The Defenders Dizisi Konusu ve Oyuncuları

The Defenders, Marvel’ın mistik güçlerle savaşmak için bir araya getirdiği dönüşümlü bir süper kahraman ekibidir. Netflix’te yayınlanan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist gibi dizilerinden sonra, karakterlerin bir arada olduğu The Defenders dizisi izleyiciyle buluştu. Dizi, yakın zamanda aramızdan ayrılan Stan Lee gibi ünlü çizerlerin hikâyelerinden uyarlandı. Sevilen dizinin başrollerinde, Marvel Evreni’ne ait dizilerde karşımıza çıkan Charlie Cox, Krysten Ritter, Mike Colter ve Finn Jones yer alıyor.

The Defenders macerası başlamadan önce solo dizilerle kendini tanıtan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist, ani bir tehlike karşısında bir araya geliyor. Ancak dizinin, bu solo dizilerin devamına doğrudan bir etkisi yok. Yine karakterlerin dünyasını tanımak adına The Defenders izlemeden önce adı geçen dizileri izlemiş olmak yararlı olabilir. 8 bölümlük dizide, Daha önce Daredevil ve Iron Fist dizilerinde adı geçen The Hand örgütü karşımıza çıkıyor.

The Defenders Dizisi Konusu

The Defenders Dizisi Konusu

The Defenders, sokakların güvenliğini sağlamakla uğraşan 4 ayrı süper kahramanın, The Hand karşısında birlikte hareket etmesini konu alıyor. The Defenders dizisine konu olan örgütün hikayesi, Daredevil ve Iron Fist dizilerinde daha önce bahsedilmişti. The Hand, ölüleri diriltebilme gücü ile bilinen, mistik bir terör örgütü. The Hand, “Kara Gök” isimli bir silah ile New York’u yok etmeye karar verince kahramanlarımız kolları sıvıyor. Daha önce aynı örgüt yüzünden sevgilisini kaybeden Daredevil ve örgüt ile geçmişte bitmeyen bir hesabı bulunan Iron Fist, bu intikam birliğinin başını çekiyor. New York’un tehlikede olduğunu duyunca da olaya Jessica Jones ve Luke Cage dahil oluyor.

The Defenders Dizisi
Televizyonun Avengers’ı olarak bilinen The Defenders, sevdiğimiz karakterlerin bir amaç uğruna birlikte savaştığı aksiyon dolu bir hikaye sunuyor. Başına buyruk karakterlerimiz, tehlikeye karşı harekete geçmeden önce birbirlerini tanımaya ve senkronize olmaya çalışıyor. Bu sayede 8 bölümlük dizide sadece savaş değil, arkadaşlık ve fedakarlık gibi kavramlar da işleniyor.

The Defenders Dizisi Oyuncuları

Charlie Cox

The Defenders Oyuncuları - Daredevil
Charlie Cox, Hell’s Kitchen’ın kızıl şeytanı Daredevil’e hayat veriyor. Kör bir avukat olan Matt Murdock gündüzleri adaletle, geceleri de suçla savaşıyor. Küçükken geçirdiği bir kaza sonucunda gözlerini kaybeden Matt, bu sayede gelişmiş duyulara ve reflekslere sahip oldu. Maskesini takıp kötülerin karşısına dikilen karakterin 2 sezonluk hikayesi boyunca intikam isteğine tanık oluyoruz. Daredevil, en büyük aşkı Elektra’yı da kendisinden alan The Hand’e kafa tutmak için harekete geçiyor. Akıl hocası Stick’in de dahil olması ile yolu diğer kahramanlarla kesişiyor.

Krysten Ritter

The Defenders Oyuncuları - Jessica Jones
Jessica Jones, New York’ta bürosu bulunan bir özel dedektiftir. İnsanüstü güce ve uçma yeteneğine sahip olsa da bunları bir kenara bırakıp normal bir yaşam sürmek ister. Bu nedenle Alias Investigation’da sıradan suçları çözmektedir. The Hand’den haberi olmayan ve mistik güçler konusunda bilgisi bulunmayan karakter, New York’un tehlikede olduğunu öğrenince güçlerini kullanmaya karar verir. Alkolik ve alaycı karakter, ekiple sürekli tezat halindedir.

Mike Colter

The Defenders Oyuncuları - Luke Cage
Luke Cage, Harlem’de adaleti sağlayan kurşun geçirmez bir kahramandır. Haksız yere hüküm giydikten sonra nihayet sokaklara geri döner. Bir dönem Jessica Jones ile ilişki yaşamıştır. Zarar görmeyen derisi ve insanüstü dayanıklılığı sayesinde The Defenders ekibinde yer almaya hak kazanmıştır.

Finn Jones

The Defenders Oyuncuları - Iron Fist
Iron Fist adıyla bilinen Danny Rand, The Defenders’le doğrudan bağ kuran karakter olarak karşımıza çıkıyor. Danny, başarılı bir şirketin sahibi olan Wendell Rand’in oğludur. Ailesini bir kazada kaybettikten sonra keşişler tarafından yetiştirilir. Bu nedenle gelişmiş dövüş yetenekleri ve yalnızca gerekli zamanlarda ortaya çıkan özel bir yumruğu vardır. Danny, K’un L’un adındaki gizli bir şehrin koruyucusu olarak The Hand’le savaşmak zorundadır. Bu nedenle New York’a dönerek savaşmaya karar verir.

Elden Henson

The Defenders Oyuncuları - Foggy
Daredevil dizisinden tanıdığımız Foggy Nelson, Matt Murdock’un en yakın arkadaşıdır. İkili üniversiteyi birlikte okumuş, daha sonra birlikte bir hukuk bürosu açmıştır. Ancak Matt Murdock Daredevil adıyla kahramanlık yapmaya başladıktan sonra Foggy ile arası açılır. Foggy, sadık bir kanun adamıdır. Bu nedenle Daredevil’in yöntemlerini onaylamaz.

Eka Darville

The Defenders Oyuncuları - Malcolm
Malcolm, Jessica Jones dizisinde yer alan renkli bir karakterdir. Jessica Jones’un komşusu ve arkadaşı olarak Alias Investigation’daki davalara yardımcı olur. Karanlık bir geçmişe sahip olduğu için aklanmaya çalışır.

Jessica Henwick

The Defenders Oyuncuları - Colleen Wing
Colleen Wing, Danny Rand’in en yakın arkadaşı ve yakın dövüş ustasıdır. Kılıcı ile birlikte hiçbir aksiyona girmekten çekinmez. Danny’nin New York’a gelerek The Hand’in peşine düşmesine yardımcı olmuştur.

Deborah Ann Woll

The Defenders Oyuncuları - Karen Page
Karen Page, Daredevil dizisinde geniş yer tutan bir karakterdir. Karakterin macerası, kendisine iftira atıldıktan sonra Matt Murdock’tan yardım almasıyla başlar. Zamanla daha büyük gizemlerin içinde bulunan karakter, aynı zamanda Matt Murdock ile çalkantılı bir aşk hayatı yaşamaktadır. Daredevil’in gerçek kimliğini bilen az sayıda kişiden biridir.

Élodie Yung

The Defenders Oyuncuları - Elektra
Elektra, çizgi romanlarda sıkça adı geçen gözü kara bir ninjadır. Dövüş yetenekleri Daredevil ile rekabet edecek düzeyde iyidir. Kimsesiz kaldıktan sonra Matt Murdock gibi Stick tarafından yetiştirilmiştir. Ancak Matt’in aksine her zaman şiddettin tarafında olmuştur. The Hand tarafından öldürüldükten sonra yine The Hand tarafından “Kara Gök” adıyla diriltilir. Diriltildikten sonra geçmiş hayatına dair hiçbir şeyi hatırlamaz.

Rosario Dawson

The Defenders Oyuncuları - Claire Temple
Claire Temple, karakterlerin tüm solo dizilerinde hemşire rolüyle karşımıza çıkmıştır. Gece nöbetleri sırasında yaralanan kahramanlara yardımcı olarak sırlarına ortak olur. Anlayışlı ve yardımsever bir karakterdir. The Defenders’ta Luke Cage ile romantik bir ilişkisi bulunur.

Scott Glenn

The Defenders Oyuncuları - Stick
Stick, The Hand hakkında en fazla bilgisi bulunan karakterdir. Daredevil gibi kör olan Stick, Matt Murdock ve Elektra’yı çocuk yaşta yetiştirmeye başlamıştır. Stick öğrencilerinin aksine çok daha gri bir bölgede yer alır. Bu nedenle zaman zaman kötülerin tarafında da yer alabilir. Daredevil dizisinde Matt Murdock’un hayatına geri dönerek The Hand tehlikesini haber verir. Daha sonra The Defenders’ta karşımıza çıkarak örgütün işleyişi hakkında bilgiler vermektedir.

Sigourney Weaver

The Defenders Oyuncuları - Alexandra
Alien, Ghostbusters gibi kült filmlerin yetenekli oyuncusu Sigourney Weaver, The Defenders’ta kritik bir rolde karşımıza çıkıyor. Alexandra rolündeki karakter, kötüler safında karizmatik bir duruş sergiliyor. Dizide ünlü oyuncunun, değişen konumlar nedeniyle Türkçe konuştuğu küçük bir sahne de var. Alexandra, ölümünü engellemek ve The Hand’in varlığını devam ettirmek için Elektra’dan yarattığı Kara Gök’ü bir koz olarak kullanıyor.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir