Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Bir kitap uyarlaması olan 6 bölümlük bir mini dizi Gözlerinin Ardında. Sarah Pinborough’nun 2017 yılında basılan aynı isimli kitabı, 2021’de Netflix tarafından izleyiciye sunuldu. Psikolojik-gizem türündeki dizi az oyuncu kadrosu ve bölüm sayısıyla olayı uzatmadan, süründürmeden anlatmayı hedeflemiş ve bunu da başarmıştır.

Dizide, sürekli devam eden bir gizem ve bu gizemden kaynaklı bir gerilim oluşturulmuş ve yapım bu atmosferi izleyicine yansıtmakta gayet başarılı olmuştur.

Gözlerinin Ardında’yı izlerken kendinizi belli bir noktadan sonra ‘aaa tamam olayı çözdüm’ derken buluyorsunuz. Bu durumda, tabi ki gizem havasının hakim olduğu bir dizi için ‘kolay tahmin edilebilir’ algısını oluşturuyor. İşte bu noktada dizi, seyircisine tabiri caizse ‘beni hafife alma’ diyor ve seyircisini ters köşeye yatırıyor. Yapım konusu, işlenişi, oyunculukları ve özellikle final bölümüyle geçer not almayı başarıyor.

Gözlerinin Ardında Dizisi Konusu

Dizi bir psikiyatr olan David, karısı ve sekreteri arasındaki ilişkileri işlemektedir. Bekar bir anne olan, bir psikiyatri merkezinde haftada 3 gün sekreterlik yapan Louise, bir gece dışarı çıkar ve gittiği barda bir adamla yakınlaşır. Ertesi gün çalıştığı psikiyatri merkezine gittiğinde yeni bir doktorun işe başladığını öğrenir. İşe başlayan doktor ise bir gece önce barda yakınlaştığı David Ferguson’dır. Üstelik doktor evlidir ve bu durum olayı daha da karmaşık hale getirir. İkili her şeyi unutup normal bir şekilde devam etmeye karar verirler.

Her şey seyrinde giderken bir gün Louise, David’in karısı Adele ile yolda ufak bir kaza geçirir ve böylece tanışırlar. Bu sadece o anda kalan bir tanışma olarak kalmaz ve bu ikili arkadaş olurlar. İşte bu noktada Louise için her şey zor bir hal alır. İş yerinde bir şeyler hissettiği ve sınırlarını koruyamadığı patronuyla birlikteyken, iş dışında da patronunun karısıyla genellikle patronu hakkında sohbet etmektedir. Tüm bu karmaşık süreç ilerlerken David ve Adele arasındaki garip ve alışılmış dışı ilişki dikkat çekmeye başlar. Geçmişte yaşanan olaylar irdelenmeye başlanır ve bazı açıklanamayan olaylar ortaya çıkar. Başta sadece bir flört ile başlayan olaylar nasıl olmuştur da sırlarla dolu, sapkın bir ilişki yumağına dönüşmüştür? Peki tüm sırlar ortaya çıkıp, bu karmaşık ilişki çözülebilecek midir?

Gözlerinin Ardında Dizisi Oyuncuları

Simona Brown / Louise

Haftanın belirli günleri sekreterlik yapan, oğluna aşırı düşkün, bekar bir annedir Louise. Yıllardır süre gelen bir uyku problemi vardır. Sürekli uykularında kabuslar görmektedir. Ayrıca kendisini fark edilmez, sönük bir tip olarak görmektedir. Bir gün tesadüfen tanıştığı David, onda daha önce yapmadığı şeyleri yapma isteğini uyandıracaktır. Meraklı ve korkusuz olan karakterimizin şüphelendiği her olayı araştırma isteği ise başına dert açacaktır.

Eve Hewson / Adele

Yıllar öne ailesini yangında kaybetmiş ve kendisi de son anda kurtulmuş olan karakterimiz psikiyatrist David ile evlidir. David’e aşırı bağımlıdır ve onun kendisini her koşulda koruyacağını düşünmektedir. Çünkü kendisini yangından kurtaran kişide David’dir. Aynı zamanda çeşitli psikolojik sorunlarla da uğraşmaktadır. Kocasının sürekli denetimi altındadır ama bundan şikayet etmemektedir. Kendisi hiç kimsenin bilmediği bir yeteneğe de sahiptir. Bu yetenek sayesinde olmadığı yerlerdeki konuşmaları bile bilmektedir. Bu durum David’in ondan tedirgin olmasına ve ona hasta gözüyle bakmasına neden olmaktadır.

Tom Bateman / David

Dışarıdan bakıldığında evli, kariyer sahibi, zengin bir psikiyatristtir. Fakat iç dünyasında karısından tedirgin olan ve ondan ayrılmak isteyen ama korktuğu için bunu yapamayan biridir. Yeni taşındığı yerde tanıştığı Louise’den etkilenir ve onunla bir şeyler yaşamaya başlar gizli olarak. Geçmişe dair, geçmişte yaşananlardan dolayı pişmanlıkları ve korkuları vardır.

Robert Aramayo / Rob

Dizinin geçmiş sahnelerinde ortaya çıkan Rob, Adele’in arkadaşıdır. İkisi bir psikiyatri kliniğinde tanışmışlardır. Ciddi derecede uyku sorunlarıyla uğraşmaktadır. Ailesinden, hayatında nefret etmektedir. Adele ile tanışınca iyi anlaşırlar ve Adele karşı hisler beslemeye başlar. David’i kıskanır. Adele’in her an klinikten gidecek ve David ile evlenecekleri düşüncesi onu rahatsız eder.

Dizinin Diğer Oyuncuları

  • Tyler Howitt / Adam
  • Aston Mcauley / Anthony
  • Georgie Glen / Sue
  • Nichola Burley / Sophia

Yazar: Burcu Çandır

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir