Control Z Konusu ve Oyuncuları

Mayıs 2020’de 8 bölümlük ilk sezonu yayınlanan Meksika yapımı bir gençlik dizisi Control Z. Okulun popüler kızı ve erkeği, dışlananı, herkes tarafından tuhaf bulunduğu için uzak durulanı, öğrenci işleri başkanı, bela çocuğu yani anlayacağınız lisede geçen bir dizide bulunması gereken her karakterin bulunduğu bir dizi. İçerisinde klişelere yer verilmiş olsa da sıkılmadan bir gecede bitirilebilecek bir yapım olmuş Control Z. Birde dizinin esas sorusu olan “hacker kim?” sorusuna cevap bulmaya çalışırken bir bakmışsınız dizi bitmiş.

Diziye yukarıda da değindiğim gibi klişeler serpiştirilmiş olsa da olayların sündürülmemesi dizinin artı yönlerinden biri olmuştur. Bu duruma gerek bölüm sayısının az olması gerek bölüm sürelerinin kısa olması da katkı sağlamıştır.

Control Z için yapacağım tek eleştiri ise dizide her şey var ama bir tek polis yok. Dizinin bazı sahnelerinde polisin asla gözükmemesi anlam veremediğim bir durum olmuştu. Ülkede sanki polis yok ve herkes kendi işini kendi hallediyor gibi bir hava hakimdi. Bu durumda dizi için gerçekçilikten uzak bir etki yaratıyordu.

Control Z Dizisi Konusu

Bir gün lisede bir seminer sırasında öğrencilerden birinin sırrı bir hacker tarafından ifşalanıyor. Bir kişi ile başlayan bu ifşalama olayı farklı farklı öğrencilerinde sırlarının ifşalanmasıyla devam ediyor. Mağdur olan öğrencilerden bir tanesi okulun garip ama tuhaf kızından (Sofia) yardım istiyor ve asıl hikayede başlamış oluyor.

Sofia tek başladığı bu araştırmaya bir süre sonra Javier ve Raul’ün yardımıyla devam ediyor. Bu yardımlar bir zaman sonra bu üçlü arasında duygusal karmaşaya neden oluyor. Böylelikle seyirci sadece hackerın kim olduğunu değil bir de Sofia’nın kimi seçeceğini merak etmeye başlıyor. İzleyiciler bir taraftan Sofia’nın okulu birbirine katan hackerı bulma çabalarına bir taraftan da kendi dünyasındaki sorunlarla uğraşma sürecine tanık oluyor.

Control Z Dizisi Oyuncuları

Ana Valeria Becerril – Sofia

Dizinin esas kızı. Anne babası ayrı, psikolojik tedavi görmüş ve bu yüzdende okuldakiler tarafından uzak durulan biri. Zeki ve gözlem yeteneği yüksek olan Sofia, hackerın bulunması içinde yardım istenilen karakterimiz.

Michael Ronda – Javier

Okulun yeni çocuğu. Babasının ünlü bir sporcu olmasından dolayı da oldukça popüler. Eski okulundan neden geldiği ise tam bir sır. Yalnız takılmayı tercih eden Javier’ın zamanla en yakını Sofia olacak.

Yankel Stevan – Raul

Okulun popüler grubunun içinde yer alan Raul’de sırrı okula yayılan öğrencilerden biri. Bu duruma çare bulması içinde Sofia’dan yardım isteyen karakterimiz bu süreçte Sofia’nın her anında yanında olmaya çalışacak.

Zion Moreno – İsabela

Okulun en popüler kızı ve hackerın ilk kurbanı. Bu olay öncesi okulun popüler çocuğu ile sevgili, herkesin kıskandığı kişi. Tüm bu güzelliklerin yanında ise herkesten sakladığı büyük bir sırra sahip.

Andres Baida – Pablo

İsabela’nın sevgilisi ve okulun yakışıklı çocuğu. Okulda diğer çocuklarla oluşturdukları kendi grupları var ve tabi ki herkesten sakladığı bir sırrı.

Dizinin Diğer Oyuncuları

  • Macarena Garcia – Natalia
  • Luıs Curiel – Luıs
  • Patricio Gallardo – Gerry
  • Fiona Palomo – Maria
  • Samantha Acuna – Alex

Yazar: Burcu Çandır

Buna Da Göz At

Sweet Home Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yaşadığınız yerde aniden bir salgın baş gösterse ne yapardınız? Hızlı bir şekilde yayılan bir virüs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir