En İyi Sandra Bullock Filmleri

Oscar ödüllü güzel oyuncu Sandra Bullock’un birbirinden güzel 10 performansını listeledik.

Speed

Sandra Bullock Filmleri - Speed

Yapım Yılı: 1994

IMDb: 7.2

Keanu Reeves, Sandra Bullock ve Dennis Hopper’ın başrollerini paylaştığı Speed filminde Howard adlı oldukça kötü bir adam seçtiği kurbanlarına korkunç oyunlar oynuyor. Kahramınız Jack ise zamanında bu adamın elinden on üç tane masum insanı kurtarmış bir babayiğit. Ancak Howard’ın planları bir türlü bitmek bilmiyor ve sırada patlayıcılarla dolu bir otobüs ile bir dolu masum insan var. Bakalım Jack bu sefer de bu suçsuz günahsız insanları kurtarabilecek mi? Gerilimin ve aksiyonun hız kesmediği, Sandra Bullock’un ise başarılı performansıyla boy gösterdiği bu film tam iki dalda da Oscar kazanıyor.

While You Were Sleeping

Sandra Bullock Filmleri - While You Were Sleeping

Yapım Yılı: 1995

IMDb: 6.7

Romantik komedi filmi While You Were Sleeping, kadrosunda Sandra Bullock, Bill Pullman ve Peter Gallagher gibi isimleri bir araya getiriyor. Filmde Lucy adlı genç kadın metroda sürekli karşılaştığı Peter’i ölümcül bir kazadan kurtarıp hastanede ailesine nişanlı oldukları yalanını söylerken, Peter’in kardeşi Jack’in devreye girmesi ve  Lucy ile Jack’in birbirlerine aşık olması işleri iyice çıkmaza sürüklüyor.

Crash

Sandra Bullock Filmleri - Crash

Yapım Yılı: 2004

IMDb: 7.8

Birbirlerinden habersiz yaşayan, farklı ırklardan ve farklı mesleklerden bir grup insan yaklaşık bir buçuk gün içerisinde bir araya gelip tanışıyorlar. Onların dram ve gerilim dolu öyküleri filme konu olurken oyuncu kadrosu ise Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon ve Jennifer Esposito gibi isimlerden oluşuyor. Yönetmenliğini Paul Haggis’in gerçekleştirdiği Crash filmi ayrıca En İyi Film Oscar’ı ödülüne de layık görülüyor.

The Lake House

Sandra Bullock Filmleri - The Lake House

Yapım Yılı: 2006

IMDb: 6.8

Filmde Doktor Kate, mesleğinden ötürü çokça sevdiği göl kenarı evinden taşınmak zorunda kalıyor. Evine taşınacak olan yeni kiracı Alex ile imkansız gözüken aşkları ise filmin konusu oluyor. Yönetmenliğini Alejandro Agresti’nin gerçekleştirdiği The Lake House’da başrolleri ise Sandra Bullock, Keanu Reeves ve Christopher Plummer paylaşıyor.

The Blind Side

Sandra Bullock Filmleri - The Blind Side

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 7.6

Sandra Bullock ve Quinton Aaron’un başrollerini paylaştığı The Blind Side, fakir ve oldukça iri bir vücuda sahip Michael adlı gencin bir kolejin futbol takımına girmesini ve beraberinde gerçekleşen olayları anlatıyor. Dram ve spor konulu bir film olarak karşımıza çıkan The Blind Side, John Lee Hancock tarafından yönetilirken Sandra Bullock ise buradaki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ının da sahibi oluyor.

The Proposal

Sandra Bullock Filmleri - The Proposal

Yapım Yılı: 2009

IMDb: 6.7

Romantik komedi filmi The Proposal, sınır dışına gönderilmek durumunda kalan kitap editörü Margaret ile kendini kurtarmak için yalanına dahil ettiği asistanı Andrew’in eğlenceli hikayesini anlatıyor. Filmde Sandra Bullock ve Ryan Reynolds başrolleri paylaşırken filmin yönetmenliği ise Anne Fletcher tarafından  gerçekleştiriliyor.   

Extremely Loud Incredibly Close

Sandra Bullock Filmleri - Extremely Loud Incredibly Close

Yapım Yılı: 2011

IMDb: 6.9

Başrollerini Sandra Bullock, Tom Hanks ve Thomas Horn’un paylaştığı dram filmi Extremely Loud Incredibly Close, Stephen Daldry tarafından yönetiliyor. Romandan uyarlama film, küçük bir çocuğun babasının ölümünün ardından kendine çizdiği yolu anlatıyor.

The Heat

Sandra Bullock Filmleri - The Heat

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 6.6

Paul Feig’in yönetmenliğini gerçekleştirdiği The Heat, aksiyon ve komedi türünde bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmde bir FBI ajanı ile bir polis memuru birlik olup Rus gangster ve çetesini çökertmeye çalışıyor. Sandra Bullock FBI ajanı Katerina James’e başarılı performansıyla hayat verirken ona filmde Melissa McCarthy de eşlik ediyor.

Gravity

Sandra Bullock Filmleri - Gravity

Yapım Yılı: 2013

IMDb: 7.7

Tam 7 dalda Oscar kazanarak en iyi uzay filmleri arasında yerini alan Gravity, ekibini uzay kazasında kaybedip dünyaya tek başlarına dönmeye çalışan Dr.Ryan Stone ile astronot Matt Kowalsky’in hayatta kalma mücadelelerini anlatıyor. Yönetmenliğini Alfonso Cuarón’ın gerçekleştirdiği filmin başrollerini Sandra Bullock ve George Clooney paylaşırken Sandra Bullock Dr.Ryan karakteri ile filmde harikalar yaratıyor.

Bird Box

Sandra Bullock Filmleri - Bird Box

Yapım Yılı: 2018

IMDb: 6.6

İnsanların hayatta kalmak için gözlerini kapatmaları gerektiği kıyamet sonrası bir felakete yer veren film, Malorie adlı bir kadınla iki çocuğunun kendilerini bu felaketten koruyup yaşam mücadelesi vermelerini konu ediniyor. Başrol performansıyla Sandra Bullock filmde oldukça dikkat çekerken gerilim ve korku severlere hitap eden Bird Box, Susanne Bier tarafından yönetiliyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

Gelmiş Geçmiş En İyi Zombi Dizileri

Zombi dizileri korku ve aksiyon sevenlere benzersiz bir deneyim sunar. Bu nedenle her dönem revaçta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir