Netflix’te İzleyebileceğiniz İspanyolca Diziler

¡Hola Bu sefer ispanyolca konuşulan diziler listesi ile karşınızdayız. Neden mi ispanyolca? Çünkü konuşması kadar dinlemesi de çok zevkli bir dil. Tabi bu göreceli olabilir. Ancak sırf ispanyolca diziler yüzünden ispanyolca öğrenmek ve konuşmak isteyen büyük bir kitleyi hesaba katarsak, böyle bir liste hazırlamamız hiç de gereksiz değil.

İspanyolca öğrenmesi kolay bir dil olduğundan dolayı kapışmalı bir suç dizisi ya da aksiyonlu bir soygun sahnesi izlerken bile kendinizi o dile kaptırıp konuşmaya başlamanız mümkün. Biz de en güzel, en kaliteli ispanyolca dizileri sizin için derledik. Keyifli okumalar..

En İyi İspanyolca Diziler

1.La Casa de Papel

Netflix İspanyolca Diziler - La Casa De Papel
Yapım Yılı:2017-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 8.7

Seçtiğimiz diziler arasında belki de en popüleri olan La Casa De Papel, doğduğu ülkenin sınırlarını aşmış bir soygun dizisi. Basit bir soygundan öte bir zeka işi, yürek işi. Yürek işi biraz soygunu masumlaştırmış olabilir ancak adamlar bu işe yıllarını vermişler. Hele başlarındaki zeka küpü ‘Profesor’ bu plan kusursuz olsun diye yemeyip içmeyip senelerce plan yapmış. Bu kadar emeğin sonucunda da karşımıza bol maceralı, eğlenceli, gerilimli bir darphane soygunu çıkması gayet normal. Lakapları şehir isimleri olan çete üyeleri bu soygun planına bir de aşkı katınca, karşımıza enfes bir senaryo çıkıyor. Eğer hala izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınız, çünkü etrafımızda çete üyelerinin taktığı maskeleri takan, diziden duyup Bella Ciao şarkısını Gayrettepe Metro durağında gitarla söyleyen, saçını başroldeki kız gibi kestirmeye çalışan (alakasız sonuçlar çıksa da) insanların olması bu dizinin yeterince sevilerek izlendiğini gösteriyor bile.

2-Narcos

Netflix İspanyolca Diziler - Narcos
Yapım Yılı: 2015-2019
IMDb Puanı: 8.9

İnsanların içindeki ispanyolca aşkını ortaya çıkarmakta başarılı olmasını bir kenara bırakalım dizi zaten başlı başına bir efsane. Tam olarak suç türünün hakkını vermiş diyebiliriz. Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını konu alan bu dizi gerçek hayata da dayanmasından ötürü belgesel niteliğinde. Dizi büyülü gerçekçiliği hissettirmesiyle, bol kapışma ve sağlam oyunculuklarıyla, defalarca izlenmeyi sonuna kadar hakediyor. Kaliteli bir suç dizisi izlemek isteyenleri Narcos dururken başka bir kapıya yollamamız doğru olmazdı zaten. Keyifle izleyeceğinizden eminiz.

3.Élite

Netflix İspanyolca Diziler - Elite
Yapım Yılı: 2018-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7.5

Gençlik dizisi olarak karşımıza çıkan Élite, aslında konusunu gizemli bir cinayetten ve bu cinayetin ardından peşi sıra gelişen olaylardan alıyor. Her şey İspanya’nın en seçkin okuluna işçi sınıfından 3 öğrencinin kabul edilmesiyle başlıyor. Öğrenciler arasındaki çatışma, yaşanan cinayet ve konuşulan akıcı ispanyolca, bol eğlence ve bol entrika ile bu gençlik dizisini soluksuz izleyeceğinize eminiz.

La Casa De Papel dizisini izleyenler için dizide tanıdık yüzler de mevcut. Başrolde María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente gibi La Casa De Papel oyuncularını görüyoruz. Elemanlar sanki hazır birbirimizle kaynaştık, ee La Casa da ara verdi bari yeni bir dizi çekelim demişler gibi. İlk sezonu Netflix’te mevcut olan dizinin merakla beklediğimiz ikinci sezonu ise çok yakında karşımızda.

4-El Chapo

Netflix İspanyolca Diziler - El Chapo
Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7.9

Eğer Narcos’u izleyip beğendiyseniz El Chapo dizisini de hayli hayli beğenerek izlersiniz. Bu dizi de konusunu Meksikalı uyuşturucu baronundan alıyor. Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin “El Chapo” Guzman’ın yükselişini, yakalanışını ve kaçışını anlatan bu dizi suç türünde film önerisi almak isteyenler için verebileceğimiz en güzel örneklerden.

5.La Casa de Las Flores

Netflix İspanyolca Diziler - Ls Casa de Flores
Yapım Yılı:2018-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7.9

Kara komedi sevenlerin keyifle izleyebileceği güzel bir Meksika dizisi. Çiçek ticareti yaparak geçinen Mora ailesi aslında göründüğü gibi mükemmel bir aile değil. Ne dolaplar dönüyormuş meğersek bu yere bakan yürek yakan ailede. Bol kahkaha ve eğlence isteyenlerimiz varsa gidip bir göz atsın deriz.

6.Las Chicas Del Cable

Netflix İspanyolca diziler - Las Chicas Del Cable
Yapım Yılı:2017-Devam Ediyor
IMDb Puanı: 7.8

1920’li yılların Madrid’inde Ulusal Telefon Kurumu’nda çalışan dört kadının hikayesini anlatan bu İspanyol dizisi, romantizm, entrika, aşk izlemek isteyenler için bir diğer önerimiz. Tarihi fonda ispanyol diyalogları dinlemek, aşk ve entrikayı bir arada görmek isteyen herkese tavsiye ederiz.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir