Master of None Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Aziz Ansari ve Alan Yang tarafından yaratılan dizi Master of None, izleyiciye mütevazı bir komedi vaat ediyor. Kasım 2015 itibariyle Netlix’teki yerini alan dizinin başrolünde, başarılı komedi dizisi Parks and Recreation ile tanıdığımız Aziz Ansari’yi görüyoruz. Ünlü oyuncu aynı zamanda dizinin yönetmen koltuğunda da yer alıyor. The Good Place ve The Office gibi yaratıcı işleri ile tanıdığımız Michael Schur ise dizinin yapımcılığını üstleniyor.

Komediyle dram arasında kurduğu başarılı denge sayesinde Emmy ve Altın Küre’de toplam 3 ödül kazanan dizinin, 2 sezonu bulunuyor. Biz de, güldürmenin yanında karakter sorgulamalarına yol açan bu başarılı dizinin konusunu ve oyuncularına değindik.

Master of None konusu ve oyuncuları

Master of None Konusu

Master of None herkesi içine çekebilecek, oldukça olağan bir konuyu ele alıyor. Dizinin merkezinde yer alan Aziz Ansari, küçük çaplı roller ile sektörde kendine yer edinmeye çalışan 30 yaşındaki Dev karakterine hayat veriyor. Dev, kendi hayat görüşüne pek uymayan bir ailede büyüyen ve farklı düşündüğü için kendini sıklıkla absürt olayların içinde bulan bir karakter. Dizi, karakterin bu olaylar içindeki dinamiğini işleyerek ilerliyor. Bu nedenle Master of None’da hafta hafta dokunan büyük bir olay örgüsü yok. Bunun yerine, her hafta Dev karakterinin başına gelen olaylar ve bu olaylara karakterimizin bakış açısıyla verdiği ilginç tepkiler ele alınıyor.

Master of None Dev ve Rachel

Bu macerada Dev karakterine ailesi ve arkadaşları eşlik ediyor. Dizide Dev karakterinin ailesi olarak yer alan oyuncular, Aziz Ansari’nin aynı zamanda gerçek anne babası. Karakterin yakın arkadaşları olan Denise, Brian ve Arnold ise olaylara farlı perspektiflerden bakarak diziyi renklendiriyor. Samimi bir komedi örneği sunan dizide karakterlerin bakış açılarına ve açmazlarına şahit oluyorsunuz.

Master of None Oyuncuları

Aziz Ansari

Master of None oyunuları - Dev

Master of None dizisinin başrolünde izlediğimiz Aziz Ansari, Dev Shah karakterine hayat veriyor. Dev, kariyerinde büyük atılımlar yapmak isteyen bir reklam filmi oyuncusu. Karakterin en bilinen işi ise Go-Gurt reklamı. Dev’in kafa karışıklıkları ve çevresi olan ilişkisi, dizinin komedi unsurunu oluşturarak izleyicileri düşünmeye sevk ediyor. Aslen Hindistan’lı olan karakter, yaşamını New York’ta geçirerek oyunculukta tutunmaya çalışıyor.

Noel Wells

Master of None oyunuları - Rachel Silva

Rachel Silva rolündeki güzel oyuncu Noel Wells, Dev Shah’ın plotanik hisler beslediği bir müzik yayıncısına hayat veriyor. Dev’in ilişkilere olan bakış açısını öğrendiğimiz bu romantik süreçte Rachel’ı sıklıkla görüyoruz.

Eric Wareheim

Master of None oyunuları - Arnold

Harris Wittels için planlanan Arnold rolü, ünlü ismin ölümünden sonra Eric Wareheim’e verildi. Arnold Baumheiser, Dev Shah’a maceralarında eşlik eden en yakın arkadaşlarından biri. Yemek yemeye oldukça düşkün olan Arnold, mütemadiyen Dev ile vakit geçiriyor.

Kelvin Yu

Master of None oyunuları - Brian

Freddy Gong rolü ile ünlenen Amerikalı aktör Kelvin Yu, Dev Shah’ın yakın arkadaşı Brian Chang karakterine hayat verir.

Lena Waithe

Master of None oyunuları - Denise

Esasında senaristlikle uğraşan Amerikalı aktris Lena Waithe, dizinin hep kamera önünde her kamera arkasında bulunuyor. Dev Shah’ın lezbiyen arkadaşı Denise rolüne hayat veren Lena Waithe, kendine has tarzı ile diziye renk katıyor. Oyuncu, Master of None dizisindeki yazarlığı ile Primetime Emmy Ödüllerinde Komedi Dizisi Üstün Yazma dalındaki ödüle sahip oldu.

Alessandra Mastronardi

Master of None oyunuları - Denise

İtalyan asıllı güzel oyuncu Alessandra Mastronardi’nin canlandırdığı Francesca karakteri, Dev Shah karakteri ile İtalya’da duygusal bir beraberlik yaşamaktadır. Dizinin ikinci sezonun geçtiği İtalya’da bulunan karakter, ilerleyen bölümlerde New York’a gelir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir