Bir Politik Gerilim Dizisi: Bodyguard Konusu Ve Oyuncuları

İsminden de anlaşılacağı üzerine bir politikacıyı korumakla görevlendirilmiş savaş gazisinin hikayesini anlatan dram ve gerilim dolu Bodyguard, 2018 yılında İngiliz yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Game of Thrones’dan tanıdığımız Richard Madden’in başrolde olduğu dizi bir solukta biten ilk sezonuyla 6 bölümden oluşurken, başarılı kurgusu ve oyunculuklarıyla da tüm dünyadan izleyicisini kapıyor.

Bodyguard dizisi konusu ve oyuncuları

Konusu

David Budd bir savaş gazisi aynı zamanda polis çavuşu olarak görev yapan 2 çocuk babası bir adam. Görevinin getirdiği zorluklardan olmuş olacak ki, evliliğini bile etkileyen ciddi psikolojik sorunları var. Dizi David Budd’ın bir tren yolculuğunda karıştığı terör saldırısı ile başlıyor. İlk sahnelerden aksiyon ve gerilimi yüksek seviyede tutan dizide David Budd, trendeki canlı bomba girişimini soğukkanlılığı ile engelleyerek bu başarısından dolayı başka bir birime terfi ediliyor. Artık yeni görevi İç İşleri Bakanının özel koruması olmak olan David Budd için bu görev açıkcası pek de kolay olmuyor. Çünkü koruması olduğu Julia Montague’nın yürüttüğü politikalar, savaş karşıtı olan David Budd’ın inandığı değerlere ve fikirlere oldukça ters. Öyle ki dizide, en önemli görevi düşmanının koruması olmak olan bir adam ve onun ne yaptığını bilen, savaş yanlısı, ciddi bir politikacıyla olan ilişkisine şahit olurken sezon boyunca bu taban tabana zıt iki karakterin çatışmasını, Julia’nın politik alandaki yaptırımları ve David’in inandıklarına ters bu yaptırımlara karşı duruşunu, David’in sorunlu özel hayatını ve görevinin getirdiği stres dolu atmosferi politik gerilim türüyle izliyoruz. Dramın ve gizemin eksik olmadığı dizi, göze çarpan aksiyon sahneleriyle de hakettiği başarıyı yakalarken Richard Madden ve Keeley Hawes’in karşılıklı oyunculuk gösterileriyle de sağlam bir İngiliz dizisi olarak sektörde yerini alıyor.

Oyuncuları

Richard Madden 

Bodyguard dizisi oyuncuları - David Budd

Game Of Thrones dizisindeki ‘Rob Stark’ karakteri ile tanıdığımız İskoçyalı oyuncu Richard Madden dizideki baş karakter David Budd’a hayat veriyor. İzleyenlerin dikkatini çeken bir aksanla karşımıza çıkan David Budd, inandığı değerler doğrultusunda yaşayan ama görevinin getirdiği zorluklardan ötürü özel hayatında ciddi problemler yaşayan gazi bir polis çavuşu. Koruması olduğu Julia ile gerilim dolu ilişkisini Richard Madden’in ilk bölümden itibaren kanıtladığı sağlam oyunculuğu ile izliyoruz.

Keeley Hawes 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Julia Montague

Keeley Hawes dizide, siyasi arenada tartışmalara sebep olan, zeki ve güçlü bir İç İşleri Bakanı Julia Montague’yı canlandırıyor. Ülkesinin girdiği ülkelerdeki savaşları destekleyen Julia, sahip olduğu politika ile koruması David’le bir hayli çatışıyor.

Gina McKee 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Anne Sampson

Dizide Metropolitan Polis Birliğinin Terörle Mücadele Komutanı Anne Sampson ise İngiliz oyuncu Gina Mckee tarafından canlandırılıyor.

Sophie Rundle 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Vicky Budd

Daha önceden Peaky Blinders, Gentleman Jack gibi gözde dizilerde oynayan İngiliz oyuncu Sophie Rundle, Bodyguard dizisinde ise David’in eşi Vicky olarak karşımıza çıkıyor. David’in psikolojik problemlerinin ve görev stresinin ilişkilerine yansıması onları boşanmasalar bile ayrı yaşayan bir çift haline getiriyor.

Paul Ready 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Rob Macdonald

İçişleri Bakanı’nın özel danışmanı olan Rob MacDonald’a Paul Ready hayat veriyor. Rob, görevine sadık duruşunun yanısıra Julia Montague’nın politikalarını da bir hayli destekliyor.

Vincent Franklin 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Mike Travis

Vincent Franklin dizide, İç İşleri Bakanıyla beraber çalışan Terörle Mücadele Devlet Bakanı Mike Travis rolünde.

Pippa Haywood 

Bodyguard dizisi oyuncuları - Larraine Craddock

Pippa Haywood’un canlandırdığı Başmüfettiş Lorraine Craddock, David Budd’ın terör olayındaki başarısından ötürü onu İç İşleri Bakanının koruması yapıyor.

Yazar: Merve Taman

Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji ve yazılım mühendisliği bölümlerini okuyor. Sinema alanında yazıp çizmek ise hatrı sayılır hobilerinden.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir