Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Korku Dizileri

Korkunç bir dizi yapmak her ne kadar zor olsa da, son dönemlerde bunun başarılı örnekleriyle sıkça karşılaşmaktayız. Haliyle izleyicinin tüylerini ürpertmeyi başaran yapımlar, Netflix kütüphanesinde de yerini aldı. Vampirler, hayaletler, kurt adamlar, zombiler, doğaüstü olaylar ve daha fazlası… Netflix’te bulunan ve izlerken tüylerinizi ürpertecek dizileri sizin için derledik.

The Haunting of Hill House

Netflix korku dizileri - Haunting of the Hill House

Yapım yılı: 2018 – Devam Ediyor

IMDb: 8.7

Shirley Jackson’ın aynı isimli romanından uyarlama Netflix yapımı dizi, beraber büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeşin trajik bir olay sonrası perili köşk olarak ünlenen evlerinde buluşmasıyla başlıyor. Dizi ailenin bu evde yaşadığı mistik olayları anlatırken, aile ilişkileri ve psikolojik-tramvatik çözümlemelere de etkili bir şekilde yer veriyor.

 

Bates Motel

Netflix korku dizileri - Bates Motel

Yapım yılı: 2013 – 2017

IMDb: 8.2

Alfred Hitchcock’un kült filmi The Psycho’dan esinlenerek yapılan dizinin konusu, sinemaseverlere çok da yabancı gelmeyecek. Dizide, sinema tarihinin kült gerilim kahramanlarından biri olan Norman Bates’in annesiyle ilişkisi ve gençliği anlatılıyor. Yaşadıkları trajik bir olay sonrasında Norman ve annesi normal bir motel satın alarak sakin bir yaşam sürmek istemektedirler ancak işler hiç de tahmin ettikleri gibi ilerlemeyecektir.

 

Stranger Things

Netflix korku dizileri - Stranger Things

Yapım yılı: 2016 – Devam Ediyor

IMDb: 8.9

80’li yıllarda küçük bir kasabada bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından, ailesinin ve arkadaşlarının onu aramaya başlamasıyla karşılaştıkları doğaüstü olayları izliyoruz. Hissettirdiği duygular, nostaljik havası ve çocuk oyuncuların muhteşem performanslarıyla başından kalkmadan bir solukta bitireceksiniz.

 

Chilling Adventures of Sabrina

Netflix korku dizileri - chilling adventures of sabrina

Yapım yılı: 2018 – Devam Ediyor

IMDb: 7.7

Dizi, yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina’nın maceralarını anlatıyor. Cadı geleneklerine göre Sabrina’nın 16 yaş gününde İblis Kitabı’na adını yazıp fani hayatını geride bırakması gerekiyor. Sabrina şüpheli olduğu için bunu yapmıyor ve bütün cadıları karşısına alıyor. Sabrina ile ona ve çevresine zarar vermek isteyen karanlık güçlerin mücadelesini mutlaka izlemelisiniz.

 

Santa Clarita Diet

 

Netflix korku dizileri - Santa Clarita Diet 

 

Yapım yılı: 2017 – 2019

IMDb: 7.9

Komedi ve korkuyu başarıyla bir araya getiren dizi, Sheila Hammond isimli bir kadının ölüye dönüşmesiyle başlar. Sheila ve kocası Joel, ölmeyi hak ettiğini düşündükleri insanları öldürerek Sheila’ya yemek bulmaya çalışırlar. Bu dizide, korkunç şeyleri gülümseyerek izleyeceksiniz.

 

Ghoul

Netflix korku dizileri - Ghoul

Yapım yılı: 2018

IMDb: 7.2

Netflix’in Hindistan yapımı dizisi Ghoul, 3 bölümden oluşan bir mini dizi olarak yayınlandı. Yakın gelecekte Hindistan’da mezhep çatışmalarının artması sebebiyle askeri sıkıyönetim uygulanmaktadır. Nida Rahim, gizli bir gözaltı merkezine atanır. Çok geçmeden Nida paranormal olaylar yaşamaya başlar.

 

Penny Dreadful

Netflix korku dizileri - Penny Dreadful

Yapım yılı: 2014 – 2016

IMDb: 8.2

Victoria dönemi Londrasında geçen dizide Dracula, Dr.Frankestein gibi edebiyat dünyasının efsanevi karakterlerini bir araya getiriyor. Dizi, kurt adam, vampir, büyücü gibi karakterlere yer verdiğinden oldukça zengin bir yapıya sahip. Doğaüstü olaylara karşı insanları korumak için birleşen 4 karakterin yaşadıklarını izlediğimiz bu dizi korkuseverler için tatmin edici.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En İyi Hayao Miyazaki Filmleri

Animasyon dehası Hayao Miyazaki, bugüne kadar başyapıt değerindeki birçok animasyon filmine imza attı. Bu yazımızda, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir