Netflix’te Yer Alan En Başarılı Komedi Filmleri

Her yıl yüzlerce alternatifi çıkan komedi türünde iyi filmleri belirleyebilmek oldukça zordur. Bu konuda oldukça geniş bir külliyata sahip olan Netflix’te pek çok komedi filmine rastlamak mümkün. Netflix üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz, komedi türünün öne çıkan örneklerini sizler için bir araya getirdik.

Monty Python and the Holy Grail

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Monty Python and the Holy Grail

Yapım Yılı: 1975

IMDb Puanı: 8,2

1960’ların sonunda, 6 üniversiteli arkadaş bir araya gelerek Monty Python isimli bir grup kurdu. Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones ve Michael Palin’den oluşan bu grup kısa sürede absürt komedinin öncüleri haline geldi. Ekibin en sevilen filmi Holy Grail ise İsa’ya ait kutsal bir kaseyi arayan kral ve şövalyelerini konu alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda, Monty Python altılısından Terry Gilliam ve Terry Jones oturuyor.

Zombieland

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Zombieland

Yapım Yılı: 2009

IMDb Puanı: 7,6

Yakın zamanda devam filmiyle ülkemiz dışında vizyona giren Zombieland, başrollerinde Emma Stone, Jesse Eisenberg ve Woody Harrelson’ın yer aldığı bir zombi komedisi. Filmimizde Dünya’yı ele geçiren zombi istilasından kurtulan 4 kişi, birlikte hareket etmeye başlıyor. Ekibin maceralarını anlatan filmde ana karakter ise Jesse Eisenberg tarafından canlandırılan Columbus.

Superbad

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Superbad

Yapım Yılı: 2007

IMDb Puanı: 7,6

Lise komedisi Superbad’de Seth Rogen ve Jonah Hill başrolü paylaşıyor. İlişkiler üzerinde pek bir bilgisi olmayan bu iki asosyal lise öğrencisi, liseden mezun olmak üzereyken birçok maceranın içine atılıyor. Komik ikili, bu sayede hayatı ve ilişkileri öğrenme fırsatı buluyor.

The Ballad of Buster Scruggs

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - The Balled of Buster Scruggs

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 7,3

Coen kardeşler imzalı western filmi The Ballad of Buster Scruggs, öne çıkan anlatımı ile En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar dahil olmak üzere pek çok prestijli ödüle aday gösterildi. Film, klasik kurgunun dışına çıkarak birden fazla western hikayesini kimi zaman komik, kimi zaman da dramatik şekillerde izleyiciye sunuyor. Antoloji türündeki filmin senaryosu da, yönetmenliği üstlenen Coen kardeşlere ait.

The Meyerowitz Stories

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - The Meyerowitz Stories

Yapım Yılı: 2017

IMDb Puanı: 6,9

Yakın zamanda Netflix aracılığıyla yayınlanan Marriga Story filminin yönetmeni Noah Baumbach, 2017 yılında The MEyerowitz Stories’e imza atmıştı. Başarılı yönetmenin bu komedi filminde Dustin Hoffman, Adam Sandler ve Ben Stiller başrolü paylaşıyor. Filmde, sanatçı bir babanın uzun zaman sonra New York’ta bir araya gelen çocuklarını konu alıyor.

Always Be My Maybe

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Always Be My Maybe

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,9

Netflix’in büyük ses getiren romantik komedisi Always Be My Maybe, Ali Wong, Randall Park ve Keanu Reeves gibi tanıdık simaları bünyesinde barındırıyor. Filmin ana karakterleri Sasha ve Marcus, çocukluk arkadaşıdır. Yolları ayrılan ikili, 15 yıl sonra karşılaşarak birbirlerine karşı hisleri olduğunu keşfeder.

Yes Man

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Yes Man

Yapım Yılı: 2008

IMDb Puanı: 6,8

Jim Carrey’nin ikonik filmi Yes Man, her şeye muhalefet eden Carl Allen, katıldığı bir programdan sonra bir yıl boyunca her soruya evet demeye karar verir. Komedi klasiklerinden biri olan filmde Carl, her şeye evet diyerek başını derde sokmaya başlar.

Set it Up

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Set It Up

Yapım Yılı: 2018

IMDb Puanı: 6,5

Zoey Deutch ve Glen Powell’in canlandırdığı karakterler, patronlarının bütün işlerine koşturan iki asistandır. Bu insan dışı muameleden sıkılan asistanlar, işlerini hafifletmek için patronlarını tanıştırmaya ve yakınlaştırmaya çalışır. Ancak patronları bir araya getirme planı genç asistanları da birbirlerine yakınlaştıracaktır.

Murder Mystery

Netflix'teki En İyi Komedi Filmleri - Murder Mystery

Yapım Yılı: 2019

IMDb Puanı: 6,0

Jennifer Anniston ve Adam Sandler, evliliklerinde heyecanlarını kaybeden bir çifttir. Kafa dağıtmak için tatile çıkmaya karar veren ikili, bu tatilde beklenmedik sorunlarla karşılaşır. Yaşanan bir cinayet ve katili arayan polis, çiftin hayatını cehenneme çevirir. Aksiyon dolu film, ilişkiler konusuna da değinerek dolu dolu bir komedi sunmaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir