After Life Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Ünlü komedyen Ricky Gervais’in yazdığı, yönettiği ve başrolünü üstlendiği Netflix dizisi After Life, 2019 yılının Mart ayında izleyiciyle buluştu. 30 dakikalık 6 bölümden oluşan ilk sezon, uzun zamandır bir örneğine rastlanmayan kara mizah boşluğunu doldurarak izleyenlerden tam not aldı. İkinci sezonuyla 2020 yılında geri döneye hazırlanan dizinin başrolünde Gervais’e Tom Basden, Tony Way, Diane Morgan ve Ashley Jensen eşlik ediyor.

After Life Dizisi Konusu

After Life, karısını kanserden kaybeden Tony’nin bu acıyla baş etme sürecini konu alıyor. Tony, tüm hayatını birlikte geçirdiği karısını aniden kaybedince büyük bir boşluğa düşüyor. Flash back’ler ile oldukça neşeli ve hayat dolu olduğunu gördüğümüz Tony, acı kaybından sonra intiharı düşünmeye başlıyor.

Dizinin kara komedisi de tam olarak burada başlıyor. Yaşamına son vermek isteyen öfke dolu bir adam, çalıştığı yerel gazetedeki kayın biraderi ve dostları ile her gün çeşitli absürt olayların içine düşüyor. Hayata duyduğu öfkesini gizleme gereği duymadığı için de herkese içinden geçenleri söylemeye başlıyor. Bu nedenle After Life, dile getirilemeyenlerin kendini cesurca yer bulduğu, oldukça dürüst bir dizi. Tony’nin hayatın her şeye rağmen yaşamaya değer olduğunu keşfetmesine dayanan süreç, bu dürüst sahneler ile daha da anlam kazanıyor. After Life, bugüne kadar The Office gibi birçok komedi dizisine ve filmine imza atan ünlü komedyenin dram janrında da ne kadar iddialı olduğunu kanıtlıyor. Çekimlerine başlanan 2. sezon, 2020 yılında izleyiciyle buluşacak.

After Life Dizisi Oyuncuları

Ricky Gervais

After Life Dizisi Oyuncuları - Tony

Ricky Gervais’in hayat verdiği Tony, hayatını karısına adayan, neşeli ve hayat dolu bir adamdır. Ancak karısını kanserden kaybettikten sonra tüm hayatı değişir. Artık yaşamanın bir anlamı olmadığını düşünen Tony intihar etmeye, intihar edene kadar geçen tüm süreçte de insanlara kötü davranmaya karar verir.

Tom Basden

After Life Dizisi Oyuncuları - Matt

Tony’nin kayınbiraderi Matt, yerel haber yapan Tambury gazetesinin sahibidir. Uysal ve kibar bir adam olan Matt, Tony’nin haline çok üzülür. Bu nedenle saldırgan hareketlerini sineye çekerek onu hayata geri döndürmeye ve oyalamaya çalışır. Karaktere, Tom Basden hayat vermektedir.

Tony Way

After Life Dizisi Oyuncuları - Lenny

Tony Way, Tony’nin iş arkadaşı Lenny’i canlandırmaktadır. Lenny, Tambury gazetesinin fotoğraflarını çekmektedir. Yemeğe oldukça düşkün olan Lenny, bu sebeple sık sık Tony’nin alaylarına maruz kalır.

Diane Morgan

After Life Dizisi Oyuncuları - Kath

İngiliz komedyen Diane Morgan, dizide Tambury gazetesi çalışanı Kath’e hayat verir. Kath, Tony’le tezatlık oluşturması adına sığ ve sıkıcı bir reklamcı olarak resmedilir. Tony’nin argümanlarına sürekli gülünç yanıtlar verir.

Mandeep Dhillon

After Life Dizisi Oyuncuları - Sandy

Sandy, Tambury gazetesine yeni katılan hevesli bir stajyerdir. Matt, kafasının dağılacağına inanarak işi öğretmesi için Tony’i görevlendirir. Çalışkan ve özverili bir genç olan Sandy, Tony ile bağ kurar ve depresyonda olmasına çok üzülür. Sandy’i dizi boyunca bir gözlemci olarak pasif konumda görürüz.

Dame Penelope Wilton

After Life Dizisi Oyuncuları - Anne

Anne, Tony’nin mezarlık ziyaretlerinde tanıştığı yaşlı bir kadındır. Eşini kaybetmiş olan Anne, Tony’nin acısını paylaşır ve tavsiyeler verir. Tony ise her başı sıkıştığında mezarlıktaki bu kadının yanına giderek akıl almaya başlar. İkilinin dostluğu, Tony’nin depresyondan çıkmasına yardım eder.

Ashley Jensen

After Life Dizisi Oyuncuları - Emma

Emma, Tony’nin babasının kaldığı bakımevindeki hasta bakıcıdır. Zeki ve esprili bir kadın olan Emma, zamanla Tony ile daha iyi anlaşmaya ve yakınlaşmaya başlar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir