Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Korku Dizileri

Korkunç bir dizi yapmak her ne kadar zor olsa da, son dönemlerde bunun başarılı örnekleriyle sıkça karşılaşmaktayız. Haliyle izleyicinin tüylerini ürpertmeyi başaran yapımlar, Netflix kütüphanesinde de yerini aldı. Vampirler, hayaletler, kurt adamlar, zombiler, doğaüstü olaylar ve daha fazlası… Netflix’te bulunan ve izlerken tüylerinizi ürpertecek dizileri sizin için derledik.

The Haunting of Hill House

Netflix korku dizileri - Haunting of the Hill House

Yapım yılı: 2018 – Devam Ediyor

IMDb: 8.7

Shirley Jackson’ın aynı isimli romanından uyarlama Netflix yapımı dizi, beraber büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeşin trajik bir olay sonrası perili köşk olarak ünlenen evlerinde buluşmasıyla başlıyor. Dizi ailenin bu evde yaşadığı mistik olayları anlatırken, aile ilişkileri ve psikolojik-tramvatik çözümlemelere de etkili bir şekilde yer veriyor.

Bates Motel

Netflix korku dizileri - Bates Motel

Yapım yılı: 2013 – 2017

IMDb: 8.2

Alfred Hitchcock’un kült filmi The Psycho’dan esinlenerek yapılan dizinin konusu, sinemaseverlere çok da yabancı gelmeyecek. Dizide, sinema tarihinin kült gerilim kahramanlarından biri olan Norman Bates’in annesiyle ilişkisi ve gençliği anlatılıyor. Yaşadıkları trajik bir olay sonrasında Norman ve annesi normal bir motel satın alarak sakin bir yaşam sürmek istemektedirler ancak işler hiç de tahmin ettikleri gibi ilerlemeyecektir.

Stranger Things

Netflix korku dizileri - Stranger Things

Yapım yılı: 2016 – Devam Ediyor

IMDb: 8.9

80’li yıllarda küçük bir kasabada bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından, ailesinin ve arkadaşlarının onu aramaya başlamasıyla karşılaştıkları doğaüstü olayları izliyoruz. Hissettirdiği duygular, nostaljik havası ve çocuk oyuncuların muhteşem performanslarıyla başından kalkmadan bir solukta bitireceksiniz.

Chilling Adventures of Sabrina

Netflix korku dizileri - chilling adventures of sabrina

Yapım yılı: 2018 – Devam Ediyor

IMDb: 7.7

Dizi, yarı cadı yarı ölümlü olan Sabrina’nın maceralarını anlatıyor. Cadı geleneklerine göre Sabrina’nın 16 yaş gününde İblis Kitabı’na adını yazıp fani hayatını geride bırakması gerekiyor. Sabrina şüpheli olduğu için bunu yapmıyor ve bütün cadıları karşısına alıyor. Sabrina ile ona ve çevresine zarar vermek isteyen karanlık güçlerin mücadelesini mutlaka izlemelisiniz.

Santa Clarita Diet

Netflix korku dizileri - Santa Clarita Diet 

Yapım yılı: 2017 – 2019

IMDb: 7.9

Komedi ve korkuyu başarıyla bir araya getiren dizi, Sheila Hammond isimli bir kadının ölüye dönüşmesiyle başlar. Sheila ve kocası Joel, ölmeyi hak ettiğini düşündükleri insanları öldürerek Sheila’ya yemek bulmaya çalışırlar. Bu dizide, korkunç şeyleri gülümseyerek izleyeceksiniz.

Ghoul

Netflix korku dizileri - Ghoul

Yapım yılı: 2018

IMDb: 7.2

Netflix’in Hindistan yapımı dizisi Ghoul, 3 bölümden oluşan bir mini dizi olarak yayınlandı. Yakın gelecekte Hindistan’da mezhep çatışmalarının artması sebebiyle askeri sıkıyönetim uygulanmaktadır. Nida Rahim, gizli bir gözaltı merkezine atanır. Çok geçmeden Nida paranormal olaylar yaşamaya başlar.

Penny Dreadful

Netflix korku dizileri - Penny Dreadful

Yapım yılı: 2014 – 2016

IMDb: 8.2

Victoria dönemi Londrasında geçen dizide Dracula, Dr.Frankestein gibi edebiyat dünyasının efsanevi karakterlerini bir araya getiriyor. Dizi, kurt adam, vampir, büyücü gibi karakterlere yer verdiğinden oldukça zengin bir yapıya sahip. Doğaüstü olaylara karşı insanları korumak için birleşen 4 karakterin yaşadıklarını izlediğimiz bu dizi korkuseverler için tatmin edici.

The Returned

En İyi Korku Dizileri - The Returned

Yapım Yılı: 2012-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

The Returned, ünlü Fransız yapımı Les Revenants’tan uyarlandı. Ölen bir grup insan, küçük bir kasabada tekrar hayata döner. Ancak yaşama geri dönen insanların öldüklerinden haberi yoktur. Bu olay, kasabada büyük bir krize neden olur. Carlton Cuse’un yönettiği dizide Kevin Alejandro, Agnes Bruckner ve India Ennenga başrolü paylaşır.

 Death Note

En İyi Korku Dizileri - Death Note

Yapım Yılı: 2006-2007

IMDb Puanı: 9,0

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata tarafından yaratılan manga efsanesi Death Note, 2006’da diziye uyarlandı. Bu efsane korku öyküsünde Death Note isimli gizemli defteri ele geçiren bir lise öğrencisi L’i konu alır. Bu defter, üzerine ismi yazılan kişiyi kısa sürede öldürmektedir. Bu güçle başa çıkamayan L, birçok hataya sebebiyet verir.

Dark

En İyi Korku Dizileri - Dark

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,7

Dark, girift zaman çizgisi ve karmaşık olayları ile Netflix’in en sevilen bilimkurgu dizilerinden biri. Doğaüstü olaylarında korku öğelerine de yer veren dizi, sakin bir kasabada sırra kadem basan küçük bir çocuğun öyküsünü anlatıyor. Olayı araştıran kasaba sakinler, bu esrarengiz kaybın geçmişte de yaşandığını keşfedince iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Castlevania

En İyi Korku Dizileri - Castlvania

Yapım Yılı: 2017-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 8,2

Warren Ellis tarafından çekilen dizi, özel bir soydan gelen Simon Belmont’un korku dolu hikayesini konu alır. Simon Belmont, Avrupa’nın büyük bir kısmını etkisi altına alan vampirleri durdurmak için vampir avcılığı yapmaktadır. En büyük düşmanı olan Vlad Dracula, Simon’ın üzerine öteki dünyadan oluşan ordusunu gönderince Simon köşeye sıkışır. Dizinin uyarlandığı çizgiromanda da Warren Ellis’in imzası bulunur.

Wynonna Earp

En İyi Korku Dizileri - Wyonna Earp

Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,4

Yine bir çizgi roman uyarlaması olan dizi, Syfy ekranlarından izleyiciyle buluştu. Dizide, cesareti ile nam salmış ünlü haydut avcısı Wyatt Earp’ün torunu Wynonna’nın hikayesi anlatılır. Wynonna, yıllar önce terk ettiği kasabaya, amcasının canezesi için geri döner. Bu dönüş, Wynonna’ya tekerrür eden iblis istilasına karşı savaşmak zorunda bırakır. Wynonna karakterine, Melanie Scrofano hayat verir.

Scream

Yapım Yılı: 2015-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 7,2

Lakewood kasabasında geçen dizide bir genç, siber zorbalığa uğrayarak hayatını kaybeder. Olaydan şüphelenen arkadaşları, bu cinayetin perde arkasını araştırmak için kolları sıvar. Ekibe, kasabanın cinayet şerifi de yardım eder. Gerçekler açığa çıktıkça, bunun sıradan bir cinayet olmadığı anlaşılır.

Crazyhead

Yapım Yılı: 2016

IMDb Puanı: 7,3

Efsane fantastik dizi Misfits’in yaratıcısı Howard Overman, bu kez Crazyhead adında korku komedisi kaleme aldı. Dizinin başrol oyuncuları Cara Theobold ve Susan Wokoma, iblis avcılarını canlandırıyor. İkili, bu dünyaya musallat olan ölü ruhları kovalayarak düzen sağlıyor.

The Order

Yapım Yılı: 2019-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,8

Netflix’in yeni korku dizisi The Order, fantastik olaylarla bezeli bir evrende geçiyor. Jack Morton, The Order’la tanıştıktan sonra canavarlar ve tehlikeli ruhlarla karşılaşarak bunlara mücadele etmeyi öğreniyor. Zaman içinde Jack, ailesine dair karanlık sırları da keşfediyor.

Slasher

Yapım Yılı: 2016-Devam Ediyor

IMDb Puanı: 6,7

Ailesini bebekken kaybeden Sarah, doğduğu eve yıllar sonra kocası Dylan ile geri döner. Waterbury kasabasındaki bu gizemli ev, geçmişte birçok korkutucu olaya şahit olmuştur. Sarah’nın kasabaya geri dönüşü ile lanet tekrar ortaya çıkar.

Ghost Wars

Yapım Yılı: 2017-2018

IMDb Puanı: 6,3

Roman Mercer, Alaska’nın tenha bir kasabasında yalnız bir hayat sürmektedir. Herkesten gizlediği psişik güçleri, kasabanın hayatının tehlikeye girmesi ile ortaya çıkar. Roman, kasabayı doğaüstü güçlerden kurtarmak için güçlerine başvurur. Ancak ilk önce kasaba halkını güçlerine inandırması gerekir.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir