The Mentalist Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Mentalist, 7 sezonluk ekran hayatını 2015 yılında sonlandıran, CBS yapımı bir polisiye dizisidir. Kadrosunda başarılı oyuncuların bulunduğu dizide, Chris Long ve David Nutter yönetmen koltuğunda oturdu. The Mentalist, polisiye türünün en çok izlenen dizilerinden biridir. Olayların merkezinde, Altın Küre ödüllü Simon Baker’ın canlandırdığı Patrick Jane karakteri yer alır. Ünlü oyuncuya başrolde Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman ve Amanda Righetti eşlik eder.

The Mentalist Dizisi Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Mentalist Dizisi Konusu

The Mentalist, California Araştırma Bürosu’nda yaşanan ilginç olayları konu almaktadır. Burada görev yapan Patrick Jane, geçmişte medyumluk gibi yasal olmayan işlerle uğraşmıştır. Ailesi vahşice öldürüldükten sonra tedavi görmeye başlar. İyileşmesinin ardından California Araştırma Büro’sunda çalışmaya başlayan Patrick, burada kendi yöntemleriyle suçluların peşine düşer.

The Mentalist Dizisi Dizisi Konusu

Fevri bir karakter olan Patrick’in bürodaki asıl amacı, ailesine bunları yapan katil Red Johnn’u yakalayıp hesap sormaktır. Büroda geçirdiği zaman içinde birçok macera yaşar. Danışmanlık yaptığı ekipteki Teresa ile yakınlaşır. Çözdüğü her dava, Patrick’i baş düşmanı Red John’a yaklaştırmaktadır. Dizi her ne kadar Patrick’in Red John’u yakalama serüvenini konu alsa da, California Araştırma Bürosu’nda yaşanan sıra dışı olaylara yer vermektedir. Bu nedenle temposu her bölüm yükselen, ilgi çekici ve gizemli bir polisiye dizisi olmayı başarır. Dizinin senaryosunu, Gotham dizisinde de imzası bulunan Bruno Heller yazmaktadır.

The Mentalist Dizisi Oyuncuları

Simon Baker

The Mentalist Dizisi Oyuncuları - Patrick Jane

Patrick Jane, gelişmiş gözlem yeteneğini kendi lehine kullanarak önce medyumluk, daha sonra CBI danışmanlığı yapar. Medyumluk yaptığı sırada kendisine meydan okuyan Red John tarafından kızı ve eşi öldürülür. İntikamını almak isteyen Patrick, Red Joh’u yakalamak için CBI’a girer. Burada suçluların yakalanmasına yardım ederken bir yandan da John’un izini sürer. Zaman içinde CBI’da beraber çalıştığı ekip lideri Teresa Lisbon’dan hoşlanmaya başlar.

Robin Tunney

The Mentalist Dizisi Oyuncuları - Teresa Lisbon

Teresa Lisbon, California Araştırma Bürosu’nun ekip lideridir. İş hayatı da, özel hayatı da hareketli değildir. Ekiple zar zor başa çıkan Terasa’nın hayatı, Patrick’in transferi ile hareketlenir. Başta bir rekabet olsa da zamanla Patrick’le yakınlaşmaya başlar. Teresa Lisbon karakterine, güzel oyuncu Robin Tunney hayat verir.

Tim Kang

The Mentalist Dizisi Oyuncuları - Kimball Cho

Kimball Cho, ekibin sağ duyulu üyesidir. Suçlular konusunda her zaman soğukkanlı davranarak olayların çözümüne yardımcı olur. Uyumlu ve rahat bir ajandır. Bu nedenle diğer grup üyeleri ile arası son derece iyidir.

Owain Yeoman

The Mentalist Dizisi Oyuncuları - Wayne Rigsby

Wayne Rigsby, ekibin en ilginç karakterlerinden biridir. Geçmişinde çözemediği sorunlar bulunan Waynei suçlularla mücadele ederken kendi geçmişiyle de yüzleşmektedir. Ekibin teknik desteği Grace’den hoşlanır.

Amanda Righetti

The Mentalist Dizisi Oyuncuları - Grace Van Pelt

Grace Van Pelt, CBI ekibine sonradan dahil olur. Görevi ise sahada görev alan ajanlara teknik destek sağlamaktır. Daha çok teknoloji konularıyla ilgilenir. Ancak gerekli durumlarda kendini tehlikeye atmaktan geri durmaz. Grace, ilerleyen bölümlerde Wayne Rigsby ile yakınlaşmaya başlar.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir