American Gods Dizisi Konusu ve Oyuncuları

American Gods, Neil Gaiman’ın çok satan romanından uyarlanan bir fantastik dizi. Yayınlandığı andan itibaren birçok dile çevrilen ve fenomen haline gelen kitap, görsel destek gerektiren birçok mitolojik öğe barındırıyor. Bu nedenle American Gods, içimde HBO da bulunmak üzere pek çok yapım şirketi tarafından uyarlanmaya çalışıldı. Ancak American Gods’ın ekranlara tefrişi 2017 yılında Straz şirketi ile oldu. Diziyi uyarlayan isimler ise Bryan Fuller ve Michael Green. American Gods, 3. sezonu ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

American Gods Dizisi Konusu

Sevilen fantastik dizinin merkezinde, Ricky Whittle tarafından canlandırılan Shadow Moon yer alıyor. Shadow Moon, karıştığı bir kavga sonucu hüküm giyer. Hapis cezasını tamamladıktan sonra ilk yaptığı şey, karısı Laura’ya geri dönmek olur. Ancak evinde geri dönünde Laura’nın bir kazada öldüğünü, ölmeden önce de kendisini aldattığını öğrenir.

Her şeyini kaybeden Shadow, yolculuğu esnasında Mr Wednesday ile tanışır. Mr Wednesday, çaresiz durumdaki Shadow Moon’a iş teklif eder. Shadow Moon’un bir anda içine girdiği dünya, görünenden oldukça farklıdır. Mr Wednesday dünyada kendine yeni tanrılar arayan mitolojik tanrı Odin’dir. Dizi, Norveç mitolojinin şeytani tanrısı Loki’ye de yer vererek fantastik bir savaşa zemin hazırlar. Her bölüm gerilimi ve aksiyonu artan dizide modern tanrıların güç toplaması ve savaşa hazırlanması anlatılır.

American Gods Dizisi Oyuncuları

Ricky Whittle

American Gods Oyuncuları - Shadow Moon

Ricky Whittle tarafından canlandırılan Shadow Moon, Norveç doğumlu bir Amerikan’dır. Sıradan bir hayatı olan Shadow atletik yapılı, güçlü bir adamdır. Laura’yla evlenir ve spor salonunda çalışmaya başlar. Çalıştığı spor salonunda kavga çıkınca hapse girer. Shadow Man, hapisten çıktıktan sonra elindeki her şeyi kaybedince Mr Wednesday’ın koruma teklifini kabul etmek zorunda kalır. Ancak bunun güvenilir bir iş olmadığının farkındadır.

Ian McShane

American Gods Oyuncuları - Mr. Wednesday

Mr Wednesday, Norveç mitolojinin ünlü tanrısı Odin’dir. Mitolojide bilgeliği ve gücü temsil eden karakter, dizide modern tanrılara da liderlik eder. Tek amacı Mr World adı ile dünyaya gelen Loki ile savaşmaktır. Bu nedenle çeşitli hileler ile güç toplamaya çalışır.

Emily Browning

American Gods Oyuncuları - Laura Moon

Laura, Shadow Moon’un eşidir. Shadow hapse girdikten sonra onu Shadow ile tanıştıran arkadaşı Robbie ile ilişki yaşamaya başlar. İkili, geçirdiği bir kaza sonucu ölür.

Crispin Glover

American Gods Oyuncuları - Mr. World

Mr World kod adlı karakter, birçok kurmaca eserde kendine yer bulan ünlü Norveç mitoloji karakteri Loki’dir. Loki, Norveç mitolojisinde hileyi ve kurnazlığı temsil eder. Dizide de Mr World’ü modern tanrıların başını çekerken görürüz. Karakteri, Crispin Glover canlandırmaktadır.

Bruce Langley

American Gods Oyuncuları - Quantum Boy

Bruce Langley tarafından canlandırılan karakter, Mr. Wednesday’in karşısındaki modern tanrılardan biridir. Teknik becerileri nedeniyle Technical Boy veya Quantum Boy olarak bilinir.

Yetide Badaki

American Gods Oyuncuları - Bliquis

Nijerya asıllı aktris, dizinin kadim tanrılarından Bilquis’e hayat verir. Dizinin gerilim dolu karakterlerinden biri olan Bilquis’in yarı insan yarı cin olduğu düşünülmektedir. Kehanetleri ve görüleri bulunur. Dizide, Saba melikesinin temsilcisidir.

Pablo Schreiber

American Gods Oyuncuları - Mad Sweeney

Mad Sweeney, dizinin deli karakteridir. Ancak gücü de bu deliliğinden gelmektedir. İrlanda asıllı Sweeney, üç bin yıl önce İrlanda’da bulunan kutsal bir taşa kuruculuk yapmıştır. Fantastik güçleri ve kırmızı sakalı ile dizinin en renkli karakteridir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir