Yemek Yerken İzleyebileceğiniz Diziler

Tek başımıza yemek yerken çoğu zaman sıkılıyor, başka şeylerle daha meşgul olmak istiyoruz. Beraberinde yapacağımız eğlenceli şeyler bulamadığımız zaman yemek yeme işi bir dert haline gelebiliyor. Ancak bir yandan yemek yerken bir yandan da bir şeyler izlemenin verdiği zevki bir kere tadınca bu olayın bağımlısı haline geleceksiniz. Özellikle sit-com tarzı kısa süreli yapımlar izlemek yemek yemenin yanında yapılabilecek en iyi aktivite bence. Bu yazımızda tek başınıza yemek yerken can sıkıntınızı azaltacak, bir öğünde bir bölümünü izleyebileceğiniz dizileri listeledik. Keyifli okumalar!

Friends

yemek yerken izlenebilecek diziler - Friends

Yapım Yılı: 1994 – 2004

IMDb: 8.9

Komedi dizisi denince ilk akla gelen dizilerden biri şüphesiz Friends. 100’den fazla ülkede yayınlanan Friends, sahip olduğu büyük izleyici kitlesiyle 25 yıl önce yayına girmesine rağmen günümüzde hala popülerliğini koruyor. Dizide Monica, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler ve Joey’den oluşan 6 kişilik arkadaş grubunun hikayesi anlatılıyor. 90’lar havasını iliklerinize kadar hissettiğiniz bu yapım üzerinden geçen yıllara rağmen seyirciyi hala güldürebilmeyi de başarıyor. Zaten tüm dünyada en çok izlenen diziler arasında ilk sıralarda yer alan dizi hakkında tanıtım yapmaya fazla gerek olduğunu da sanmıyorum.

How I Met Your Mother

yemek yerken izlenebilecek diziler - How I Met Your Mother

Yapım Yılı: 2005 – 2014

IMDb: 8.3

Sit-com türünün klasiklerinden olan How I Met Your Mother, komikliğinin yanı sıra dramatik bölümleriyle de bizlere hayatı öğrettiğinden açıp açıp izlediğimiz bir dizi. Haliyle yemek yerken tercih edebilecek en iyi dizilerden. 20’li yaşlardaki Ted, Marshall, Barney, Lily ve Robin isimli 5 gencin yaşadığı eğlenceli ve zaman zaman da trajik olaylar başarılı şekilde ekrana getiriliyor. Marshall ve Lily’nin romantik anları, onların aksine Robin’in gerçekçiliği, Ted’in hayatının aşkını umudunu kaybetmeden araması ve Barney’in inanılmaz komik dünyası ile How I Met Your Mother tüm zamanların favori dizileri arasında yerini alıyor.

The Big Bang Theory

yemek yerken izlenebilecek diziler - The Big Bang Theory

Yapım Yılı: 2007 – 2019

IMDb: 8.2

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizi 12 sezondan oluşmaktadır. Bir zamanlar CNBC-e kanalında yayınlanmasıyla Türkiye’de de birçok insanı güldürmeyi başarmıştır. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan üstün zekalı fizikçiler Leonard Hofstadter ve Sheldon Cooper bilimle iç içe bir yaşam sürmektedirler. Bir gün karşı dairelerine sarışın, güzel bir kadın olan Penny’nin taşınmasıyla hikâye başlar. İki bilim insanının Penny sayesinde sosyal hayata alışma çabaları olabildiğince komik bir şekilde anlatılıyor.

The Simpsons

yemek yerken izlenebilecek diziler - The Simpsons

Yapım Yılı: 1989 – Devam Ediyor

IMDb: 8.7

Animasyon dizilerin kralı The Simpsons’ta 5 kişilik bir aileyi izliyoruz. Çoğu zaman Amerika’da yaşanan olaylarla dalga geçen dizi için tarihin en başarılı yapımlarından desek abartmış olmayız.

South Park

yemek yerken izlenebilecek diziler - South Park

Yapım Yılı: 1997 – Devam Ediyor

IMDb: 8.7

Karakterlerin 2 boyutlu olduğu bir animasyon dizi olan South Park, 4 tane Emmy ödülü kazanmıştır. South Park isminde bir kasabada yaşayan 3.sınıf öğrencisi 4 çocuğun hayatı anlatılmaktadır. Karakterlerinin çocuk olmasına rağmen şiddet ve cinsel espri içeriği sebebiyle 18 yaş üzerine hitap etmektedir.

Brooklyn Nine-Nine

yemek yerken izlenebilecek diziler - Brooklyn nine nine

Yapım Yılı: 2013 – Devam Ediyor

IMDb: 8.4

Brooklyn’in 99.bölge karakolunda yaşananların anlatıldığı Brooklyn Nine-Nine gerçekten kahkahalarla izleyeceğiniz bir yapım. Dizinin ilk bölümünde karakola yeni bir kaptanın gelmesiyle dedektiflerin sahip oldukları düzen biraz değişmeye başlar. Son derece başarılı iki dedektif Jake ve Amy’nin rekabeti, Charles’ın Jake ile olan yakın arkadaşlığı, Rosa’nın sert tavırları, Gina’nın kendini beğenmişliği ve Terry’nin görünümünün aksine tam bir aile babası olması karakolda oldukça komik anlar yaşanmasına sebep oluyor. İzledikten sonra tekrar tekrar izleme isteği uyandıracak bir komedi dizisi.

The Office

yemek yerken izlenebilecek diziler - The Office

Yapım Yılı: 2005 – 2013

IMDb: 8.8

Emmy ve Altın Küre ödüllerine sahip dizi bir kâğıt şirketinin ofisinde geçen olayları anlatıyor. Ofis müdürü Michael Scott ve ekip arkadaşlarının yaşadıkları olaylar belgesel dizi şeklinde ekrana yansıtılıyor. Michael Scott’ın yersiz diyebileceğimiz ilginç şakaları kendisini ön plana çıkarırken dizinin beğenilmesinde de büyük rol oynuyor.

The IT Crowd

yemek yerken izlenebilecek diziler - The IT Crowd

Yapım Yılı: 2006 – 2013

IMDb: 8.5

Bir şirketin IT departmanında çalışan Roy ve Moss bilgisayarlarında problem yaşayan insanların danıştıkları kişilerdir. İnsanlar bilgisayarları bozulunca şirketten bağımsız kendi hallerinde takılan bu ikiliye ulaşırlar ve ikilinin çözümü her zaman bilgisayarı kapatıp açmaktır. Bilgisayardan anlamayan Jen, IT departmanının başına geçince hikâye başlar.

Black Books

yemek yerken izlenebilecek diziler - Black Books

Yapım Yılı: 2000 – 2004

IMDb: 8.5

3 sezondan oluşan İngiliz komedi dizisi Black Books, işinden nefret eden bir kitap dükkânı sahibi Bernard’ın yaşadıklarını anlatmaktadır. Bernard kitapları sevmeyen, umursamaz bir insandır. Bernard’ın asistanı Manny ve yanındaki dükkânın sahibi Fran’in de içinde bulunduğu dizi, beklenmedik şekilde kaliteli espriler içeriyor.

2 Broke Girls

yemek yerken izlenebilecek diziler - 2 Broke Girls

Yapım Yılı: 2011 – 2017

IMDb: 6.7

Gündüzleri bakıcılık, geceleri garsonluk yaparak geçimini sağlayan Max ile prenses gibi büyütülmüş ancak bütün mal varlığını kaybetmiş Caroline’ın yaşadıkları anlatılmaktadır. Caroline bir şekilde Max’in çalıştığı restoranda çalışmaya başlar ve ikili arkadaş olurlar. Max’in cupcake dükkânı açma hayali artık ikisinin ortak hayali olur ve bunun için para biriktirmeye başlarlar.

Yazar: Medine Şimşek

1999 yılında kendisine sorulmadan dünyaya geldi. Yine kendisine sorulmadan başlayan eğitim hayatı şu sıralar İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünde devam ediyor. Sinema ve dizi hakkında yazmak ise kendi isteğiyle yaptığı nadir şeylerden.

Buna Da Göz At

En iyi Matt Damon filmleri

En İyi Matt Damon Filmleri

Sinema dünyasının parlayan yıldızlarından, birçok başarılı filmde rol almış aynı zamanda senarist olan karizmanın öz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir