Élite Dizisi Konusu Ve Oyuncuları

Hiç beklenmedik bir cinayetin çözülmesi üzerine kurgulanmış İspanyol yapımı gençlik dizisi Élite, 2018 yılında Netflix yapımı olarak karşımıza çıkıyor. La Casa de Papel’den de tanıdık yüzler gördüğümüz, İspanya sınırlarını aşan suç ve gençlik draması karışımı dizi bol entrika, gençler arası farklılık, sınıf çatışmaları, tipik lise ortamı ve eğlenceli sahneleri ile büyük beğeni topladı. 

Elite dizisi 6 sezonunu başarıyla tamamladı 7. sezonuyla 20 Ekim 2023 tarihinde tekrar karşımızda olacak. Bu yazımızda sizlere Elite dizisinin konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler vereceğiz.

Elite dizisi inceleme

Elite Dizisi Konusu

Aslında her şey İspanya’nın en klas okullarından birine sosyal statüsü düşük olan üç öğrencinin gitmesiyle başlıyor. Doğal olarak bu üç öğrenci ile her şeye sahip olan okulun zengin tayfası arasında büyük anlaşmazlık ve çatışmalar çıkıyor. Bu iki zıt kutup arasında kalan Marina’nın ölü bulunmasıyla da işler iyice sarpa sararken, katilin ya da katillerin sezon boyunca tahmin edilemeyip herkesin şüpheli durumunda olması ise diziye sürükleyicilik katıyor. Öyle ki gençler sorgulanırken hepsinin Marina ile öyle bağlantıları çıkıyor ki hepsi için ‘Aha bu da katil olabilir’ diyorsunuz.

Dizide konuşulan İspanyolca’nın kattığı hava ve akıcılık ile de dizinin ilk sezonunu bir yudumda bitirebiliyorsunuz. Dini farklılıklar, zıt dünyalar, eşcinsel ilişkiler, akademik rekabetler, toplumsal sorunlara gençlerin dünyasından bakılması, sorgu sahnelerinin verdiği gerilim, eğlenceli sahnelerin verdiği heyecan… Tüm bu malzemeleri karıştırıp önümüze salata olarak konulan Élite, entrikalı gençlik dizisi izlemek isteyenler için tadından yenmiyor.

Elite Dizisi Oyuncuları

María Pedraza

Elite dizisi oyuncuları - Marina

Daha önce La Casa De Papel’den tanıdığımız güzel oyuncu María Pedraza, dizide okulun popüler kızı Marina’yı canlandırıyor. Marina, asi ruhlu, kendisini bulmaya çalışan, kafası karışık ve iki farklı dünyada sıkışıp kalmış bir genç kız. Marina’nın ölmesiyle herkesin sorguya çekildiği dizide María Pedraza’nın performansını bir hayli başarılı buluyoruz.

Jaime Lorente

Elite dizisi oyuncuları - Fernando

La Casa De Papel’den alışık olmalı ki Jaime Lorente, Élite dizisinde de hem maddi hem manevi anlamda bir hırsız. Biz işin manevi kısmına bakacak olursak, kardeşinin sevdiği kızın kalbini çalan Fernando, her türlü bataklığa bulaşmışken bir de bu liseli gençlerin arasına karışıp her şeyi daha da çorba ediyor.

Miguel Herrán

Elite dizisi oyuncuları - Christian

La Casa De Papel’in Rio’su Miguel Herrán, bu dizide yeni okula alt sınıflardan gelen Christian olarak yer alıyor. Christian, dışa dönük, eğlenceli bir karakterken zengin tayfa ile iletişim kurup bir yandan da onların dünyasına katılmaya çalışıyor.

Itzan Escamilla 

Elite dizisi oyuncuları - Samuel

Dizideki belki de en masum karakter Samuel, Itzan Escamilla tarafından canlandırılıyor. Samuel alt sınıftan gelen üç öğrenciden biri, abisi Fernando’dan da bir o kadar farklı. Her ne kadar dünyası farklı olsa da Marina ile vakit geçirip onunla yakınlaşırken bir yandan da entrikaların döndüğü bu lisede normal hayatını idame ettirmeye çalışıyor.

Miguel Bernardeau

Elite dizisi oyuncuları - Guzman

Miguel Bernandeau’nun oynadığı, okulun yakışıklı, zengin çocuklarından Guzman, başta ırkçı ve kötü biri olarak gözükse de kötü niyetle yaklaşıp daha sonra yanlışlıkla aşık olduğu Nadia ile olan ilişkisiden sonra kendisinin duygusal ve hisli tarafına şahit oluyoruz. Aynı zamanda Marina’nın abisi olan Guzman, korumacı tavırlarıyla da oldukça meşhur.

Mina El Hammani 

Elite dizisi oyuncuları - Nadia

Olgun, çalışkan, hırslı Müslüman bir genç kızı oynayan Mina El Hammani, Nadia’ya hayat veriyor. Nadia okula yeni gelen üç kişiden biriyken hem sosyal statü hem dini farklılığı onu yeni okulda epey zorluyor.

Danna Paola 

Elite dizisi oyuncuları - Lucrecia

Meksikalı güzel oyuncu aynı zamanda şarkıcı olan Danna Poala, dizide Lu olarak rol alıyor. Lu, mükemmelliyetçi, hırslı, kontrolcü bir genç kız. Okuluna yeni insanların gelmesi belki de en çok Lu’yu delirtiyor.

Ester Expósito 

Elite dizisi oyuncuları - Carla

Karakterini tam olarak çözemediğimiz Carla, üst sınıfa mensup kızlardan biri. Erkek arkadaşı Polo ile ilişkisi devam ederken, okula yeni gelenlerden Christian’ı bu ilişkiye dahil ederek ilişkiye heyecan katmak isteyen karaktere oldukça genç olan oyuncu Ester Expósito hayat veriyor.

Arón Piper

Elite dizisi oyuncuları - Ander

Okuldaki diğer zengin çocuklardan farklı olan Ander, ailesinin istediği gibi yaşamaktan sıkılmışken, tanıştığı müslüman gence aşık olması onu ailesinden ve içinde bulunduğu zenginlerin dünyasından daha da uzaklaştırıyor. Dizinin çarpıcı karakterlerinden Ander’i ise Arón Piper oynuyor.

Álvaro Rico 

Elite dizisi oyuncuları - Polo

Carla’nın sevgilisi olan Polo’yu Álvaro Rico canlandırıyor. Okula alt sınıflardan yeni insanların gelmesi (özellikle Christian), açıkçası Polo’yu da pek memnun etmiyor.

Omar Ayuso

Elite dizisi oyuncuları - Omar

Dizide Müslüman bir eşcinseli canlandıran Omar Ayusa, alışık olunmayan bir karakter Omar’a hayat veriyor. Omar, ailesine zıt yetişen, ciddi, pek de mutlu olarak göremediğimiz bir karakter olarak karşımıza çıkarken, Ander ile olan ilişkisi diziye ayrı bir boyut katıyor.

Danna Paola

Diziye son sezonunda dahil olan Lu karakteri, zengin ve nüfuzlu bir büyük elçi kızıdır. Okula geldiği andan itibaren tüm dikkatleri üzerine çeker. Karakteri, genç oyuncu Danna Paola canlandırmaktadır.

Claudia Salas

Okula yeni gelen Rebeca’nın babası Rebeca daha küçükken ölmüştür. Annesi ile tek başına kalan Rebeca, bu yüzden yoksul bir çocukluk geçirmiştir. Arkadaş ortamında bu eksikliklerini birçok kez hisseder.

Jorge López

Şilili oyuncu Jorge López, Las Encinas’ın yeni öğrencisi Valerio Montesinos’ı canlandırır. Yarı kardeşi Lu’nun romantik ilgisine maruz kalan Valerio, hikayenin karmaşık yönlerine ek bir katman ekler. López’in performansı, karakterin iç çatışmalarını ve gençliğin kaosunu canlı bir şekilde yansıtır.

Georgina Amorós

Cayetana’nın hikayesi, bir temizlik işçisi olan annesi aracılığıyla okula sızmaya çalışan ve kendisini zengin biri gibi göstermeye çalışan genç bir kızın hikayesidir. Georgina Amorós, karakterin çaresizlik ve kibir arasında sıkışıp kalan durumunu ustalıkla canlandırır.

Leïti Sène

Malick isimli karakteri canlandıran Leïti Sène, Omar ve Nadia’nın kuzeni olarak hikayeye girer ve hızla Omar ile romantik bir ilişkiye girer. Malick’in varlığı, Omar ve Ander arasındaki ilişkiyi test eder ve Leïti’nin performansı karakterin karizmatik ve manipülatif yönlerini mükemmel bir şekilde ortaya koyar.

Carla Díaz

Dizinin 4. sezonunda yeni öğrenci Ari Blanco Commerford karakterine hayat veren Carla Díaz, okulun yeni elitlerinden biri olan bu sofistike ve hırslı karakteri mükemmel bir şekilde canlandırır. Ari’nin karakteri, dizinin genel hikayesine taze bir bakış açısı getirir ve yeni bir aşk üçgeninin oluşmasına neden olur.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

Lost Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ekran hayatına 2004 yılında başlayan, bir zamanların fenomen dizisi Lost, günümüzde hala ilgiyle izlenerek mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir