Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Stand-Up

Dizi ve filmleriyle son dönemin şüphesiz en popüler platformu olan Netflix, içeriğinde bulundurduğu çok sayıda stand-up gösterileriyle de izleyicilerin ilgisini çekiyor. Eğer stand-up komedisini seviyorsanız Netflix size oldukça fazla seçenek sunuyor. Bu yazımızda Netflix’in bize sunduğu onlarca stand-up seçeneklerinden en iyilerini listeledik. Bol kahkahalar!

Humanity

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Humanity

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 7,9

Usta İngiliz komedyen Ricky Gervais, yedi yıl ara verdiği sahnelere Humanity şovu ile geri dönüyor. Gervais, bugüne kadar birçok komedi dizisi ile yüzümüzü güldürmeyi başarmasının yanında, oyunculuğu ve senaristliği ile de Netflix’te kayda değer işlere imza attı. After Life dizisiyle yakın zamanlarda izleyiciyle buluşan Humanity, 7 yıllık bekleyişe değerek izleyenlere unutulmaz bir komedi örneği sunuyor.

Hannah Gadsby, Nanette

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Hannah Gadsby
Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 8.4

Avustralyalı komedyen Hannah Gadsby, Nanette şovunda cinsiyet, cinsellik ve çocukluk gibi konulara esprili bir şekilde değiniyor. 2017’nin En İyi Şovu Ödülü’ne layık görülen bu şov, komediye bakışınızı değiştirecek.

Bo Burnham, Make Happy

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Bo Burnham
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 8.4

Make Happy, Bo Burnham’ın 2015 ve 2016 yıllarında gerçekleştirdiği gösterilerin Netflix’e özel bir kaydı olarak 2016’da izleyiciyle buluştu. Bo Burnham tarafından gerçekleştirilen bu görkemli şov, diğer stand-up’ların aksine sadece anlatımla değil, ses, müzik ve görsel öğelerle desteklenerek izleyenlere unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Chelsea Peretti, One of the Greats

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Chelsea Peretti
Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 7

Başarılı komedi dizilerinin perde arkasında da gördüğümüz komedyen Chelsea Peretti, bu kez mizahını aracısız bir şekilde gözler önüne sermeyi hedefliyor. Dinamik bir tarzla güldürmeyi başaran ünlü komedyenin One of the Greats şovu, zamana meydan okuyan evladiyelik eserlerden biri.

Louis C.K 2017

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Louis C.K.
Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 7,5

Louis C.K, 20 yılı aşkın tecrübesi ile Amerika’nın en başarılı komedyenlerinden biri. Bugüne kadar birçok diziye ve filme imza atan ünlü komedyen, 2017 yılında gerçekleştirdiği stand-up şovu ile birikimini ve yeteneğini katlayarak ilerlediğini kanıtlıyor. 74 dakikalık bu stand-up şovunda Louis C.K.’in aşina olduğunuz, sınırlarda gezen mizahına tanık olacaksınız.

Dave Chappelle

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Dave Chappelle
Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 8

Komedi alanında birçok ödüle layık görülen ve “Tüm Zamanların En İyi 100 Stand-Up’çısı” listesinin 43. sırasında yer alan David Chappelle, uzun bir aranın ardından iki bölümlük şovu ile ekranlara dönüyor. 66 dakikalık iki bölümde David Chappelle, tanıdık üslubuyla yeni gözlemlerini ustalıkla aktarıyor.

John Mulaney, Kid Gorgeous at Radio City

En İyi Netflix Stand-Up'ları - John Mulaney

Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 7.9

John Mulaney tarafından Şubat 2018’de canlı olarak kaydedilen şov, 1 Mayıs tarihinde Netflix aracılığıyla izleyenlerle buluştu. John Mulaney’in stand-up şovu, oldukça basit bir sunumla derinlikli çıkarımları paylaşmayı hedefliyor. Her saniyesinde gülmenin garanti olduğu bu başarılı yapım, son dönemlerde çıkan en iyi komedi işlerinin başında geliyor.

Hasan Minhaj, Homecoming King

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Hasan Minhaj
Yapım Yılı: 2017
IMDB Puanı: 8.3

Netflix’in stand-up arşivindeki en farklı konsepti sunan Hasan Minjah, ırkçılık, göçmenler ve balo gecesi dehşeti gibi toplumsal konulardan derlediği gözlemlerini izleyicilerle paylaşıyor. Dolu dolu bir 72 dakika vaat eden şov, muhakkak listelere eklenmesi gereken bir yapım.

Colin Quinn: New York Story

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Colin Quinn
Yapım Yılı: 2016
IMDB Puanı: 6.6

Colin Quinn, Saturday Night Live’dan alışık olduğumuz mizahını, usta komedyen Jerry Seinfield’ın vizyonu ile birleştirerek ortaya harika bir stand-up şovu çıkarıyor. Off- Broadway gösterisinde gerçekleşen stand-up’ta Colin Quinn, New York’un tarihini ve insanlarını keyifli bir şekilde anlatıyor.

Jen Kirkman, I’m Gonna Die Alone (And I Feel Fine)

En İyi Netflix Stand-Up'ları - Jen Kirkman
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 6.9

Jen Kirkman, bir stand-up şovunda sıklıkla göremediğimiz gerçek konuları, kendine has mizah anlayışı ile ele alıyor. Evlenme, boşanma, çocuk gibi orta yaşları hedef alan gerçekleri farklı yönleriyle izleyiciye aktaran başarılı komedyen, eşsiz seçkisi ile izleyenlerden tam not alıyor.

Bonus: CM101MMXI Fundamentals

En İyi Netflix Stand-Up'ları - cem yılmaz
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 9,2

Türk komedisinin ikonik ismi Cem Yılmaz, 2013 yılında gerçekleştirdiği stand-up şovlarını “Fundamentals” konsepti altında birleştirerek izleyicilere sundu. Netflix’ten izleyebileceğiniz bu iki saatlik stand-up gösterisi, tanıdıklık hissinin en komik halini sunuyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir