Netflix’te İzleyebileceğiniz Spor Temalı Filmler

Doğru yapılmış bir spor filmi, izleyiciyi en az bir maç kadar heyecanlandırabilir. Futbol, basketbol, beyzbol, amerikan futbolu ve çok daha fazla spor dalındaki başarı hikayelerini anlatan spor filmlerini sizler için derledik. İşte zengin içeriğe sahip Netflix’te izleyebileceğiniz birbirinden heyecanlı spor filmleri:

Netflix’te yayınlanan farklı fimlere göz atmak için Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Filmleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Netflix Spor Temalı Filmler

1.The Battered Bastards of Baseball

Netflix Spor Filmleri - The Battered Bastards of Baseball
Yapım Yılı: 2014
IMDb Puanı: 8.0

Başrolünde Kurt Russell’ı izlediğimiz bu filmde, Bing Russell’ın kurduğu efsanevi küçük lig takımı Portland Mavericks ve oyuncularının hikayesi anlatılıyor.

2.Icarus

Netflix Spor Filmleri - Icarus
Yapım Yılı: 2017
IMDb Puanı: 7.9

Oscar ödüllü, Rus doping skandalının anlatıldığı belgeselin yönetmeni Bryan Fogel, aynı zamanda amatör bir bisikletçi. Fogel, dopingin etkilerini araştırmak üzere kendi üzerinde denemeler yapar. Araştırma sırasında hiç beklenmedik olaylarla karşılacaktır.

3.The Blind Side

Netflix Spor Filmleri - The Blind Side
Yapım Yılı: 2009
IMDb Puanı: 7.7

Michael Lewis’in The Blind Side: Evolution of a Game kitabından uyarlanmıştır. Amerikan futbolu oyuncusu Michael Oher’in evsiz bir çocukken iyi bir aile tarafından evlat edinilmesiyle hayatının değişmesi ve kariyeri anlatılmaktadır. Sandra Bullock, filmdeki performansıyla 2010 yılında en iyi kadın oyuncu Oscar’ını ve en iyi kadın oyuncu Altın Küre ödülünü kazanmıştır.

4.Moneyball

Netflix Spor Filmleri - Moneyball
Yapım Yılı: 2011
IMDb Puanı: 7.6

Başrollerinde Brad Pitt, Robin Wright ve Jonah Hill gibi önemli isimleri izlediğimiz film gerçek bir hikayeye dayanıyor. Brad Pitt’in hayat verdiği Billy Beane Oakland A beyzbol takımının başındadır. Kısıtlı bir bütçeyle, etrafındakilerin delilik olarak nitelendirdiği yöntemlerle takımını büyüten Beane, güçlü rakiplerle mücadele ederken takımına olan inancını asla kaybetmiyor.

5.Coach Carter 

Netflix Spor Filmleri - Coach Carter
Yapım Yılı: 2005
IMDb Puanı: 7.3

Filmde Samuel L. Jackson’ı bir basketbol koçu olarak izliyoruz. Koç Carter, mezun olduğu lisenin basketbol koçluğunu yapmaktadır. Disipliniyle birbirlerinden oldukça farklı olan oyunculara birlikte oynamayı öğreterek başarılı bir takım elde etmiştir. Oyuncuların akademik ilerleme raporları ise her şeyi değiştirecektir.

6.Concussion

Netflix Spor Filmleri - Concussion
Yapım Yılı: 2015
IMDb Puanı: 7.1

Amerikan futbolu oyuncularının yaşadığı sakatlıkların trajik boyutunun vurgulandığı filmde başrolde Will Smith’i izliyoruz. Otopsi cerrahı Dr. Bennet Omalu, Amerikan futbolunun efsane isimlerinden birinin otopsisini yaptıktan sonra diğer oyuncuları ve ölümlerini incelemeye başlar. Araştırmaları onu bir dramın içine sürükleyecektir.

7.Goon

Netflix Spor Filmleri - Goon
Yapım Yılı: 2011
IMDb Puanı: 6.8

Ailesi tarafından serseri olarak görünen Doug Glatt’ın yarı profesyonel bir hokey takımına katılmasıyla yeteneğini keşfetmesi ve yaşadıkları anlatılıyor. Başrolünde Seann William Scott’ın yer aldığı bu filmi izlerken çok eğleneceksiniz.

8.High Flying Bird

Netflix Spor Filmleri - High Flying Bird
Yapım Yılı: 2019
IMDb Puanı: 6.2

Tamamı Iphone ile çekilmiş Netflix yapımı bu filmde, spor menajeri Ray Burke’ın hikayesi anlatılıyor. Burke, basketbol liginde bir çatışmanın içerisinde bulununca basketbol kariyeri tehlikeye girer. Oyuncular ve yöneticiler arasındaki çatışmayı sonlandırmak için basketbol maçlarını tamamen değiştirebilecek bir hamlede bulunur.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir