Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs ve bulaştığı kişiyi canavara dönüştürüyor. Peki gerçekten bu kişiler tamamen insanlıklarını kayıp mı ediyorlar? Sweet Home, izleyicisine bu soruları sorup düşünmelerini istiyor: Gerçek canavarlar virüsün bulaştığı kişiler mi yoksa insanlığını kaybedenler mi?

Netflix yapımı olan dizi bir webtoon uyarlamasıdır. Korku gerilim türündeki yapımda yaratıklar arasında hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesi anlatılmaktadır.

Song Kang, Lee Do-hyun, Lee Si-young gibi isimleri kadrosunda bulunduran dizinin, henüz yeni sezonuyla ilgili bir açıklama yapılmamakla birlikte 2. sezonunun gelmesi beklenmektedir.

Sweet Home Dizisi Konusu

Bir gün komşularından birinin tuhaf bir yaratığa dönüşmesiyle karşılaşan apartman sakinleri panik yaşamaya başlarlar. Yavaş yavaş başka insanlarında canavarlaştığının fark edilmesiyle bunun bir virüs sonucu ortaya çıktığını öğrenirler. Yaşadıkları yerde insan kalan herkesi bir araya toplarlar ve binanın dışarıyla ilişkisini keserler. Çünkü binanın etrafı virüs bulaşmış insanlarla çevrilidir.

Yetkililerden yardım beklerlerken bu virüsün tüm ülkeye yayıldığını öğrenirler. Apartmanda bir grup insan silahlanır ve bu canavarlarla kendileri mücadele etmeye başlar. Bu sırada kendileriyle birlikte savaşan bir kişinin de virüs kapmış olduğunun öğrenilmesi işleri karıştırır. Burada artık karar verilmelidir. Ya bu kişi dışarıya diğer canavarların yanına gönderilecektir ya da kendi yanlarında kalacaktır.

Bir oylama yapılır ve bu oylama insanların kendilerini sorgulamalarına neden olur. Gerçekten de onu ölüme gönderebilirler mi? Peki virüsün bulaştığı her kişi gerçekten canavarlaşıyor mu? İşte burada insanlar gerçek canavarın virüs bulaşan kişiler mi olduğuna yoksa insanlığını kaybedenler mi olduğuna karar veriyorlar.

Apartman sakinleri birlikte çok daha güçlü bir şekilde bu virüsle mücadele etmeye devam ederlerken bir yandan da bu virüsün nasıl ortaya çıktığını ve etkisinin nasıl kaybolacağını araştırıyorlar. Burada da karşılarına ülkenin askeri gücü çıkıyor. Devletin bu virüsten haberi var mıydı? Eğer varsa bir çözüm bulabilmiş miydi? Peki neden virüs bir anda bu kadar hızlı yayılabilmişti?

Dizi daha önce aynı apartmanda yaşayıp hiçbir şekilde iletişime geçmeyen insanların bu kaos ortamında nasıl birbirlerine destek çıktıklarını gösteriyor izleyicisine. Aynı zamanda bazı kavramları ve duyguları sorgulamalarını istiyor.

Sweet Home Dizisi Oyuncuları

Cha Hyun-soo / Song Kang

Ailesini kaybeden karakterimiz yeni bir apartmana taşınır ve burada ölmeyi planlar. Kendisi bunu planlarken virüs baş gösterir ve kendisini apartmandaki insanları canavarlardan korurken bulur. Aslında asosyal, depresif ve suskun olan karakterimiz virüsü kapması ve bu virüsle savaşıp canavarlaşmaması sonucu binada bulunan insanların en güçlü silahı haline gelir.

Lee Eun-hyuk / Lee Do-hyun

Tıp öğrencisi olan ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan karakterimiz, bu kaos ortamında yetkiyi eline alır ve binadakilerin lideri olur. Bu süreçte yapılacak olan her şeye kendisi karar verir. Birçokları tarafından aldığı kararlar nedeniyle duygusuz olarak görülür. Kız kardeşiyle ciddi problemleri vardır.

Seo Yi-kyeong /Lee Si-young

Eşini yeni kaybetmiş, yalnız yaşayan bir itfaiyecidir. Eun-hyuk’un sözünü dinletemediği kişilerdendir. Bir liderin söylediklerini yapmak yerine kendi bildiklerini yapar. Virüsle daha önce tanışmış birinin bloğunu görmesiyle işler değişir onun için. Çünkü bu blog tanıdığı birine aittir. Apartmandakilerin yaratıklarla savaşan güçlerinden birini oluşturur.

Yoon Ji-su / Park Gyu-young

Müzikle uğraşan, apartmana yeni taşınan biridir. Dışarıdan konuşkan, sıcakkanlı ve neşeli gözükse de içinde sevdiği birinin ölümünün acısını yaşamaktadır. Binanın bir diğer silahı da kendisidir.

Pyeon San-wook / Lee Ji-wook

Dışarıdan bakıldığında mafya gibi gözüken, herkesin korktuğu biridir. Apartmanda yaşamamaktadır ama başka birini öldürmek için apartmana gelmiştir. Kendisi bir kiralık katildir ama sadece kötüleri öldürür. Ekibin canavarlarla savaşında ciddi bir üyesidir. Bu süreç, ondaki bu sert görünüşte bir şeyleri değiştirecektir.

Jung Ja-heon / Kim Nam-hee

Korece öğretmeni ve dindar bir insandır. Her şeyin bir nedeni olduğunu ve Tanrı’nın bir sebepten ötürü bunu yaptığına inanır. Bu süreçte kendisindeki başka özelliklerde ortaya çıkar. Ji-su ile beraber savaşır yaratıklara karşı ve zamanla ona karşı birşeyler hisseder.

Dizinin Diğer Oyuncuları

  • Lee Eun-yoo / Go Min-si
  • Park Yoo-ri / Go Yoon-jung
  • Han Du-sik / Kim Sang-ho
  • Ahh Gil-seob / Kim Kap-so
  • Cha Jin-ok / Kim Hee-jeong
  • Kim Suk-hyun / Woo Hyun
  • Son Hye-in / Kim Gook-hee

Yazar: Burcu Çandır

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir