Atiye Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Netflix’in ikinci Türk yapımı orijinal içeriği Atiye, 27 Aralık günü izleyicilerle buluştu. Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün yer aldığı dizi, Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı isimli romanında uyarlanarak ekranlara taşındı. Atiye’nin senaryo ekibinde, Netflix prodüksyonundan dolayı Hakan Muhafız’da imzası olan Jason George yer alıyor. George’a Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal eşlik ediyor. 8 bölümlük ilk sezon, Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık tarafından birlikte çekildi.

Atiye Dizisi Konusu

Atiye Dizisi Konusu

Atiye, gizem, gerilim ve fantastik türlerinde sürükleyici bir hikayeyi konu alıyor. Diziye adını veren Atiye karakteri, İstanbul’da bir ressam olarak yaşamakta ve çocukluğunda beri hep aynı sembolü çizmektedir. Erkek arkadaşı ve ailesi ile sakin bir yaşam süren Atiye’nin hayatı, bu sembolün Göbeklitepe’deki arkeolojik kazılarda bulunması ile alt üst olur. Atiye, sembolü bulan arkeolog Erhan ile birlikte kendisini çağıran bu gizeme doğru yola çıkar. Atiye’nin Anadolu’dan gelen gizemi keşfetmesi ve kendini bulması, birçok belayı da beraberinde getirir.

Atiye Dizisi Oyuncuları

Beren Saat

Atiye Dizisi Oyuncuları - Beren Saat

Beren Saat, dizinin ana karakteri Atiye’ye hayat vermektedir. Atiye, erkek arkadaşı ile konforlu bir hayat sürmektedir. Aslen ressam olan Atiye, yarı zamanlı olarak öğretmenlik yapmaktadır. Atiye, çocukluğundan beri anlamını bilmediği bir sembolü çizmektedir. Bir gün bu sembol, Göbeklitepe’de ortaya çıkar. Bu esnada Atiye’nin gördüğü halüsinasyonlar da artmıştır. Bu nedenle keşfetmesi gereken şeylerin olduğunu fark eder. Sembolü bulan Erhan’la birlikte kendisini Göbeklitepe’ye çeken şeyi aramaya başlar. Bu sırada sürekli gördüğü yaşlı kadın ve yıldız dövmeli kızın da peşine düşer. Ailesi ve sevgilisi Ozan ise Atiye’nin şizofren olduğunu düşünmektedir. Dizinin merkezinde olan Atiye, dizi boyunca kendini bulma yolculuğundadır.

Mehmet Günsür

Atiye Dizisi Oyuncuları - Mehmet Günsür

Mehmet Günsür, Göbeklitepe’de çalışma yapan Erhan Kurtiz karakterine hayat verir. Yakışıklı oyuncu, başta Atiye’nin anlattığı sembol hikayesine inanmaz. Ancak Atiye’nin henüz açığa çıkmamış kazı yerlerini bile bilmesi, Erhan’ı bu gizemli hikayeye ikna eder. Bu nedenle Atiye ile birlikte sembolün anlamını çözmeye çalışır. Derinine indikçe olay Erhan için daha kişisel bir hal almakta, erken kaybettiği ailesi hakkında ipuçları vermektedir.

Metin Akdülger

Atiye Dizisi Oyuncuları - Metin Akdülger

Metin Akdülger, Atiye’nin sevgilisi Ozan karakterine hayat verir. Ozan ve Atiye üniversiteden beri birliktedir. Atiye’yi her konuda desteklemesine rağmen halüsinasyon ve Göbeklitepe mevzusu Ozan’ı endişelendirir. Şizofren teşhisi konulan sevgilisini tedavi için ikna etmeye çalışır. Ancak Atiye Erhan ile işin peşine düşmeye karalıdır. Ozan, Atyie’nin eski hayatını temsil eden güvenilir ve sabit bir karakterdir.

Melisa Şenolsun

Atiye Dizisi Oyuncuları - Melisa Şenolsun

Melisa Şenolsun tarafından canlandırılan Cansu karakteri, Atiye’nin deli dolu kız kardeşidir. Modacı olan Cansu, ablasının mesafeli duruşuna karşı oldukça sevecen ve eğlencelidir. Bu nedenle gerilimli olaylarla tezat oluşturur.

Başak Köklükaya

Atiye Dizisi Oyuncuları - Başak Köklükaya

Atiye’nin annesi Serap, kızının düzenli ve istikrarlı bir hayatı olmasını istemektedir. Bu nedenle ressam olmasını çok fazla desteklemez. Ailesinin nüfuzundan dolayı Atiye’nin erkek arkadaşı Ozan’ı çok sevmektedir. Atiye’nin zaman içinde değişen ruh hali karşısında agresifleşir. Ancak ilerleyen bölümlerde Serap’ın sakladığı aile sırları olduğu açığı çıkar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir