Californication Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Californication, yaratıcılığını Tom Kapinos’un üstlendiği bir kara komedi dizisi. Amerikan televizyonlarındaki en çarpıcı işlerden biri olan Californication, Hank Moody isimli sıra dışı bir yazarın yaşadıklarını konu edinir. Dizinin senaristliğini üstlenen Tom Kapinos ve başroldeki David Duchovny sayesinde Emmy ve Altın Küre Ödül’lerine layık görülmüştür. Californication, özgün dili ile 6 sezon boyunca izleyicilerden tam not almayı başardı. Başrol oyuncuları arasında Altın Küre Ödül’lü oyuncu David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler ve Pamela Adlon yer alıyor.

Californication Dizisi - Hank Becca

Californication Dizisi Konusu

Californication, Hank Moody isimli bir yazarın hayatına odaklanıyor. Ancak Hank, alışılagelmiş bir yazar değil. Oldukça yetenekli bir yazar olan Hank, bir süredir pençesinde olduğu yazar tıkanmasından kurtulmak için çareler aramaktadır. Hank’in özel hayatında da sular bir türlü durulmaz. Kızı Becca ile yeniden bağ kurmak ve kızının annesi Karen ile tekrar bir araya gelmek istemektedir. Ancak iflah olmaz bir çapkın olması bu hayalini engeller. Eski huzurlu hayatına dönmek için Hank’in tek çözüm yolu eskiden birlikte yaşadıkları kasabaya geri dönmektir.

Californication Dizisi - Hank Karen

Hank, rayından çıkan hayatını Kaliforniya’da yaşamasına bağlayarak burayla mücadele etmeye başlar. Menajeri Charlie Runkle ve karısı Marcy Runkle ise Hank’in yazılarına devam etmesini istemektedir. Runkle çiftinin evliliğinde de sorunlar baş gösterir. Hank ve Charlie, karşı cinsle olan hatalarını düzeltmek için kolları sıvar. Californication, karmaşık bir adamın kadınlarla ve şehirlerle olan derdini mizahi bir dille anlatır.

Californication Dizisi Oyuncuları

David Duchovny

Californication - Hank Moody

Dizinin ana karakteri Hank, yetenekli bir yazardır. Birçok başarıya imza atan Hank Moody, kariyerinin durgun dönemine gider. Bu tıkanma, Hank’e başka şeyleri sorgulama fırsatı verir. Kızı ve kızının annesi ile tekrar bir araya gelme hayali ile yola çıkan Hank, bu yolda birçok engelle karşılaşır. Hank Moody karakterine hayat veren David Duchovy, başarılı performansı ile En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde Altın Küre’ye layık görülmüştür.

Natascha McElhone

Californication Dizisi - Karen van der Beek

Natascha McElhone, Hank Moody’nin eski sevgilisi Karen van der Beek’e hayat verir. İkilinin, Rebecca isimli 12 yaşında bir kızı bulunur. Karen, Hank’in yıllar sonra gelen birleşme teklifini geri çevirir. Nedeni ise Hank’in hiç durulmayan özel hayatı ve güvenilmezliğidir. Ancak Hank bu ısrarından vazgeçmez.

Madeleine Martin

Californication - Rebecca Moody

Rebecca Moody, Hank ve Karen’ın kızıdır. Anne ve babası arasındaki gerginlikten oldukça etkilenmektedir. Ergenliğin başındaki karakterin dalgalı ruh hali, ailesine de yansımaktadır. Uzun zamandır annesi ile yaşayan Becca, son zamanlarda babası ile de sık sık vakit geçirmeye başlar. Karaktere genç oyuncu Madeleine Martin hayat vermektedir.

Evan Handler

Californication - Charlie Runkle

Evan Handler’ın canlandırdığı Charlie Runkle, Hank Moody’nin menajerliğini yapmaktadır. Ancak Hank ile ilişkisi yalnızca profesyonel durumlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda çok yakın arkadaş olan ikili, sık sık özel hayatlarından dem vurur. Charlie, karısı Marcy ile sorunlar yaşarken Hank eski sevgilisi Karen’ı ikna etmenin yolunu aramaktadır. Charlie, dizinin en renkli karakterlerinden biridir.

Pamela Adlon

Californication - Marcy Runkle

Marcy Runkle, Charlie Runkle’ın karısıdır. Pamela Adlon tarafından canlandırılan karakter Charlie’nin değişiminden rahatsız olur. İkilinin arası zamanla açılmaya başlar. İkisi de evliliklerini kurtarmak için çaba harcasa da sorunların içinden çıkamazlar. Karaktere güzel oyuncu Pamela Adlon hayat vermektedir.

Yazar: Elif İşleyen

1999, İstanbul doğumlu. Halihazırda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde mimarlık okuyor ama okuduğundan daha uzun süredir yazıyor. Bir süredir sinema sektörüyle hemhâl.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir