2 Broke Girls Dizisi Konusu ve Oyuncuları

2 Broke Girls, birçok Amerikan sit-com dizisine ev sahipliği yapan CBS kanalında yayınlanmaya başladı. 2011’de ekran hayatına başlayan dizi, 6 sezonun ardından final bölümüyle ekranlara veda etti. Sevilen sit-com dizisinin yaratıcılar ıarasında  Michael Patrick King ve Whitney Cummings yer alıyor. Dizi, birbirinden olabildiğince farklı iki arkadaşın New York’ta tutunma macerasını konu alıyor. Restoran konseptinde ilerleyen komedi dizisinde karakterler her bölüm farklı bir problemin içine düşüyor. Dizinin başrolünde, kariyerine Sex and the City dizisi ile başlayan Kat Dennings ve Beth Behrs yer alıyor.

2 Broke Girls Dizisi Konusu

Max Black, geçimini garsonluk ve bakıcılık gibi işlerle sağlamaya çalışan bir kadındır. Uzun süredir vasat bir restoranda garsonluk yapmaktadır. Ülkenin en zengin iş adamlarından biri olan Caroline, babasının batması üzerine beş parasız kalır. Hayatını kazanmak için çalışmak zorunda kalınca soluğu Max’in garsonluk yaptığı restoranda alır. Ancak daha önce hiçbir işte çalışmayan Caroline, garslonluk yapmaktan son derece uzaktır. Bu nedenle Max, Caroline’e işi öğretmeye ve fakir hayata nasıl adapte olunacağını göstermeye başlar. Max evi olmayan Caroline’e evini de açarak uzun süreli bir arkadaşlığın kapısını aralar.

Max ve Caroline birbirinden oldukça zıt iki karakterdir. Restoranda ikiliye müstehcen bir aşçı olan Oleg, patronları Han Lee ve kasiyer Earl eşlik eder. Restoranda çalışan herkes en az Max ve Caroline kadar kaçık tiplerdir. Bu nedenle restoranın gürültüsü hiçbir zaman bitmez. Max ve Caroline, çalışarak para biriktirmeye ve bu sefil hayattan kurtulmaya çalışır.

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları

Kat Dennings

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Max Black

Max Black, dizinin omurgasını oluşturan iki karakterden biridir. Uzun zamandır ailesinden ayrı olarak geçimini sağlamaktadır. Bu nedenle alt sınıf işlerde yıllarca çalışır. Varoş kesimden geldiği için ortamlara kolayca uyum sağlayabilir. Açık sözlü ve cesurdur. Gündüzleri restoranda garsonluk, akşamları da bakıcılık yaparak para biriktirmeye çalışır. En büyük hayali zengin olmaktır. Caroline garson olarak işe başladıktan sonra ona fakir hayatını öğretmeye başlar.

Beth Behrs

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Caroline

Caroline, varlıklı bir aileden gelmektedir. Hayatı boyunca iyi okullarda okuyan ve iyi evlerde oturan Caroline, babasının hapse girmesi ile tüm servetini kaybeder. Daha önce çalışmasına hiç gerek olmadığı için nasıl para kazanılacağını bilmez. Ancak evsiz ve beş parasız kalınca restoranda garson olarak işe başlar. Şımarık ve memnuniyetsiz olduğu için sürekli Max’in başını ağrıtır. Max’in yönlendirmeleri ile zamanla garsonluğu öğrenerek para kazanmaya başlar. En büyük hayali eski ışıltılı günlerine dönmektir.

Jennifer Coolidge

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Sophie Kachinsky

Sophie, Max ve Caroline’in üst komşusudur. Polonyalı bir iş kadını olan Sophie, sürekli Max ve Caroline’i ziyaret eder. Aynı zamanda restoranın aşçısı Oleg ile birliktedir. Renkli bir karakter olan Caroline’in hayatından aksiyon eksik olmaz.

Matthew Moy

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Han Lee

Dizinin esas mekanı Williamsburg Restoranı’nın sahibidir. Boyuyla ilgili kompleksleri vardır. Max ve Caroline sık sık boyu ile dalga geçerek Han Lee’yi sinirlendirir. İşle ilgili meselelerde çok çabuk panik olmaktadır.

Jonathan Kite

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Oleg

Oleg, Williamsburg Restoranı’nın aşçısıdır. Ukraynalı aşçı ilk günden beri Max ve Caroline’e asılmaktadır. Her an müstehcen tekliflerde bulunur. Aynı zamanda ikilinin komşusu Sophie ile birliktedir.

Garrett Morris

2 Broke Girls Dizisi Oyuncuları - Earl

Earl, dizinin en renkli karakteridir. Restoranın kasasında duran Earl, 75 yaşında ve hayat doludur. Olaylar hakkında garip yorumları bulunur. Restoranda çok sıkılan Max, Earl’e takılmaktadır.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir