zamanda Netflix’e geldi. 2007 yılında başlayan dizide Bristol’da yaşayan sorunlu gençlerden oluşan bir arkadaş grubu anlatılıyor. Farklı geçmişlere ve travmalara sahip olan bu grupta herkes hayatının iplerini almaya çalışıyor. Skins, çok geniş bir spektrumdaki her türlü gençlik derdini masaya yatırarak gerçekçi bir gençlik dizisi olmayı başarıyor. Başrolde Nicholas Hoult, Kaya Scodelario, Dev Patel ve Jack O’Connell gibi ünlü isimler var.

Everything Sucks!

En İyi Gençlik Dizileri - Everything Sucks

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,5

1996 yılında geçen dizi, liseye yeni başlayan bir grup öğrencileri konu alır. Oregon’da bulunan bu lisede medya ve drama kulübündeki öğrenciler film çekmek birbirine girer. Sevilen komedi dizisinde Ben York Jones ve Michael Mohan yönetmen koltuğunda bulunur.

The Order

En İyi Gençlik Dizileri - The Order

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,9

Fantastik sevenlere müjde! The Order, Harry Potter özlemini dindirmek isteyen izleyiciler için büyü dolu bir evrenin kapılarını aralıyor. Başroldeki Jack Morton, sahip olduğu güçleri keşfederek korkutucu canavarların karanlık büyülerin karşısına dikiliyor. İki sezonu bulunan dizide Jake Manley başrolde.

Spinning Out

En İyi Gençlik Dizileri - Spinning Out

Yapım Yılı: 2020

IMDb Puanı: 7,7

Netflix’in spor ve dram türündeki dizisinde buz pateni sporcusu Kat Baker’ın hayatı anlatılıyor. Obsesif annesi yüzünden kariyerinde zorluklar yaşayan bu içine kapanık kız, geçirdiği bir kazadan sonra buz pateninin bırakmak zorunda kalır. Bu durum, buz patenine tutkuyla bağlı olan Kat’i büyük bir çıkmaza sürükler. Bu sırada tanıştığı Justin ise Kat’in eski haline dönmesine yardımcı olur.

Gilmore Girls

En İyi Gençlik Dizileri - Gilmore Girls

Yapım Yılı: 2000-2007

IMDb Puanı: 8,1

Amy Sherman-Palladino’nun ekrana taşıdığı Gilmore Girls, gerçekçi bir anne kız öyküsünü konu alır. Stars Hollow’da yaşayan Rory, kendi yaptığı hataları kızının tekrarlamaması için baskın bir rol oynamaktadır. Ancak çabaları, Rory’nin kendi hayatında hatalar yapmasının önüne geçemeyecektir.

American Vandal

En İyi Gençlik Dizileri - American Vandal

Yapım Yılı: 2017-2018

IMDb Puanı: 8,2

Üniversitede okuyan Dylan Mcwall, okulundaki bir eylemden sorumlu tutulmaktadır. İlişkisi olmayan bu durumdan kurtulmak için bir film yapımcısından yardım alır. İkili, eylemin gerçek sorumlusunu araştırarak Dylan’ı aklamaya çalışır.

Daybreak

En İyi Gençlik Dizileri - Daybreak

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,7

Sıra dışı bir macerayı konu alan dizi, bir post apokaliptik komedidir. Olay, Dünya’yı yerle bir eden bir kıyametten sonra geçmektedir. 17 yaşındaki Josh, farklılığı nedeniyle lisede sürekli dışlanmaktadır. Kız arkadaşı bu tehlikeli evrende kaybolunca gözünü karartıp aramaya çıkar. Ancak bu yol Josh için son derece tehlikeli olacaktır.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

1 Yorum

  1. Anne with an E aşırı çok güzel diğeride cadılar okulu oda süper :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir