Tom Hardy’nin Rol Aldığı En İyi 13 Film

BAFTA ödüllü İngiliz aktör Tom Hardy, farklı türlerdeki birçok başarılı filmin başrol oyuncusu olarak karşımıza çıktı. Black Hawk Down ile başladığı kariyerine 18 yıldır hız kesmeden devam eden Tom Hardy, bu süreçte usta yönetmenler ve yıldız isimlerle birlikte çalışma fırsatı buldu.  Biz de, ünlü oyuncunun yer aldığı birbirinden güzel 13 filmi sizler için bir araya getirdik.

Locke

En iyi Tom Hardy filmleri - Locke

Yapım Yılı: 2013

IMDB Puanı: 7,1

Tek mekanda geçen gerilim filmi Locke, Ivan Locke karakterinin bir araba yolculuğunda karşılaştığı sorunu konu alıyor. Hayatını büyük ölçüde etkileyen kararları kısıtlı bir vakitte vermek zorunda kalan Locke, bu süreçte geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalıyor. Tek karakter üzerinden dönen film, Tom Hardy’nin başarılı performansı ile en iyi gerilim filmlerinden biri haline geliyor.

The Revenant

En iyi Tom Hardy filmleri - The Revenant

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 8,0

Talihsiz Hollywood aktörü Leonardo DiCaprio’ya nihayetinde Oscar ödülü getiren 2015 yapımı macera filmi The Revenant, doğanın acımasızlığını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Film, Hugh Glass önderliğinde hayvan avlayan bir firmanın, yaralanan Glass’ı ölüme terk etmesini konu alıyor. Bölgeyi oldukça iyi bilen Glass bu intikam hissine tutunarak hayatta kalmaya çalışıyor.

Dark Knight Rises

En iyi Tom Hardy filmleri - Dark Knight Rises

Yapım Yılı: 2012

IMDB Puanı: 8,4

Usta yönetmen Christopher Nolan tarafından çekilen ve Christian Bale, Tom Hardy, Gary Oldman gibi yıldız isimlere ev sahipliği yapan film, fenomen süper kahraman serisi Batman’i beyaz perdeye taşıyor. Filmde Bruce Wayne, Gotham’ı yerle bir etmek isteyen Bane’i durdurmaya çalışıyor.

Mad Max: Fury Road

En iyi Tom Hardy filmleri - Mad Max: Fury Road

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 8,1

Yönetmen George Miller’in post apokaliptik aksiyon filmi Mad Max: Fury Road, su savaşlarını yaşandığı bir gelecekte hayatta kalmaya çalışan Max’i konu alıyor. İnsanlığın büyük bir savaş verdiği gelecekte su kaynakları Ölümsüz Joe’nun elindedir. Kendilerine verilenlere yetinemeyeceğini anlayan Furiosa ve ekibi, çölde yolculuğa çıkar. Ancak Ölümsüz Joe, adamlarını toplayarak Furiosa’nın peşine düşecektir. Hayatta kalma konusunda uzman olan Max ile Furiosa’nın yolları Joe’dan kaçarken kesişir. Uçsuz bucaksız çölde kusursuz kaçma kovalama sekanslarına sahip olan film, aksiyon sinemasının mihenk taşlarından biridir.

Venom

En iyi Tom Hardy filmleri - Venom

Yapım Yılı: 2018

IMDB Puanı: 6,7

Marvel çizgi romanlarından uyarlanarak beyaz perdeye taşınan Venom, Eddie Brock isimli hırslı bir muhabirin beklenmedik dönüşümünü anlatır. Uzaylı bir simbiyoza konaklık eden Eddie, vücudundaki bu anlamlandıramadığı değişimle mücadele etmeye çalışır. Ancak Venom, Eddie’nin zihnini ele geçirmeye ve çevresine dehşet saçmaya başlar.

Inception

En iyi Tom Hardy filmleri - Inception

Yapım Yılı: 2010

IMDB Puanı: 8,8

İkonik bilim kurgu filmlerinden Inception, Christopher Nolan’ın en çarpıcı işlerinden biridir. Leonardo DiCaprio tarafından canlandırılan Cobb, rüyalardan bilgi çalan bir hırsızdır. İmkansız görülen rüyaya fikir ekme göreviyle işi bırakmayı planlayan Cobb, bunun için özel bir ekip toplar ve rüya aleminin bilinmeyenlerine doğru yolculuğa çıkar.

Dunkirk

En iyi Tom Hardy filmleri - Dunkirk

Yapım Yılı: 2017

IMDB Puanı: 7,9

Christopher Nolan ve Tom Hardy iş birliğinin en yeni örneklerinden biri olan Dunkirk, bu kez savaş atmosferini ele alıyor. Film, düşman askerleri tarafından köşeye sıkıştırılan İngiliz askerlerinin tahliye sürecini gerilim dolu gelişmelerle ele alıyor.

Tinker, Tailor, Soldier, Spy

En iyi Tom Hardy filmleri - Tinker, Tailor, Soldier, Spy

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 7,1

Film, aynı isimli bir roman ve televizyon dizisinin beyaz perde uyarlamasıdır. Tomas Alfredson tarafından çekilen filmde, itibarını geri kazanmak için İngiliz İstihbarat Servisi’ndeki köstebeği bulmaya çalışan George Smiley’nin hikayesi anlatılıyor. İçerdeki Sovyet ajanını bulmak üzere Dünya’nın farklı yerlerine giden Smiley, soğuk savaş döneminin gergin atmosferine de yakından şahit olur.

The Drop

En iyi Tom Hardy filmleri - The Drop

Yapım Yılı: 2014

IMDB Puanı: 7,1

Oldukça tempolu olaylara sahip olan aksiyon filmi The Drop, kanunsuz işlerin yapıldığı stratejik bir barı işleten Bob ve Marv’ı merkez alır. Bu işlerden elini eteğini çeken eski suçlu Bob, çöpte bulduğu yaralı bir köpeği evine alınca işler karışır. Komşusu Nadia’nın eski sevgilisi ve köpeğin sahibi olan yer altı mafyası Eric, Bob’un peşine düşer. Bu sırada illegal olarak aklanan paraların bardan çalınması ile Bob’u başı daha büyük tehlikelere girecektir.

Bronson

En iyi Tom Hardy filmleri - Bronson

Yapım Yılı: 2008

IMDB Puanı: 7,1

Bronson, ünlü oyuncu Tom Hardy’nin kariyerinin ilk büyük çaplı işlerinden biridir. Biyografik bir gerilim filmi olan Bronson, Michael Peterson isimli bir mahkumun hayatını ele alır. Bilinçli bir şekilde hapishaneye giren Bronson, zamanla hem fiziksel hem de psikolojik zararlar görür.

Legend

En iyi Tom Hardy filmleri - Legend

Yapım Yılı: 2015

IMDB Puanı: 7,0

Polisiye ve gerilim türündeki film, izleyenleri 50’lerin Londra’sında küçük bir gezintiye çıkarıyor. Büyük bir nüfuza sahip olan Ronald ve Reginald kardeşler, bölgeyi kontrol etmeye başlar. Ancak bu büyük imparatorluk, Reginald’ın karısı ile yıkılmanın eşiğine gelir. Kocasının çeteyi bırakmasını isteyen Frances, ikilinin hakimiyetinde zayiatlara neden olur.

Warrior

En iyi Tom Hardy filmleri - Warrior

Yapım Yılı: 2011

IMDB Puanı: 8,2

Tom Hardy’nin en iddialı işlerinden biri olan Warrior, Tommy Riordon isimli bir dövüşçünün hikayesini anlatır. Alkol bağımlılığı ile mücadele eden Tommy, büyük ödüle sahip bir turnuvayı kazanmak için babasından yardım ister.

Black Hawk Down

En iyi Tom Hardy filmleri - Black Hawk Down

Yapım Yılı: 2001

IMDB Puanı: 7,7

Usta yönetmen Ridley Scott tarafından çekilen aksiyon filmi Black Hawk Down, Somali’ye yollanan bir grup askerin bölgede mahsur kalmasıyla yaşadığı gerilim dolu süreci konu alır. Film, savaş atmosferini kurtulma çabalarını başarılı bir şekilde beyaz perdeye yansıtmaktadır.

 

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir