The Originals Konusu ve Oyuncuları

The Originals, The CW tarafından 3 Ekim 2013’te yayınlanmaya başlamıştır. Amerikan dizisidir. The Vampire Diaries isimli dizideki Klaus Mikaelson karakteri 5.sezonda ayrılmış ve The Originals da başrol olarak yer almaya başlamıştır. Dizi The Vampire Diaries’ın yan dizisidir. Dizi toplamda 96 bölüm yayınlanmış olup 1 Ağustos 2018’de final yapmıştır.IMDb de 8,2 puan almıştır.

The Originals Konusu

Dizi köken yani orijinal vampirleri konu almaktadır. Klaus ve ailesi ilk vampirlerdir. Olaylar Klaus Mikaelson ve ailesinin 1919 yılından beri ilk kez New Orlans’ a gelmeleri ile başlar. Klaus ve kardeşleri hayatları boyunca babalarından kaçmak zorunda kalmıştır. Her biri farklı yerlere dağılmıştır. Bu süre boyunca New Orlans’ın yönetimi de Klaus’un yakın arkadaşı Marcel’e kalmıştır.

Ancak bazı gelişmeler onları tekrardan New Orlans’a döndürmüştür. Kurt bir kadın olan Hayley’in Klaus’dan hamile kalması onlar için büyük bir sürpriz olmuştur. Klaus geri geldiğinde yönetimi devralmak ister fakat ister pek de istediği gibi gitmeyecektir. Vampirler, cadılar, kurt adamlar onu bu mücadelede epey zorlayacaktır.

The Originals Oyuncuları

The Originals başlıca oyuncuları şu şekildedir:

 • Joseph Morgan – Klaus Mikaelson
 • Daniel Gillies – Elijah Mikaelson
 • Phoebe Tonkin – Hayley Marshall-Kenner
 • Charles Michael Davis – Marcel Gerard
 • Danielle Campbell – Davina Claire
 • Claire Holt – Rebekah Mikaelson
 • Leah Pipes – Camille O’Connel
 • Yusuf Gatewood – Vincent Griffith
 • Riley Voelkel – Freya Mikaelson
 • Nathaniel Buzolic – Kol Mikaelson
 • Steven Krueger – Josh Rosza
 • Candice King – Caroline Forbes
 • Nathan Parsons – Jackson Kenner
 • Summer Fontana – Hope Mikaelson

Joseph Morgan

Joseph Martin Morgan 16 Mayıs 1981 İngiltere doğumlu bir oyuncudur. 2011’de, The Vampire Diaries isimli The CW kanalında yayınlanan TV dizisinde Klaus Mikaelson karakterini canlandırmaya başlamıştır. Daha sonra The Vampire Diaries ‘in yan dizisi olan, The Originals adlı dizide yine Klaus karakteri ile başrol olarak oynamıştır. Klaus her zaman ailesini ön planda tutan bir karakterdir. Aynı zamanda ihaneti asla affedemediği için onu sık sık öfkeli olarak görmekteyiz.

Daniel Gillies

Daniel Gillies 14 Mart 1976 Kanada doğumlu bir oyuncudur. En çok bilinen rolü The Vampire Diaries dizisindeki Elijah Mikealson rolüdür. Dizinin 5. Sezonunda The Originals dizisine geçmiştir. Daniel Gillies dizideki başrollerden biridir. Aynı zamanda Saving Hope adlı dizideki Dr. Joel Goran rolüyle de bilinir. Elijah Klaus’un en büyük destekçisidir. Kardeşler arasında da en asil olanıdır.

Phoebe Tonkin

Phoebe Jane Elizabeth Tonkin 12 Temmuz 1989 da Avusturya’da doğmuştur. Aktris ve modeldir. H2O: Just Add Water adlı televizyon dizisinde Claire Holt ile beraber oynamıştır. 2012 yılında Hayley karakteri ile The Vampire Diaries’a katılmıştır. Rol arkadaşları gibi o da The Originals’a geçiş yapmış ve başrollerden biri olmuştur. Elijah ve Hayley arasında olanlar epey bir olaya sebep olacaktır.

Claire Holt

Claire Rhiannon Holt, 11 Haziran 1988 Avustralya doğumlu bir oyuncu.H2O: Just Add Water adlı televizyon dizisinde Phoebe Tonkin ile beraber oynamış ve oynadığı Emma Gilbert rolüyle tanınmaktadır. Rebekah kardeşler arasında en duygusal olandır. Her zaman insan olup aile kurma hayali vardır. Klaus tarafından sürekli kontrol altındadır.

Charles Michael Davis

Charles Davis, 1 Aralık 1984 Amerika doğumlu bir aktördür. Aynı zamanda model, yapımcı ve yönetmendir.  En çok The CW televizyon dizisi The Originals’daki Marcel Gerard rolüyle tanınmaktadır. Şu anda ise “NCIS: New Orleans” ta Özel Ajan Quentin Carter olarak rol almaktadır. Marcel karakterinin en büyük zaafır Rebekah’a olan aşkı olmuştur. Marcel’i Klaus ile kimi zaman karşı karşıya kimi zaman omuz omuza görmekteyiz.

Danielle Campbell

Danielle Campbell 30 Ocak 1995 Amerika doğumlu bir aktristir.  Onu Disney Channel orijinal Filmi olan Yıldızla Randevu’daki Jessica Olson ve Prom filmindeki Simone Daniels rolleri ile tanımaktayız. The Originals adlı dizinin ana kadrosu arasında Davina Claire rolünü 2013–2016 tarihleri arasında görmekteyiz. Davina dizide bir cadıyı canlandırmaktadır. Aynı zamanda Kol Mikaelson ile aşkları bizi bayağı bir etkilemektedir.

Leah Pipes

Leah Pipes 12 Ağustos 1988 Amerika doğumlu bir aktristir. Onu en çok televizyon dizisi Life Is Wild, slasher filmi Sorority Row ve CW’s The Originals dizisinden tanımaktayız. Camille karakteri Klaus’un hayatında büyük bir etki yaratacaktır.

Nathaniel Buzolic

Nathaniel Buzolic, 4 Ağustos 1983 Avustralya doğumlu bir aktördür. Channel Nine’ın Late-Night programı The Mint’i sunmuştur. Onu daha önce Kol Mikaelson karakteri ile The Vampire Diaries’da da izlemekteyiz. CW’de yayınlan “Supernatural” dizisinin “Bloodlines” isimli bölümünde David karakterini canlandırmıştır. Kol Mikaelson kardeşlik ilişkilerinde aralarında en uzak olanıdır. Davina’ya olan aşkı onu kardeşleri ile sık sık karşı karşıya getirmektedir.

Yazar: Serra Uzcan

2000 doğumlu. Trakya Üniversitesi`nde Hemşirelik okuyor. Dizi, film ve kitapları yazmak hobileri arasında. Daha fazla yorum için instagram hesabıma bekliyorum.

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir