The Act Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Yeni yazımızda asla unutamayacağınız gerçek bir cinayet olayından uyarlanmış dizi ve karakterlerden bahsetmeye geldiim. Çok iddialı giriş yaptım değil mi ? Emin olun bu dizi daha iddialı. Hulu’nun 20 Mart 2019’da kucağımıza bir bomba gibi bıraktığı bu mini dizi her sezonda ‘gerçek’ olan farklı konular işleyecek. Şu an sadece tek sezonu var. Her bölümünde tüylerinizin diken diken olacağına, korkacağınıza eminim. Daha fazla meraklandırmadan konusuna geçelim 🙂

The Act Dizisi Konusu

Dizi, sonunu başta vererek o noktaya nasıl geldiğini bizlere anlatıyor. Kızına birçok ciddi hastalık teşhisi koyan, onu aşırı aşırı koruyan Dee Dee ve kızı Gypsy’nin aralarındaki çatışmalar ana konumuz. Dışardan harika bir anne olarak görünen Dee Dee ilerleyen bölümlerde biraz garipleşiyor. Gypsy ise tekerlekli sandalyeye bağlı, annesine muhtaç, ağızından beslenemeyen yiyecekleri sadece püre halinde karnındaki tüpten alabilen, şeker alerjisi olan, lösemi hastasıdır. Aslında pek konusundan bahsetmek istemiyorum ne desem spoiler olabilir o yüzden kısa tutuyorum. Merakınızı ise yüksek tutmak istiyorum!

The Act Dizisi Oyuncuları

Joey King/Gypsy Blanchard

Başkarakterimiz Gypsy’yi canlandıran King’in oyunculuğu muazzamdı. Kesinlikle harika bir iş çıkarmış. Annesine boyun eğen, ne derse yapan, hayatı merak eden genç bir kız.

Patricia Arquette/Dee Dee Blanchard

Gypsy’nin annesi rolündeki Patricia’nın da oyunculuğunu kutlamak gerekir. Harika oynamış. Ne eksik ne fazla. Aşırı koruyucu, geçmişte yaşadıklarının etkisinden çıkamayan, kızının kendine bağımlı olmasından zevk alan bir anne!

AnnaSophia Robb/Lacey

Blanchard’ların karşı evdeki komşusunun kızı Lacey sevimli, cana yakın, dostane bir karakter. Gypsy’nin de özendiği, onun gibi olmak istediği ve merak ettiği şeyleri ona sorarak bilgi alabildiği bir arkadaşı diyebiliriz.

Chloë Sevigny/Mel

Mel ise Lacey’nin annesi. Dee Dee’den şüpheleniyor ama sonrasında iyi bir ilişki kuruyorlar. Kızının aksine pek de cana yakın olmayan bir karakter.

Dizi Hakkında Genel Bilgiler

  • Yapım yılı: 2019
  • Tür: Gerilim, Biyografi, Suç, Dram, Korku
  • IMBD Puanı: 8.1
  • Ülke: ABD
  • Sezon: 1
  • Bölüm sayısı: 8

Son olarak da dizisini izledikten sonra gerçek kayıtları da barındıran HBO’nun 2017’de yayınladığı Mommy Dead and Dearest belgeselini izlemeyi unutmayın. Fena halde gerileceğiniz bu diziyi tam şu an açın izleyin. Sizi bu diziyle buluşturduğum için teşekkür edeceksiniz!

Yazar: Çiğdem Özaşır

1999, Kayseri doğumlu. Erciyes Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema 4.sınıf öğrencisi. Okumayı ve seyretmeyi çok sever, bir de bunları kendi hisleriyle yazıya dökmeyi daha çok sever!!

Buna Da Göz At

En İyi Kore Dizileri

En İyi Kore Dizileri: Birbirinden Güzel 28 Dizi

K-pop dalgası dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına almış durumda. Durum böyle olunca da …

1 Yorum

  1. Zülal Sevde Han

    Güzel bir yazı olmuş. İzlerken ben de çok gerildim. Zaten böyle konusu gerçek hayattan uyarlanan dizi, film veya belgeseller beni çok cezbediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir