Ozark Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ozark, Bill Dubuque ve Mark Williams’ın Netflix için kaleme aldığı bir dram dizisi. Gerilim türündeki yapım, kısa sürede diğer Netflix dizilerinden sıyrılarak baş köşeye oturdu. Dizinin yayınlanmış 3 sezonu bulunuyor. Bu sürede elde ettiği başarı sayesinde toplamda 14 kez Emmy’e aday gösterildi. Ozark, halen devam etmekte olan en iyi drama dizilerinden biri. Dizinin başrolünde yer alan Jason Bateman’ın da oyuncu performansı ile 3 Golden Globe adaylığı bulunuyor. Başarılı sinema oyuncusunu en son televizyonda Arrested Development dizisi ile gördük. Bateman, yine kusursuz bir performans sergileyerek izleyenlerden tam not alıyor.

Ekranların sevilen dizisi Ozark’ta Jason Bateman’a eşlik eden isimlerin arasında Laura Linney, Sophia Hublitz, Skylar Gartner, Julia Garner ve Esai Morales yer alıyor. Diziyi hala izlemeyenler ve izlemeyi düşünenler için gelin, dizinin konusuna ve oyuncularına değinelim.

Ozark Dizisi Konusu

Dizi, Bryde ailesinin gerilimli dramasını konu alıyor. Ailenin babası ve dizinin de başrolü Marty Bryde, ortağı Bruce ile birlikte bir Finansal danışmanlık şirketi yürütmektedir. İşinde oldukça başarılı olan Marty’nin maddi olarak konforlu bir hayatı ve sıradan bir ailesi vardır. Ancak onlarca firmaya danışmanlık hizmeti veren bu şirketin perde arkası o kadar temiz değildir.

İş konusunda hırslı ve azimli olan ikili, daha büyük meblağlarla uğraşmak için birtakım yasadışı işlere girişir. Şirketi paravan olarak kullanarak kara para aklamaya başlar. Müşterilerinin büyük bir çoğunluğu da büyük uyuşturucu satıcılarıdır. Bu düzenek ile ikili çok büyük paralar kazanmaya devam eder. Marty’nin ortağı Bruce’un, en büyük müşterileri Camino del Rio’dan para çalması ile tüm planları alt üst olur. Artık Marty’nin ve tüm ailesinin hayatı tehlikededir. Bunu öğrenen Marty, ailesini alarak Ozarks isimli küçük bir kasabaya kaçar. Burada kendine yeni bir hayat kurmaya ve bir yandan da uyuşturucu mafyasının peşinden gelmesini engellemeye çalışmaktadır. Ozark, gerilimli bir öykünün içine yerleştirdiği başarılı aile draması ile tüm zamanların en iyi dizilerinden biri olmuştur.

Ozark Dizisi Oyuncuları - Marty

Ozark Dizisi Oyuncuları

Jason Bateman

Ozark Dizisi Oyuncuları - Marty Bryde

Jason Bateman’ın canlandırdığı Marty Bryde, başarılı bir iş adamıdır. Her zaman gözü daha yükseklerde olan Marty, ortağı Bruce ile şirketin perde arkasında yasa dışı işler yürütür. Bruce’un açgözlülüğü nedeniyle başı derde girince ailesini korumak için Ozarks’a taşınır. Marty, dışardan sakin ve saf görünse de oldukça tehlikeli işlerin içinde yer alan hırslı biridir. Ozarks’a taşındıktan sonra da para kazanmak için karanlık işler yapmaya devam eder. Bir yanında ailesini korumak için her şeyi yapan güvenilir bir aile babasıdır. Bateman’ın Ozark’taki performansı, ünlü oyuncuya 2 Golden Globe adaylığı getirdi.

Laura Linney

Ozark Dizisi Oyuncuları - Wendy Bryde

Wendy Bryde, Marty Bryde’ın karısıdır. En az Marty kadar hırslı ve başarılı bir kadındır. Oldukça başarılı olduğu emlak danışmanlığı kariyeri aslında kocası gibi yasa dışı işler için paravandır. Ozarks’a taşındıktan sonra da ailesine sahip çıkarak karanlık işlerini sürdürmeye devam eder. Kocasını işlerinde destekleyen, anlayışlı bir eştir. Wendy karakterini, ünlü oyuncu Laura Linney canlandırır.

Sophia Hublitz

Ozark Dizisi Oyuncuları - Charlotte Bryde

Charlotte, Marty ve Wendy’nin 15 yaşındaki kızıdır. Ergenliğinin başında olan Charlotte, Chicago’dan taşınma kararına öfkeyle yaklaşır. Okulunu ve arkadaşlarını bırakacağı için üzgündür. Ozarks’a taşındıktan sonra da Chicago’ya geri dönmenin hayallerini kurmaya devam eder. Ailesini şımarık küçük kızıdır.

Skylar Gaertner

Ozark Dizisi Oyuncuları - Jonah Bryde

Jonah Bryde, Bryde çiftinin oğludur. 13 yaşındaki Jonah ablasının aksine sessiz ve içine kapanık bir çocuktur. Taşınma sonrasında silahlara ve ölü hayvanlara dair ilgisi başlar. Başlarda kimsenin dikkat etmese de zamanla bu takıntı aile için tehlikeli bir hale gelir.

Julia Garner

Ozark Dizisi Oyuncuları - Ruth Langmore

Ruth, Ozarks’ta Lickety Splitz adlı bir striptiz kulübünde çalışmaktadır. Oldukça sıradan bir hayatı olsa da büyük bir potansiyele sahiptir. Ruth’un zekasını ve yeteneğini fark eden Marty, yasa dışı işlerinde işe yarayabileceğini düşünür. Marty ailesi için çalışan kritik insanlardan biridir.

Esai Morales

Ozark Dizisi Oyuncuları - Camino Del Rio

Camino Del Rio, herkesin korktuğu Meksikalı bir uyuşturucu taciridir. Para aklamak için uzun süre Marty ve Bruce’un şirketi ile çalışmıştır. Bruce’un kendisini dolandırması sonucu ikilinin en büyük düşmanı olur. Dizi boyunca intikam almak için Marty’nin peşindedir.

Trevor Long

Cade Langmore, Ruth’un babasıdır. Hapishanede olan Cade, hapishaneden çıkıp zengin olmaya kafayı takmıştır. Sürekli bunun hakkında planlar yapar. İçeride en büyük destekçisi ise kızı Ruth’tur.

Charlie Tahan

Ailenin zeki çocuğu Wyatt, bu zekasını ufak tefek suçlar için kullanmaktadır. Ailesinin uyarılarına rağmen okuluna konsantre olamaz.

Peter Mullan

Jacob Snell, Ozark kasabasının önde gelen isimlerinden biridir. İlk bakışta tarımla uğraşan masum bir vatandaş olduğu düşünülse de bölgenin suç örgütünün başındadır.

Lisa Emery

Darlene, dizinin acımasız kadın karakterlerinden biridir. Jacob ile birlikte mirasına sahip çıkar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir