Netflix’te Bulabileceğiniz En İyi Komedi Dizileri

Son dönemlerde komedi janrı sitcom kalıplarından sıyrılarak yenilikçi konseptler ortaya koymaya başladı. Sayısı giderek artan başarılı örneklerin yanında, sitcom geleneğini devam ettiren iyi komedi dizileri de bulunuyor. Bu yazımızda Netflix’te bulabileceğiniz en iyi komedi dizilerine yer verdik. Keyifli okumalar.

BoJack Horseman

Netflix Komedi Dizileri - BoJack Horseman

Yapım Yılı: 2014-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,6

BoJack Horseman, 90’lı yıllarda oldukça popüler aktör olan BoJack’in günümüzde hayatıyla baş etme savaşını konu alıyor. Mutluluğu bulmak için çabalayan BoJack’in yolu, bu arayışta Diane ile kesişiyor. Bir yetişkin animasyon dizisi olan BoJack Horseman, ince mizahı ile varoluşu sorgulayan konuları ele alıyor.

Brooklyn Nine-Nine

Netflix Komedi Dizileri - Brooklyn Nine-Nine

Yapım Yılı: 2013-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,4

Klişe sitcom sistematiğine yeni bir soluk getiren dizi, Brooklyn’in 99. Bölge Karakolu’ndaki bir grup absürt polisin yaşadıklarını ekranlara getiriyor. Aksiyonun hiç bitmediği dizide Andy Samberg tarafından canlandırılan Dedektif Jake Peralta merkezde yer alıyor.

Trailer Park Boys

Netflix Komedi Dizileri - Trailer Park Boys

Yapım Yılı: 2001-2018

IMDb Puanı:  8,4

Trailer Park Boys, dizinin başrolünde de yer alan Robb Wells tarafından yönetildi. Netflix’te kolaylıkla bulabileceğiniz komedi efsanesi, Ricky, Julian ve Bubbles isimli üç arkadaşın Sunnyvale Karavan Park’ta gerçekleşen maceralarını konu alıyor.

Master of None

Netflix Komedi Dizileri - Master of None

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,3

Master of None’ın arkasında, stand-up şovlarıyla da adından sıkça söz ettiren Aziz Ansari yer alıyor. Başrolü de üstlenen Ansari, bu komedi dizisinde figüran oyuncu Dev’in, New York’ta tutunmaya çalışırken edindiği gözlemleri aktarıyor. Dizide Ansari’ye Lena Waithe ve Kelvin Yu eşlik ediyor.

Atypical

Netflix Komedi Dizileri - Atypical

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,3

Otizmli 18 yaşındaki Sam, bir kız arkadaş edinerek ilişkileri ve hayatı keşfetmek ister. Sam’in bu girişimine terapisti, annesi ve babası farklı tepkiler verir. Sam ise bu isteğinde kararlıdır. Robia Rashid imzalı dizinin başrolünü Keir Gilchrist canlandırmaktadır.

The Good Place

Netflix Komedi Dizileri - The Good Place

Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,1

İddialı komedi yapımlarında imzası bulunan Michael Schur, ölümden sonraki hayat temalı yepyeni bir komedi dizisiyle ekranlara dönüyor. Başrolünde Kristen Bell Ted Danson’un yer aldığı dizi, öldükten sonra İyi Yer’e giden Eleanor ve İyi Yer’in mimarı Michael’ın bir süre sonra daha büyük bir komplonun içinde olduklarını anlamasıyla ilerliyor.

End of the F***ing World

Netflix Komedi Dizileri - End of the F**ing World

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,1

Normalden farklı bir çocuk olan James, şiddet eğilimleri neticesinde birine öldürmeye karar verir. Okulundan Alyssa isimli bir kızı kurban seçerek yakınlaşmaya başlar. Amacı, Alyssa’nın güvenini kazanıp, uygun bir vakitte öldürmektir. Ancak işler James’in planladığı gibi gitmez. Jonathan Entwistle’nin yönettiği gençlik dizisinde Alex Lawther ve Jessica Barden başrolü paylaşıyor.

Big Mouth

Netflix Komedi Dizileri - Big Mouth

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

Nick Kroll, Andrew Goldberg, Mark Levin ve Jennifer Flackett’in ortak yaratıcılığından çıkan animasyon dizisi, ergenlik alametlerine dair maceraları konu alıyor. Cesur dizide bir grup ergenlik çağındaki öğrencinin günlük hayatlarındaki zorluklar komedi yardımıyla aktarılıyor.

Glow

Netflix Komedi Dizileri - Glow

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

Glow 80’li yıllarda geçen sıra dışı bir komedi dizisi. Kadınların domine ettiği dizide ana karakter Ruth, başarısız oyunculuk geçmişinden sonra kendini ringde buluyor. Güreşi merkez alan dizide karakterlerimiz dövüş sporunu öğrenerek kozlarını paylaşıyor.

F is for Family

Netflix Komedi Dizileri - F is for Family

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,0

Frank, 3 çocuklu bir aile babasıdır. İşiyle ilgili de sıkıntıları olan Frank’in hem evde hem de işte başı dertten kurtulmaz. F is for Family, Frank’in 1970’lerde geçen hareketli aile hayatını konu alıyor. Dizinin yönetmenliğini Bill Burr ve Michael Price üstleniyor.

Russian Doll

Netflix Komedi Dizileri - Russian Doll

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,9

Russian Doll, Netflix’in fantastik ve komedi türündeki en sevilen dizilerinin başında geliyor. Dizinin ana karakteri Nadia, katıldığı bir partide hayatını kaybeder. Ancak ölüm Nadia için kolay olmayacaktır. Çünkü genç kadın bir süre dirilerek aynı partinin ortasına gelir. Bununla başlayan serüvende Nadia ne partiden, ne de hayattan kopabilmektedir.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Netflix Komedi Dizileri - Unbreakable Kimmy Schmidt

Yapım Yılı: 2015-2019

IMDb Puanı: 7,7

Tina Fey’in yazdığı, Ellie Kemper’in oynadığı dizi, 15 yıllık bağlılıktan sonra New York’ta kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan Kimmy’nin başına gelenleri anlatıyor.

Living with Yourself

Netflix Komedi Dizileri - Living with Yourself

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,3

Netflix’in en taze işlerinden olan Living with Yourself, Paul Rudd’un kusursuz performansı ile oldukça ses getirdi. İki karaktere birden hayat veren Rudd, iki farklı versiyonu arasındaki çekişmeleri ekrana taşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Jonathan Dayton ve Valerie Faris oturuyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Avukat Filmleri – 15 Harika Eser

İnsanlığın en tartışmalı konularından biri olan adalet, bugüne kadar beyaz perdede pek çok kez işlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir