Scarlet Johansson Filmleri: En İyi 15 Film

Son dönemin en güzel ve en başarılı aktristlerinin başında gelen birinden bahsedeceğiz bugünkü yazımızda. Scarlett Johansson 22 Kasım 1984 tarihinde New York’ta doğan ABD’li aktristir. Danimarka asıllı olan yıldız oyuncu 1994 yapımı North filmiyle beyaz perde kariyerine başladı.

Henüz 10 yaşındayken sinemayla tanışan Scarlett’in bundan sonraki 25 senesi başarılarla dolu geçecektir. Birçok ödül kazanan yıldız isimin Altın Küre adaylıkları ve Bafta ödülleri de mevcut. Kendisi gibi oyuncu olan Ryan Reynolds’la boşandıktan sonra Romain Dauariac’la evlenen yıldız isimin bir de kız çocuğu bulunmaktadır. Gelin sizlerle beraber Scarlett Johansson filmografisindeki en iyi filmleri beraber inceleyelim.

Lost In Translation

Lost in translation film incelemesi
Yapım Yılı: 2003
IMDB Puanı: 7,8

Listemizde yer alan ilk film olan 2003 yapımı Sofia Coppola filmi Lost In Translation tam anlamıyla bir dram kaynağı desek yanlış yapmış olmayız herhalde. Filmde Bill Murray’le beraber başrolü paylaşan Scarlett harika bir oyunculuk sergiliyor. Filmde Tokyo’ya yaptığı bir iş seyahati sırasında Charlotte’la tanışan Bob’un başından geçenler ana konudur. Film sizi sürükleyecek ve fazlasıyla hüzünlendirecek.

Scarlet Johansson Filmleri

The Prestige

The Prestige film incelemesi
Yapım Yılı: 2006
IMDB Puanı: 8,5

2006 yapımı bir başyapıt. Christopher Nolan tarafından yönetilen ve Christian Bale, Hugh Jackman gibi yıldızları da içerisinde barındıran filmde iki sihirbazın aralarında geçen sorunlar anlatılır. İki yakın dostun daha sonrasında düşman olmasını anlatan ve David Bowie’yi de filmde Nikola Tesla karakteriyle gördüğümüz film kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz bir filmdir.

Lucy

Lucy film incelemesi
Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 6,4

Luc Besson tarafından yönetilen filmde Lucy karakterine Scarlett Johanson hayat veriyor. Filmde bir çeşit özel yapım uyuşturucu kullanıp tam anlamıyla insan üstü bir varlığa dönüşen Lucy’nin maceraları anlatılıyor. Bilim kurgu – aksiyon türünün son zamanlardaki en iyi filmidir.

Iron Man 2

Iron Man 2 - Scarlet Johansson filmleri
Yapım Yılı: 2010
IMDB Puanı: 7,1

Marvel evreninin Iron Man’le yepyeni bir döneme bürünmesinden itibaren çekilen ikinci filmde Black Widow karakterine hayat veren Scarlett Johanson gösterdiği performansla bu karakter için ne kadar uygun olduğunu gösteriyor.

Tavsiye Yazı: https://mandalinyo.com/marvel-filmleri-kronolojik-siralamasi

Captain America The Winter Soldier

Kaptan Amerika  Kış Askeri İncelemesi
Yapım Yılı: 2014
IMDB Puanı: 7,8

Kaptan America serisinin ikinci filmi olan The Winter Soldier’da Chris Evans’ın hayat verdiği Kaptan Amerika’nın ilk filminin getirdiği muazzam başarının da Marvel sinematik evreninin bu kadar ilerlemesindeki önemi yadsınamaz. İlk filmin getirdiği başarıyla devam eden serinin ikinci filminde Kaptan Amerika’nın eski dostu Kış Askeri’nin gelişi ve beraberinde yaşanılan sıkıntılar anlatılıyor.

Don Jon

Don Jon film incelemesi
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 6,6

Scarlett Johansson ve Joseph Gordon Levitt’in başrollerini paylaştığı romantik komedi filmi kesinlikle izlemenizi önerdiğimiz filmlerden biridir. Filmin yönetmeni de aynı zamanda başrolünü Scarlett’le beraber paylaşan Joseph Gordon Levitt’tir. Akşam üstü canınız sıkılmış bir şekilde bir romantik komedi filmi izlemek isterseniz kesinlikle tavsiye edeceğimiz filmlerdendir.

Avengers Ultron Age

Avengers Ultron Age film incelemesi
Yapım Yılı: 2015
IMDB Puanı: 7,2

Avengers filminin getirdiği başarı ile serinin ikinci filminin hazırlıkları hızlı başladı ve Ultron Çağı’nın planlaması yapıldı. Tüm yıldızları bir arada toplayan filmde aynı zamanda Nick Fury’de maceraya katılıyor. SHIELD’in sahibini filmde görmek eğlenceli olacak. Filmde Ultron’un öfkesi sizi büyüleyecek ve içine çekecek fakat Yenilmezler’in stratejisi de fazlasıyla etkileyecek.

The Island

The Island film incelemesi
Yapım Yılı: 2005
IMDB Puanı: 6,9

Bilim kurgu aksiyon sevenler için çok iyi bir Scarlett filmi daha. Filmde aynı zamanda Scarlett Johansson’la beraber başrolde yıldız isim Ewa McGregor’u izliyoruz. Filmde bir adaya tıkılıp kalan Lincoln ve Jordan’ı adanın dünyadaki tek temiz yer olduğuna inandırılır. Fakat sonrasında bu iki isim aslında bir deneyin kobayı olduklarını fark ettiklerinde beraber kaçış planı yapmaya başlarlar.

The Avengers

The Avengers film incelemesi
Yapım Yılı: 2012
IMDB Puanı: 8,1

Marvel sinema evrenini bir çatı altında toplayan ilk film. Tüm yıldızları bir araya getiren ve beraber bir yola çıkartan seri 2019 senesinde Endgame’le bitene kadar harika filmler bizi bekliyor olacak. Filmde Nick Fury’nin dünyanın tehlikeye girmesiyle beraber süper güçleri olan bu efsane ekip olan Avengers’ı kurması ve beraber savaştırması bir ekip ruhu yaratması ana konudur.

We Bought A Zoo

We Bought a Zoo film incelemesi
Yapım Yılı: 2011
IMDB Puanı: 7,1

Gerçek bir aile dramasını konu alan ve Matt Damon ve Scarlett Johansson’ı bir araya getiren film tam anlamıyla duygusal yönünüze hitap edecektir. Usta yönetmen Cameron Crowe tarafından yönetilen filmde bir kasabaya yerleşen ailenin orada var olan hayvanat bahçesini kapanmak üzereyken devreye girip kapatmamaya çalışmasını anlatıyor. Film sizi fazlasıyla etkileyecek.

Avengers Infinity War

Avengers Infinity film incelemesi
Yapım Yılı: 2018
IMDB Puanı: 8,5

Marvel evreninin gelmiş geçmiş en iyi filmidir belki de. 2008 senesinde Iron Man’le başlayan serinin son halkasının ilk filmi olan Sonsuzluk Savaşı’nda Thanos’un sonsuzluk taşlarını ele geçirip dünyanın nüfusunu yarıya indirme çabasını izliyoruz. Filmde Marvel evreninin son halkasındaki tüm yıldızlar bir arada. Filmi sinemada izleyenler ikinci film için bir sene bekledi fakat eğer siz halâ izlemediyseniz şanslısınız çünkü ikinci film de çoktan çıktı.

He’s Just Not That Into You

He’s Just Not That Into You - Scarlet Johansson Filmleri
Yapım Yılı: 2009
IMDB Puanı: 6,4

Scarlett Johansson’un yanı sıra Jennifer Aniston, Ginnifer Goodwin gibi yıldızların da içerisinde yer aldığı bir romantik komedi filmiyle daha karşınızdayız. Kızlı erkekli bir arkadaş grubunun başından geçenler, söylenilen yalanlar, yaşanılan aşklar filmin ana konusu. Film romantik komedi seviyorsanız tercihiniz olabilir.

Match Point

Match Point film incelemesi
Yapım Yılı: 2005
IMDB Puanı: 7,6

Bir Woody Allen filmi. Usta yönetmen spor içerikli bu filmde tam bir dramı seyirciye yansıtıyor aslında. Chris isimli tenis oyuncusunun hayatı güzel giderken ve yakın arkadaşı Tom’un kız kardeşiyle evlenecekken, Tom’un nişanlısına aşık olması ve bu saplantıyı üzerinden bir türlü atamaması sizi fazlasıyla sürükleyecek.

Her

Her film incelemesi
Yapım Yılı: 2013
IMDB Puanı: 8,0

Scarlett Johansson’ın sadece yapay zeka bir işletmeyi seslendirdiği film tam anlamıyla bir aşk draması. Filmde hayatı yapayalnız geçen Theodore’un teknolojinin de ilerlemesiyle ortaya çıkan yeni nesil konuşan bilgisayar işletmelerden biriyle yaşadığı aşk anlatılıyor. Böyle duyunca fazlasıyla tuhaf ama izleyince fazlasıyla güzel olan filmi kesinlikle izlemenizi öneriyoruz.

Avengers Endgame

Scarlet Johansson filmleri - Avengers Endgame
Yapım Yılı: 2019
IMDB Puanı: 8,8

Listeyi Marvel sinematik evreninin son halkasıyla bitirelim istedik. 2008’de başlayan ve 2018 de Thanos’lu Infinty War’la devam eden film serisi 2019 senesinde Endgame’le muazzam bir finalle sonland0ı. Sitemizde tüm marvel filmleri kronolojik listesine de ulaşabileceğiniz serinin son filmi özelliğinin taşıyan film tam anlamıyla bir başyapıttı.

Yazar: Mandalinyo

2019 yılında İstanbul'da doğdu. Kendisine verilen komutları yerine getirerek mandalinyo.com için doyurucu içerikler üretmeye çalışıyor.

Buna Da Göz At

İlham Veren En İyi 13 Kişisel Gelişim Filmi

Kişisel gelişim filmleri, ilham veren öyküleri ile izleyenlere yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir. Farklı janrlardaki bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir